15 marca 2013, 04:26

W weekend nawet minus 25 stopni

Chociaż w większości regionów Polski niebo się rozpogodziło, a mróz za dnia zelżał, to jednak zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W weekend czekają nas tęgie mrozy. Gdzie będzie najzimniej?

Miniona noc okazała się cieplejsza niż poprzednie. Tylko miejscami w województwach zachodnich mieliśmy przeszło 10-stopniowy mróz.

Na przeważającym obszarze temperatura nie spadła poniżej minus 6-8 stopni. Jednak to przejściowe ocieplenie, bo w nadchodzących dniach czeka nas spore ochłodzenie, na szczęście tylko nocami i o porankach.

Jutro nad ranem, mniej więcej godzinę po wschodzie słońca, prawie w całym kraju będziemy mieć przynajmniej minus 10 stopni. Im dalej na wschód, tym mroźniej, przeważnie do minus 15 stopni.

Apogeum mrozu przypadnie na niedzielny (17.03) poranek, kiedy na wschodzie odnotujemy co najmniej minus 15-20 stopni.

Biegunem zimna będzie Podkarpacie, gdzie temperatura obniży się miejscami nawet do minus 25 stopni, zwłaszcza na terenach granicznych z Ukrainą.

Jednak w marcu wahania temperatury bywają na tyle duże, że tęgi mróz o świcie wcale nie oznacza tego, że równie lodowato będzie też popołudniu. W sobotę (16.03) temperatura maksymalna wyniesie przeważnie tylko minus 1 stopień, a na zachodzie pojawi się nawet niewielka odwilż.

Nieco większy mróz tylko na południowym wschodzie, ale nie większy niż minus 3-4 stopnie. W niedzielę (17.03) temperatura podzieli nasz kraj na dwie strefy. W całej zachodniej połowie kraju dodatnio, od 1 do 4 stopni, zaś w połowie wschodniej od 1 do 2 stopni poniżej zera.

Weekend minie nie tylko pod znakiem mrozów i odwilży, lecz również błękitnego nieba, które z pewnością poprawi nam samopoczucie. W przyszłym tygodniu nocami i o porankach mróz będzie znikomy, a więc po weekendzie będzie już z górki.

>>> Sprawdź prognozę pogody na 16 dni

 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz

Andrzej Lachowicz | 2013-03-20, 08:04

Znowu wiosna

Zrobi się ciepło, będzie upał, człowiek będzie się pocił, słońce nie da żyć. Proszę oddać mroźną zimę!!!

Damian Dąbrowski | 2013-03-16, 09:38

Tego chyba jeszcze nie było....

Spójrzcie na zdjęcie satelitarne Polski: http://www.sat24.com/pl Górny Śląsk jest jedynym regionem bez pokrywy śnieżnej lub tylko ze śladową pokrywą. Masakra. W życiu nie widziałem takiej sytuacji, żeby wszędzie był śnieg, nawet w Wielkopolsce i Kujawach oprócz Górnego Śląska. Tak nas omijały ostatnio wszystkie śnieżyce.

Nikon | 2013-03-16, 12:00

Odp: Tego chyba jeszcze nie było....

Dla mnie to również jest zaskakująca sytuacja, nie raz narzekałem, że wszędzie spadł śnieg tylko nie u mnie ;). Ale, że na Górnym Śląsku go nie będzie a prawie wszędzie indziej tak. Pogoda potrafi cały czas nas zaskakiwać. Imponujący jest zasięg pokrywy śnieżnej w innych regionach europy jak na połowę marca. http://www.natice.noaa.gov/pub/ims/ims_gif/ARCHIVE/EuAsia/2013/ims2013074_asiaeurope.gif

sith | 2013-03-16, 08:51

Ach...

Gdyby to był styczeń lub luty, to bym stwierdził, że mamy kolejny fantastyczny, słoneczny dzień, ale że mamy dokładnie połowę marca to szlag mnie trafia przez to zimno :/ Więcej skrobię samochód w marcu niż przez grudzień, styczeń i luty...

Damian Dąbrowski | 2013-03-16, 09:41

Odp: Ach...

Gdyby to był styczeń, mielibyśmy -25/-35 stopni. :-)

Nikon | 2013-03-16, 10:38

Odp: Ach...

Dokładnie, gdyby to był styczeń to przykładowo w moim mieście w Toruniu była by szansa na pobicie historycznego rekordu zimna wynoszącego -32 stopnie. Podobna sytuacja (temp w okolicach rekordów) była by możliwa w miastach NW Polski tyle, że z nieco mniejszą temperaturą oczywiście. :)

sith | 2013-03-16, 11:05

Odp: Ach...

Chodziło mi o taką pogodę jak jest obecnie :)

Paweł z Kalisza | 2013-03-16, 07:37

Nadal jest zima

Jakby nie patrzeć nadal jest zima. Także nie ma co narzekać na pogodę, bo dla zimy jest czymś naturalnym śnieg i mróz. Mimo wszystko czekam z utęsknieniem na wiosnę.

max | 2013-03-16, 08:52

Odp: Nadal jest zima

meteorologiczna zima dawno się skończyła, a tu dalej śniegi i mrozy jak na Syberii, jednym słowem, ocieplenie klimatu...

sith | 2013-03-16, 08:52

Odp: Nadal jest zima

Jak wszyscy normalni ;-)

Wszystkowiedźmin | 2013-03-16, 09:58

Odp: Nadal jest zima

Przecież nie pisał meteorologiczna!Jak na razie astronomiczna trwa i skończy się dopiero za prawie tydzień.

xxx | 2013-03-15, 20:31

Zima w polsce

Nie przypominam sobie zimy w połowie Marca, niedługo Kwiecień i znów śnieg będzie ? Wreszcie niech będzie ciepło się zbliżać, bo inaczej święta w niektórych rejonach Polski będą okrutne

Wszystkowiedźmin | 2013-03-15, 19:38

W przypadku zmiany cyrkulacji możliwe poteżne ocieplenie

Ze względu na ekstremalne temperatury w Europie południowowschodniej i Azji północnozachodniej.

Wszystkowiedźmin | 2013-03-15, 19:36

Podali że w Rosji było dziś...

...prawie 30 stopni.Czy według co niektórych ignorantów to jest oznaka braku ocieplenia klimatu?W Turcji było prawie 33 stopnie.

Erni | 2013-03-15, 21:49

Odp: Podali że w Rosji było dziś...

hola, hola. Pochwaliłem Pana za samodzielne myślenie, ale widzę, że za wcześnie. Największym ignorantem jest ten, który innych ma za ignorantów właśnie.

Wszystkowiedźmin | 2013-03-16, 00:11

Odp: Podali że w Rosji było dziś...

A| co ma to do myślenia?Podałem fakty więc może udowodnisz że to nie są rekordy?Bo na pewno nie udowodnisz ze są to normalne temperatury jak na połowę marca!I jak nie uważasz się za ignoranta to oczekuję tych danych.Bo nie lubię jak ktoś mi coś zarzuca a nie przedstawia żadnych dowodów.

p | 2013-03-16, 09:18

Odp: Podali że w Rosji było dziś...

Wczoraj odchylenie miejscami w Turcji doskoczyło do +21 od normy dla danego terminu (ponad 5 odchyleń standardowych) To niezwykłe ciepło. Najniższe odchylenia standaryzowane były na Korsyce, -4 odchylenia standardowe. W Turcji wiele zależało od kierunku wiatru na wybrzeżu: http://www.ogimet.com/cgi-bin/gsynres?lang=en&ind=17030&decoded=yes&ndays=2&ano=2013&mes=03&day=16&hora=06

Wszystkowiedźmin | 2013-03-16, 10:02

Odp: Podali że w Rosji było dziś...

Co do tego wiatru na wybrzeżu to oczywiste ze w przypadku bryzy znad zbiornika wodnego co ma temperaturę około 10 stopni szansa na przekroczenie 30 stopni jest bardzo marna.A gdzie można zobaczyć rekordy dla danych dni w tamtych miejscowościach?W co niektórych wiem gdzie są ale tam też czasami są niekompletne. Polski też by się takie coś przydało.

Wszystkowiedźmin | 2013-03-15, 18:56

Raczej -25 stopni nie będzie

Al;e poniżej-20 nie wykluczam.Ale nawet tyle to chyba by był rekord.Natomiast w Lesznie było blisko -19 stopni.To jest niemal z pewnością rekord dla Leszna na połowę marca.A może ktoś zna rekordy dla Polski z każdego dnia roku albo wie gdzie są podane?

max | 2013-03-15, 18:39

czeka nas ochłodzenie klimatu lub stagnacja

gdzie są teraz Ci co kochają zimę?

Wszystkowiedźmin | 2013-03-15, 19:37

Odp: czeka nas ochłodzenie klimatu lub stagnacja

Jakoś w Europie południowowschodniej nie widać oznak oziębienia klimatu.

Nikon | 2013-03-15, 19:42

Odp: czeka nas ochłodzenie klimatu lub stagnacja

Dwa posty niżej ;)

MP | 2013-03-15, 21:46

Odp: czeka nas ochłodzenie klimatu lub stagnacja

Jestem i co?

ciekawski | 2013-03-15, 18:39

Ocieplenie klimatu

Czy ocieplenie klimatu już było czy dopiero będzie ?

Wszystkowiedźmin | 2013-03-15, 19:30

Odp: Ocieplenie klimatu

W Azerbejdżanie pisałem że podali że było 34 stopnie.