Wiadomości pogodowe

Niż Tomasz przyniósł potężne ulewy, podtopienia i wichury

19 września 2017, 09:10

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin niż Tomasz wędrujący nad wschodnią Polską, przyniósł wyjątkowo ulewne deszcze. W jedną dobę spadło tyle deszczu, ile powinno przez cały miesiąc. W efekcie doszło do licznych podtopień, z którymi strażacy walczą do tej pory.

Za te owoce zapłacisz więcej niż przed rokiem, bo aura kaprysiła

19 września 2017, 08:12

Pogoda nie była w tym roku łaskawa dla lubianych przez nas owoców. Z powodu późnych przymrozków, niskich temperatur i wyjątkowo częstych opadów jest ich mniej na rynku, a to oznacza dla nas wyższe ceny. Jednak są też bardzo dobre wiadomości. Jakie?

520. rocznica uderzenia tsunami w Darłowie. "Jak ryk niedźwiedzia"

18 września 2017, 09:20

Dawne kroniki wspominają o falach wysokich na wiele metrów, kilkukrotnie uderzających w polskie wybrzeże, wdzierających się nawet 1,5 kilometra w głąb lądu i powodujących olbrzymie zniszczenia. Teraz naukowcy ostatecznie potwierdzili, że było to tsunami.

Huragan Maria, podobnie jak Irma, dewastuje Karaiby i zmierza do USA

18 września 2017, 08:32

Tak tragicznego roku mieszkańcy Wysp Karaibskich jeszcze nie przeżywali. Dopiero co ich domy zdewastował najpotężniejszy w historii tamtejszego osadnictwa Huragan Irma, a już pustoszenie rozpoczął kolejny żywioł, Huragan Maria. On również zagraża USA.

Prognoza 16-dniowa: Jaki będzie początek października?

17 września 2017, 10:43

Pierwsza połowa września była przeważnie pochmurna, deszczowa i niezbyt ciepła. Czy druga połowa będzie cieplejsza i pogodniejsza? Czy mamy jeszcze szansę poczuć na swych twarzach ostatnie powiewy prawdziwie letniej pogody? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

8 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić tej jesieni

17 września 2017, 09:01

Większość z nas bierze urlop latem, przez co złotą jesień musi spędzać w pracy. Jednak, jeśli macie taką możliwość, choćby w weekend, to wybierzcie się w opisane przez nas miejsca, których podczas kolorowej jesieni po prostu nie można nie odwiedzić.

Polacy chcą udowodnić, że Ziemia jest płaska. Jak tego dokonają?

16 września 2017, 09:22

Na Ziemi żyje wielu ludzi, którzy uważają, że nasza planeta jest płaska. Są nimi m.in. przedstawiciele Towarzystwa Płaskiej Ziemi. Teraz postanowili oni zorganizować wielką zbiórkę pieniędzy, aby potwierdzić swoje niesamowite teorie. W jaki sposób?

Gdzie udać się na jesienne wojaże, aby nie trafić na deszcz?

16 września 2017, 08:27

Sezon urlopowy zakończył się, a w biurach podróży trwa wielka obniżka cen. Coraz więcej Polaków decyduje się urlop spędzić jesienią w ciepłych krajach. Przygotowaliśmy więc poradnik, który wskaże miejsca, które o tej porze roku powitają nas słońcem i ciepłem.

Posłowie chcą, abyśmy zostali na stałe w czasie letnim. Co to oznacza?

15 września 2017, 10:15

Za nieco ponad miesiąc znów będziemy musieli przestawić zegarki z czasu letniego na zimowy. Ale czy na pewno? Posłowie PSL składają projekt ustawy, za sprawą której Polska na dobre pozostałaby w czasie letnim. Podobne projekty wcześniej złożyli niektórzy posłowie PiS i Kukiz'15. Czy to oznacza rewolucję?

Czy lato rzeczywiście było aż takie kapryśne? Zobacz szczegółowy bilans

15 września 2017, 09:18

Tegoroczne lato okazało się niezwykle kapryśne, a to dlatego, że w jednych regionach kraju było sucho, słonecznie i ciepło, a w innych chłodniej, w dodatku dużo mniej pogodnie i do tego bardzo deszczowo. Mamy dla Was szczegółowe podsumowanie.

Tak mokrego września nie było od lat. Przed nami kolejne ulewy

14 września 2017, 09:04

Jeszcze nie minęła pierwsza połowa września, a już w wielu regionach kraju suma opadów przekracza normę przeszło dwukrotnie. Jednak deszcze nam nie odpuszczą. Kolejna fala ulew czeka nas w weekend, czyniąc wrzesień jednym z najbardziej mokrych w historii.

Bardzo jasne bolidy rozświetliły noc w wielu regionach świata (wideo)

14 września 2017, 08:34

W wielu zakątkach naszej planety mroki ostatnich kilku nocy rozświetliły bardzo jasne bolidy, które sprawiły, że rozdzwoniły się telefony u służb alarmowych. Meteory widziano nad Hiszpanią, Islandią i Rosją. Zobaczcie nagrania z tego niecodziennego zjawiska.

Sebastian przyniesie nam porywisty wiatr i sztorm na Bałtyku

13 września 2017, 09:04

Sebastian to pierwszy w tym sezonie orkan, który przeszedł nad Wyspami Brytyjskimi i zmierza nad Bałtyk. Na Śnieżce w Karkonoszach porywy wiatru osiągają już 130 km/h. Niż przyniesie nam duży spadek ciśnienia, porywisty wiatr, a na morzu sztorm.

Huragan Irma pochłonął morze. Zatoka wyglądała jak pustynia

13 września 2017, 08:26

Niecodzienne zjawisko zaobserwowali mieszkańcy wybrzeży Zatoki Meksykańskiej podczas przechodzenia Huragan Irma. Morze cofnęło się o wiele metrów, odsłaniając dno. Okazuje się, że sprawcą tego fenomenu był huragan, który wciągnął w siebie wodę. Jak to możliwe?

Szokująca mapa ujawnia, że Puszcza Białowieska to nie las pierwotny

12 września 2017, 11:00

Konflikt wokół Puszczy Białowieskiej nie ustaje. Czy rzeczywiście jest to jedyny taki las w Europie? Nieskażony ludzką ręką, iście pierwotny, jak sugerują to aktywiści? Czy kornika powinniśmy zostawić w spokoju? Ujawniona właśnie mapa rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Szukaj wiadomości w archiwum