Wiadomości pogodowe

Niesprawiedliwa pogoda. Jedni mają deszcz i chłód, a inni słońce i upał

12 września 2017, 09:24

Pogoda w ostatnim czasie w naszym kraju jest nadzwyczaj niesprawiedliwa, bo w jednych regionach ulewnie pada, a temperatura nie przekracza 15 stopni, z kolei w innych miejscach jest słonecznie i bardzo ciepło, niemal 30 stopni w cieniu. Dlaczego?

Najpotężniejszy rozbłysk na Słońcu od kilkunastu lat. Znów będą zorze?

11 września 2017, 15:12

Kompleks plam 2673 na powierzchni Słońca nie przestaje nas zadziwiać. Dopiero co wyemitował największy rozbłysk promieniowania rentgenowskiego w tym cyklu słonecznym, a już wczoraj doszło do kolejnego, być może jeszcze potężniejszego. Co to może oznaczać?

Wracają ulewy. Znów może spaść 50 mm deszczu. Gdzie tym razem?

11 września 2017, 09:39

Polska podzielona została przez front atmosferyczny, który ciągnie się przez całą Europę, miejscami przynosząc gwałtowne burze, potężne ulewy i związane z nimi powodzie. Są ofiary śmiertelne. U nas też będzie mocno padać? W których województwach?

Tajemnicze błyski podczas trzęsienia ziemi w Meksyku. Co to jest?

11 września 2017, 07:42

Podczas najsilniejszego trzęsienia ziemi w Meksyku od 32 lat, w stolicy kraju były widoczne zagadkowe błyski. Podobne zjawisko obserwowano też podczas innych potężnych wstrząsów ziemi w różnych regionach świata. Jakie jest źródło tych świateł?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca września?

10 września 2017, 10:49

Czy dalsza część września wypieści nas słoneczkiem i przyjemnym ciepłem, a może przyniesie nam pierwsze powiewy jesieni z przeszywającym chłodem, deszczem i silnym wiatrem? Czy możemy liczyć na dłuższy okres pogodnego nieba? Sprawdźmy prognozę.

Huragan Irma przechodzi nad Florydą. Zniszczenia mogą być katastrofalne

10 września 2017, 09:44

Huragan Irma osiągając czwartą kategorię, przechodzi nad Florydą. Niesie wiatr przekraczający 210 km/h, ulewne deszcze i potężny przypływ sztormowy. Władze spodziewają się katastrofalnych zniszczeń w całej południowo-wschodniej części USA.

Irma, Katrina, Andrew. Kto wymyśla imiona dla zabójczych huraganów?

9 września 2017, 11:34

Początkowo tropikalnym huraganom przyznawano numery, gdy jednak wprowadzono imiona, doszło do poważnych napięć społecznych, bo wybierano jedynie imiona żeńskie. Narastający konflikt można było rozwiązać tylko w jeden sposób. Zobaczcie jaki.

Nacieszmy się ciepłem, bo w tym roku może się już nie powtórzyć

9 września 2017, 10:03

Weekend i początek przyszłego tygodnia w całym kraju przyniesie temperatury przekraczające 20 stopni, a miejscami dochodzące w cieniu do niemal 30 stopni. Pierwszy raz od wielu dni będzie też dużo pogodnego nieba. Gdzie ochłodzi się najszybciej?

Zorza polarna świeci w tej chwili nad Polską! Jak ją obserwować?

8 września 2017, 19:40

W wysokich warstwach ziemskiej atmosfery od kilku godzin szaleje silna burza geomagnetyczna, a to oznacza, że zorza polarna powinna być widoczna nad całą Polską. Jak ją obserwować? Gdzie? Mamy dla Was poradnik, z którym warto się zapoznać.

Największy wstrząs od 32 lat, metrowe tsunami i jeszcze Huragan Katia

8 września 2017, 10:09

Południowy Meksyk nawiedziło dzisiaj najpotężniejsze trzęsienie ziemi od 32 lat. Wstrząs wyzwolił na Pacyfiku fale tsunami o wysokości nawet 1 metra, które wdarły się na ląd, powodując szkody. Liczba ofiar wciąż rośnie. Tymczasem nadciąga Huragan Katia.

Uwiecznił piorun, który zerwał z niego ubranie i wypalił dziurę w bucie

8 września 2017, 08:02

Grupa austriackich turystów wędrowała po górach Sierra Nevada w Kalifornii, gdy w jedną z osób uderzył piorun i to akurat w momencie, gdy ta robiła zdjęcie. Na fotce widoczna jest błyskawica, która zerwała z turysty ubranie, dotkliwie go poparzyła i wypaliła w bucie dziurę.

Huragan Irma dewastuje kraj po kraju. Za nim podąża nowy huragan Jose

7 września 2017, 09:45

Spełnia się najczarniejszy ze scenariuszy. Huragan Irma przemierza Karaiby, po drodze dewastując wyspę po wyspie, kraj po kraju. Najmniejsze wysepki niemal przestały istnieć. W weekend Irma dotrze nad USA. To jednak nie koniec, bo za nią podąża Huragan Jose.

Zaczęła się burza geomagnetyczna. Kiedy zorza polarna zaświeci nad Polską?

7 września 2017, 08:34

Na Słońcu doszło do największego rozbłysku od 12 lat. Ciemne plamy, które pojawiły się na jego powierzchni, plują w stronę Ziemi naładowanymi cząstkami, które najbliższych nocy mogą wywołać silną burzę geomagnetyczną, a wraz z nią zorzę polarną, widoczną w Polsce.

Nadciągają kolejne ulewy. Znów możliwe są podtopienia

6 września 2017, 09:39

W wielu miejscach Polski wrześniowa norma opadów została już dawno przekroczona, a będzie jeszcze bardziej, bo przez następne kilkadziesiąt godzin będzie nad nami wędrować kolejny front, a wraz z nim nowa porcja ulew mogących powodować podtopienia.

Huragan Irma już dewastuje Karaiby. Potem będzie Floryda

6 września 2017, 08:23

Miliony mieszkańców i turystów na Karaibach i Florydzie czeka kataklizm, jakiego jeszcze nie było, który zgotują powodzie i huraganowe wiatry. Irma stała się najpotężniejszym huraganem na otwartych wodach Atlantyku w całej historii obserwacji. Zobacz nasz raport.

Szukaj wiadomości w archiwum