Wiadomości pogodowe

Jest nadzieja na bardzo ciepły i słoneczny weekend?

5 września 2017, 10:10

Pogoda ostatnio wyjątkowo zmienną jest, ale mamy świetną wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że nasza prognoza 16-dniowa sprawdzi się i pierwszy weekend roku szkolnego będzie ciepły, miejscami nawet gorący, a do tego słoneczny. Gdzie będzie najcieplej?

Sezon grypowy zaczął się rekordową liczbą zachorowań

5 września 2017, 09:25

Minione lata przyniosły najwięcej zachorowań na grypę od ponad 40 lat. Na chorobę zapadały rocznie aż 4 miliony Polaków. W tym sezonie może być gorzej, bo rozpoczyna się on największą liczbą zachorowań od lat. Lekarze biją na alarm, grozi nam epidemia.

Wiemy, kiedy zacznie się przekopywanie Mierzei Wiślanej

4 września 2017, 08:45

Ministerstwo ogłosiło datę rozpoczęcia prac budowlanych przy przekopie Mierzei Wiślanej. Statki towarowe dzięki nowemu kanałowi będą mogły skrócić sobie drogę aż trzykrotnie, już bez przymusu przepływania przez terytorium Rosji. Kiedy kanał zostanie otwarty?

Kolejny huragan zdewastuje USA. Gdzie uderzy Irma?

4 września 2017, 07:20

Huragan Harvey zdewastował Teksas, przynosząc tam największą powódź w historii. Jednak szykuje się kolejne uderzenie natury na USA. Nad Atlantykiem narodził się nowy huragan, tym razem imieniem Irma, który za tydzień zrujnuje któryś region USA. Który?

Prognoza 16-dniowa: Będzie jeszcze gorąco i słonecznie?

3 września 2017, 11:14

Czy wrzesień przyniesie nam jeszcze ciepłe i słoneczne dni? Czy lato przedłuży się, a może wręcz przeciwnie? Jesień nadejdzie wcześniej niż w poprzednich latach, a wrzesień zapisze się ponuro, deszczowo, wietrznie i przeszywająco chłodno? Sprawdźmy prognozę.

Próba jądrowa Korei Północnej spowoduje erupcję wulkanu?

3 września 2017, 09:10

Korea Północna w nocy przeprowadziła szósty już test broni jądrowej, który bardzo niepokoi ich sąsiadów. Kilka sekund po teście poinformowały nas o tym sejsmografy. Poczynania komunistycznego kraju mogą przyspieszyć erupcję groźnego wulkanu.

Miejscami spadło niemal 100 mm deszczu, a to jeszcze nie koniec ulew

2 września 2017, 10:05

Przełom sierpnia i września okazuje się wyjątkowo mokry, ponieważ po kilkudziesięciu godzinach ulew spadło miejscami już od 50 do niemal 100 mm deszczu. Doszło do lokalnych podtopień. To jednak nie koniec, bo szykują się kolejne obfite opady. Gdzie tym razem?

Zaczęła się jesień. Przed nami jej cztery odmiany. Jakie?

2 września 2017, 09:42

To już definitywny koniec lata, przynajmniej tego meteorologicznego. W najbliższych tygodniach będziemy obserwować, jak nadchodzą kolejne odmiany jesieni, a są ich w sumie aż cztery. Porównajmy je i dowiedzmy się czym się od siebie różnią.

Kalendarz wędkarski na wrzesień. Kiedy ryby będą brały?

1 września 2017, 16:13

Wędkarze dobrze wiedzą, że to, czy ryby dobrze biorą, nie zależy tylko od pogody, lecz warunków astronomicznych. Właśnie na podstawie ich analiz każdego miesiąca powstaje nasza prognoza wędkarska. Sprawdź, kiedy warunki do brania ryb będą najlepsze.

Początek września przynosi pierwszy powiew jesieni

1 września 2017, 10:39

Wraz z początkiem września pogoda zaczyna się zmieniać z letniej na jesienną. Niebo zachmurzyło się, zaczęło padać i grzmieć, a temperatura z dnia na dzień spadła nawet o 15 stopni. Czy to już trwałe nadejście jesieni, czy też tylko krótkie załamanie pogody?

Powódź tysiąclecia w Teksasie. Zobacz zdjęcia przed i po huraganie Harvey

1 września 2017, 09:25

To, co zostawił po sobie Huragan Harvey najlepiej widać okiem satelity. Część Teksasu, na czele z Houston, została zalana 70 bilionami litrów wody, z których wyłaniają się niekiedy tylko dachy domów. Zobaczcie ogrom powodzi tysiąclecia na zdjęciach porównawczych.

Piorun wpadł przez okno i przeleciał obok łóżka. "Wypadły wszystkie szyby"

1 września 2017, 08:10

Rodzina Świtoniów niedzielny poranek zapamięta do końca życia. Zwyczajna burza niespodziewanie zmieniła się w koszmar, który w jedną chwilę wywrócił ich życie do góry nogami. Po tym, gdy piorun uderzył w ich dom, nie nadaje się on już do zamieszkania.

Bociany odlatują później niż zazwyczaj. Co to oznacza?

31 sierpnia 2017, 09:18

Rozpoczęło się masowe opuszczanie naszego kraju przez bociany, które dochowały się potomstwa i są już w pełni gotowe do bardzo długiego lotu do dalekiej Afryki. W tym sezonie boćki odlatują nieco później niż zwykle ma to miejsce. Dlaczego?

Koniec słonecznej i ciepłej pogody. Idą burze, ulewy i chłód

31 sierpnia 2017, 08:23

Długo ciepłą i słoneczną aurą się nie nacieszymy, bo od zachodu nad Polskę wkracza front atmosferyczny, a wraz z nim ulewne deszcze, burze i duże ochłodzenie, nawet o 15 stopni z dnia na dzień. Gdzie tym razem zjawiska będą najbardziej gwałtowne i niebezpieczne?

Prognoza na miesiąc: Czego spodziewać się we wrześniu?

30 sierpnia 2017, 10:08

Z czym kojarzy się nam wrzesień? Z deszczem, mgłami, przymrozkami i opadającymi liśćmi? A może z upałem, błękitnym niebem i ani jedną kroplą deszczu? Sprawdźmy, jaki zazwyczaj jest wrzesień i jaki będzie tym razem, bo być może nas zaskoczy.

Szukaj wiadomości w archiwum