14 października 2017, 08:49

Przygoda na Alasce: Autostopem nad ocean i łoś spacerujący po mieście

Śledzimy losy dwóch młodych Polek ze Śląska, które podjęły męską decyzję, postanowiły rzucić wszystko i wyjechać na Alaskę, aby spełnić swoje marzenie i żyć wśród dzikiej przyrody. Co u nich słychać? Dziewczyny przesłały nam kolejną pasjonującą relację.


​Fot. Joanna i Gabriela.

Po ostatniej relacji z Alaski otrzymaliśmy mnóstwo zapytań od Was, w jaki sposób można udać się na taki wolontariat, w którym uczestniczą dziewczyny. Okazuje się, że wolontariat w tej formie wiąże się z założeniem konta na danej stronie, które wolontariaty organizuje.


​Fot. Joanna i Gabriela.

Opłata za rok korzystania jest zmienna, ale waha się w granicach 20 dolarów. Można podróżować samemu lub z kimś w parze. Podróżować może każda pełnoletnia osoba, górnej granicy brak. Oprócz wymagań dotyczących zezwolenia na pobyt w danym kraju (viza, esta) i chęcią przeżycia przygody, nie potrzeba nic.


​Fot. Joanna i Gabriela.

A co nowego słychać u dziewczyn?

"U nas dzieję się dużo! Zima zbliża się wielkimi krokami, co z dnia na dzień widać po górach, które robią się coraz bardziej białe. W ostatnią niedzielę wychodząc w góry cieszyłyśmy się słońcem za to na szczycie padał już silny gęsty śnieg. Poranki, choć sporadycznie, są mroźne, a szyby samochodów pokrywa szron.


​Fot. Joanna i Gabriela.

We wtorek zostawiłyśmy Wasillę daleko w tyle i ruszyłyśmy autostopem nad ocean. Fakt, że przez ten obszar biegnie tylko jedna droga znacznie ułatwił nam zadanie. Dokładnie ósmy samochód, który nas minął zatrzymał się przy drodze, a kierowca zabrał nas pod same drzwi naszego kolejnego gospodarza 🙂 Bajka!


​Fot. Joanna i Gabriela.

Południe Alaski a dokładnie okręg Kenai Peninsula (Półwysep Kenai) jest inny, choć tak samo piękny jak miejsca gdzie spędziłyśmy miniony miesiąc. Lasy, góry i ocean! piękny, olbrzymi i nieokiełznany. Aktualnie brak tutaj turystów więc i plaże są całkowicie puste. Przez najbliższe dwa miesiące będziemy mieszkać w Anchor Point, który swą nazwę wziął od kotwicy, którą stracił James Cook odkrywając ten teren... tak głosi przynajmniej legenda. Cała społeczność, której teraz i my jesteśmy częścią zlokalizowana jest wzdłuż Sterling Highway.


​Fot. Joanna i Gabriela.

Poza nowym adresem zamieszkania zmieniła się również kuchnia. Tutaj jada się na prawdę dużo mięsa, a polowania są na porządku dziennym. Warto dodać, że po zabiciu zwierzęcia nic się nie marnuje - zjadane jest niemal wszystko łącznie z mózgiem językiem czy gałkami ocznymi.


​Fot. Joanna i Gabriela.

Mieszkańcy Alaski poza polowaniami często hodują zwierzęta, a wielu z nich posiada własne szklarnie gdzie uprawiane są kabaczki, dynie, szpinak, marchew, kapusta czy groszek.


​Fot. Joanna i Gabriela.

Okolice Anchor Point, wydają się mieć bardzo wiele do zaoferowania. Zwierzyny jest tutaj bardzo dużo, a widok łosia w środku miasta nikogo nie dziwi. Nasi gospodarze pragną nam pokazać swoje codzienne życie i nauczyć nas wielu, nowych ciekawych dla nas rzeczy...


Fot. Joanna i Gabriela.

To dopiero nasze pierwsze kroki na nowym terenie, póki co jest wspaniale, a zapowiada się jeszcze lepiej! Pozdrawiamy. Joanna i Gabriela".

O kolejnych przygodach młodych Polek będziemy Was informować na bieżąco. Być może ich wyjazd na przysłowiowy "koniec świata" i Was natchnie do podobnych podróży?

Źródło: TwojaPogoda.pl

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz