15 października 2017, 13:11

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Druga połowa października zapowiada się ciepło, a nawet bardzo ciepło. Zdecydowanie najcieplej będzie w nadchodzących dniach, które przynoszą nawet powyżej 25 stopni w cieniu, głównie w południowych regionach kraju. Jednak również na północy i północnym wschodzie będzie ciepło, niemal 20 stopni.

Po przejściowych, ale nie za dużym ochłodzeniu na przełomie tygodni, wrócą cieplejsze masy powietrza. Do samego końca października możemy liczyć na temperatury popołudniami sięgające 15-20 stopni, czyli jak na ten okres, nadzwyczaj wysokie. W chwilach z błękitnym niebem będziemy mieć malowniczą złotą jesień.

Poniedziałek, 16 października:

Dawno nie było tak pogodnego początku tygodnia w naszych prognozach. Niczego złego o pogodzie powiedzieć nie będziemy mogli. No może poza porannymi mgłami, ale i one bywają malownicze, dlatego nie trzeba się nimi przejmować. Termometry po południu pokażą od 20 do 25 stopni, a może i więcej. Zachęcamy Was do spacerów, zbierania i rozpoznawania kolorowych liści... Jak rozpoznać liście?

Wtorek, 17 października:

Tylko na Suwalszczyźnie może się chmurzyć i przelotnie popadać. Nad pozostałym obszarem kraju niebo będzie pogodne, a temperatura przekroczy 20 stopni w cieniu. Znów najcieplej będzie na południu, nawet 25 stopni.

Środa, 18 października:

W połowie tygodnia chmur będzie nieco więcej, ale słoneczna aura utrzyma się. Im dalej na południe, tym będzie cieplej, nawet do 25 stopni w Małopolsce.

Czwartek, 19 października:

Czwartek będzie ostatnim dniem bez ani jednej kropli deszczu. Wykorzystajmy go, ile tylko możemy. Termometry pokażą od 17 do 24 stopni.

Piątek, 20 października:

Niestety, przed weekendem od zachodu kraju pogoda zacznie się zmieniać, nadciągną niskie chmury, które przyniosą deszcze i ochłodzenie. Najładniejsza pogoda utrzyma się na południowym wschodzie, gdzie będzie też najcieplej, do 22 stopni.

Sobota, 21 października:

Jak na złość pogoda popsuje się na weekend, choć zdarzą się wyjątki. Nadal najlepsze warunki atmosferyczne panować będą miejscami na południu i w centrum, ponieważ tam będzie najpogodniej i najcieplej. Najbrzydszej aury spodziewamy się na północy, gdzie nie dość, że może padać, to jeszcze miejscami termometry nie przekroczą 13 stopni.

Niedziela, 22 października:

W drugi dzień weekendu już wszędzie sporo chmur i deszczowo. Temperatura spadnie, przeważnie poniżej 15 stopni. Najchłodniej będzie na wschodzie i w centrum, tylko 12-13 stopni.

Poniedziałek, 23 października:

Na początku tygodnia fatalna pogoda na północnym wschodzie, poniżej 10 stopni, pochmurno i deszczowo. Na pozostałym obszarze opady przeważnie przelotne i będzie cieplej, około 12-15 stopni.

Wtorek, 24 października:

Bez większych zmian w pogodzie. Nadal przelotne opady, ale z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura pozostanie w przedziale między 10 a 15 stopni.

Środa, 25 października:

W połowie tygodnia sporo opadów, ale za to nieco cieplej.

Czwartek, 26 października:

Nadal deszczowo, ale na szczęście coraz cieplej.

Piątek, 27 października:

Przed weekendem z deszczem, ale też przejaśnieniami.

Sobota, 28 października:

Weekend nie zapowiada się rewelacyjnie. Wciąż w wielu regionach może popadać. Temperatura jednak będzie wysoka, zwłaszcza na południu, gdzie dojdzie niemal do 20 stopni.

Niedziela, 29 października:

Drugi dzień weekendu również najcieplejszy i dodatkowo najpogodniejszy na południu.

Poniedziałek, 30 października:

Początek kolejnego tygodnia już dużo pogodniejszy. Temperatura pójdzie w górę, zrobi się przyjemnie. Trzymamy kciuki, żeby początek listopada był równie uroczy.

Źródło: TwojaPogoda.pl

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.