Wiadomości pogodowe

Czy wiesz z których drzew spadły te liście? Spróbuj je rozpoznać

10 października 2017, 09:10

Każde drzewo ma liście o innym kształcie. Gdy opadają na ziemię, zaczynają nam szeleścić pod nogami. Jesień to najlepszy czas, by nauczyć się je odróżniać. Dzięki naszemu poradnikowi będziecie potrafili nazwać każdy liść i przekazać tę wiedzę swoim dzieciom.

Na Kanarach budzi się wulkan, który może wywołać 200-metrowe tsunami

10 października 2017, 08:40

Turyści planujący wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich powinni mieć się na baczności, ponieważ liczne trzęsienia ziemi występujące tam od kilku dni mogą świadczyć o budzeniu się ze snu wulkanu, który może wywołać gigantyczne fale tsunami.

Dwie młode Polki rzuciły wszystko i wyjechały na Alaskę. Co tam robią?

9 października 2017, 08:10

Skontaktowały się z nami Joanna i Gabriela, dwie młode Polki ze Śląska, które chciały przeżyć przygodę życia. Wybrać się w jakiś najdalszy zakątek świata i poczuć wolność wśród dzikiej przyrody. Wybrały swój cel: Alaskę. Oto ich relacja z podróży.

Tak deszczowego początku jesieni nie było w Polsce od ponad stulecia

9 października 2017, 07:32

Tegoroczny kres lata i początek jesieni minęły w wielu regionach kraju podczas wyjątkowo częstych i intensywnych opadów. Miejscami spadło ponad 4-krotnie więcej deszczu niż normalnie powinno. Czegoś podobnego jeszcze w historii pomiarów nie mieliśmy.

Prognoza 16-dniowa: Hurra! Będzie ciepłe i słoneczne babie lato. Kiedy?

8 października 2017, 10:03

Wkraczamy w okres kolorowej jesieni, ale zamiast pogodnego nieba i przyjemnej temperatury mamy sporo chmur, deszcze, silne wiatry i przeszywające chłody. Jest jednak nadzieja, że ciepłe i słoneczne babie lato jeszcze się pojawi. Tylko kiedy?

Dziura ozonowa nad biegunem południowym najmniejsza od 30 lat

8 października 2017, 07:11

Warstwa ozonowa nad Antarktyką regeneruje się, ale bardzo powoli. Są jednak pierwsze sukcesy. Jeszcze 2 lata temu dziura ozonowa miała największe rozmiary od 9 lat, ale w tym roku jest już najmniejsza od prawie 30 lat. Kiedy całkowicie zniknie?

Chcieli mieć prąd, więc zmienili bieg dopływu największej rzeki świata

7 października 2017, 09:35

Brazylijczycy kończą budowę jednej z największych elektrowni wodnych na świecie. Żeby zasilić w energię dynamicznie rozwijający się kraj, trzeba było zmienić bieg głównego dopływu Amazonki, tym samym doprowadzając do katastrofy ekologicznej.

Tak mało morskiej pokrywy lodowej wokół Antarktydy nie było od 31 lat

7 października 2017, 08:23

Ostatnio morska pokrywa lodowa okalająca Antarktydę miała największy zasięg w historii pomiarów. Miał być to dowód, że klimat wokół bieguna południowego się nie ociepla. Jednak z roku na rok zmniejszyła się ona tak bardzo, że teraz jest jedną z najmniejszych.

Przed nami bardzo wietrzny tydzień. Czy znów przejdzie orkan?

6 października 2017, 12:56

Cyrkulacja atmosferyczna, która ma miejsce nad Europą, sprzyja tworzeniu się głębokich układów niskiego ciśnienia, które w ciągu następnego tygodnia będą nam przynosić bardzo wietrzne i mokre dni. Czy czeka nas kolejny niszczycielski orkan?

Orkan Ksawery: 10 zabitych, wiele rannych, milion domów bez prądu

6 października 2017, 10:00

Orkan Ksawery przeszedł wczoraj nad zachodnią, południową i centralną Polską, przynosząc wiatr, który miejscami przekraczał 100 km/h. Niestety, jest już 10 ofiar śmiertelnych, wiele rannych, milion domów bez prądu, tysiąc zerwanych dachów, uszkodzone samochody i tysiące powalonych drzew.

Nad Polską wykryto promieniotwórczy izotop. Czy jest się czego bać?

5 października 2017, 11:57

Jak informuje Państwowa Agencja Atomistyki (PAA) w powietrzu nad Europą, w tym także nad Polską, wykryto promieniotwórczy izotop Ruten-106. Czy jest on dla nas groźny?

Skąd się biorą orkany? Poznajcie najbardziej niszczycielskie z nich

5 października 2017, 10:06

Od października do marca mamy w Polsce sezon na porywisty wiatr. Jesienno-zimowe wichury różnią się od tych występujących latem swoją długotrwałością, ponieważ mogą siać zniszczenie nawet ponad dobę. Poznajmy historię tych zabójczych zjawisk.

Ksawery połamie drzewa i zerwie dachy. Sprawdźcie, o której godzinie

5 października 2017, 09:35

Dziś mieszkańców wielu regionów naszego kraju czeka namiastka tropikalnego cyklonu, ponieważ głęboki niż Ksawery przyniesie nam wichury i ulewne deszcze, które mogą powodować szkody oraz zagrażać zdrowiu i życiu. Gdzie wiać będzie najmocniej i o której godzinie?

Wyjątkowo wczesny atak zimy w USA. Takiej śnieżycy nie było od 103 lat

4 października 2017, 15:31

Zawieje śnieżne z prawdziwego zdarzenia nadzwyczaj wcześnie nawiedziły rejon Gór Skalistych w USA. Miejscami spadło tak dużo śniegu, że samochody są zasypane po same dachy.

Alarm pogodowy! Orkan Ksawery przyniesie nam wiatr do 100 km/h

4 października 2017, 13:05

Przed nami pierwszy w tym sezonie orkan, który przyniesie wichury i ulewne deszcze. Porywy wiatru mogą miejscami dochodzić do 100 km/h, a przez to łamać drzewa, zrywać dachy i uszkadzać linie energetyczne. Gdzie i kiedy będzie wiało najmocniej?

Szukaj wiadomości w archiwum