16 września 2017, 09:22

Polacy chcą udowodnić, że Ziemia jest płaska. Jak tego dokonają?

Na Ziemi żyje wielu ludzi, którzy uważają, że nasza planeta jest płaska. Są nimi m.in. przedstawiciele Towarzystwa Płaskiej Ziemi. Teraz postanowili oni zorganizować wielką zbiórkę pieniędzy, aby potwierdzić swoje niesamowite teorie. W jaki sposób?


Czy Ziemia rzeczywiście jest płaska jak naleśnik? Fot. files1.coloribus.com

W serwisie crowdfundingowym, Pomagam.pl, ruszyła kampania, której celem jest uzbieranie funduszy na zakup bezzałogowego drona badawczego. Maszyna będzie mierzyć ok. 35 metrów rozpiętości skrzydła głównego i jej zadaniem będzie wznieść się na 16-26 kilometrów.

Pomysłodawcy chcą wyposażyć maszynę w specjalistyczne urządzenia pomiarowe oraz kamery wideo, oczywiście bez obiektywów typu rybie oko, które mogą dawać fałszywy obraz Ziemi. Dzięki badaniom, członkowie Towarzystwa Płaskiej Ziemi chcą sprawdzić, czy mają rację.

"Głównym zadaniem Drona będzie dokładna analiza ruchu słońca oraz księżyca nad Płaską Ziemią, ich wpływ na pory dnia i roku. Najważniejszym elementem misji jest zgromadzenie niepodważalnych dowodów na Płaski Kształt Ziemi, analiza wielu teorii krążących w sieci i przede wszystkim rzetelne podejście do tematu. Materiały dostępne na internetowych kanałach często budzą mnóstwo wątpliwości, kończą się w nieodpowiednim momencie, obrazy z balonów meteorologicznych kręcone są w nieodpowiednich porach, a przede wszystkim trwają zbyt krótko. Jeżeli jesteś zwolennikiem dokładnej analizy faktów, faktów "namacalnych", dowodów w postaci materiałów wideo, które każdy może obejrzeć i ocenić - WESPRZYJ NASZ PROJEKT. Każda kwota przybliży nas do poznania i przedstawienia światu prawdy o Naszym Świecie" - napisali o swoim projekcie członkowie Towarzystwa Płaskiej Ziemi.

Do momentu publikacji artykułu zebrano już ponad 300 złotych. Potrzeba jednak dużo więcej, bo aż 1,5 miliona złotych. Jeśli chcecie wesprzeć projekt to możecie to zrobić na serwisie pomagam.pl (zobaczcie tutaj). Tymczasem przyjrzyjmy się bliżej historii całej tej teorii płaskiej Ziemi.


Płaska Ziemia ma ponoć spoczywać na grzbietach Słoni, które stoją na skorupie żółwia.

Co ciekawe, dla najstarszych ludów Mezopotamii świat był płaskim dyskiem otoczonym przez ocean. Jeszcze bardziej pomysłowi byli Egipcjanie, którzy byli przekonani, że świat jest kwadratowy. Chińczycy myśleli podobnie z tą różnicą, że dla nich okrągłe niebo było nasadzone na Ziemi za pomocą filarów. Jednak w "płaskim" świecie pojawiali się tacy, którzy mieli swoje własne poglądy, tępione na każdym kroku przez ogół społeczności.

Najwcześniejsze sugestie o kulistości Ziemi odnotowano około 600 lat przed Chrystusem i były one rozpowszechniane przez wyznawców doktryny Pitagorasa. Poszli oni jeszcze dalej i sądzili, że Ziemia wcale nie stanowi centrum Wszechświata, co do czasów Kopernika było nie do pomyślenia.

300 lat przed naszą erą pogląd, że Ziemia jest okrągła wyznawali już wszyscy Grecy i Rzymianie. Najważniejszym wydarzeniem związanym z kulistością Ziemi było obliczenie przez Eratostenesa obwodu naszej planety. Mimo powszechnego przekonania o kulistości Ziemi w kolejnych stuleciach nie można było zdobyć żelaznego dowodu z prostej przyczyny.

Ludzkość ostatecznie przekonała się o tym, że Ziemia nie jest płaska dopiero w 1959 roku, kiedy pierwsze zdjęcie błękitnej bańki (choć wtedy jeszcze w kolorze prawie czarno-białym) wykonał satelita Explorer-6. Pierwszym człowiekiem, który na własne oczy potwierdził kulistość Ziemi był z kolei rosyjski astronauta Jurij Gagarin w 1961 roku.


Czy Ziemia rzeczywiście jest płaska? Fot. channelingerik.com

Aż trudno uwierzyć, że po upływie półwiecza nadal są wśród nas tacy, którzy uważają, że Ziemia jest płaska. To członkowie Towarzystwa Płaskiej Ziemi, które założone zostało w dziewiętnastym wieku przez angielskiego wynalazcę Samuela Birley'a Rowbothama.

Według niego biblijne opisy należy rozumieć dosłownie, a więc Ziemia jest dyskiem otoczonym ścianą lodu. Nawet po pierwszych zdjęciach satelitarnych do stowarzyszenia należało około 3 tysięcy członków, nie tylko z Anglii i Stanów Zjednoczonych, lecz również z Indii, Iranu i Arabii Saudyjskiej.

Dziś towarzystwo ma się tak samo dobrze, jak wieki temu, a od 2004 roku prowadzone jest przez Daniela Shentona. Członkowie mają zróżnicowane wizje płaskości Ziemi. Według niektórych Ziemia jest dyskiem o skończonym obszarze, otoczonym Antarktydą.

Antarktyda posiada krawędź, z której można spaść w przestrzeń kosmiczną. Grawitacja nie istnieje, a iluzja przyciągania ziemskiego powodowana jest przez jednostajny ruch Ziemi w górę. Inni uważają z kolei, że Ziemia jest dyskiem o nieskończonym obszarze. Okazuje się, że tak niemal niezaprzeczalna rzecz, jak kulistość Ziemi, również może być brana za spiskową teorię dziejów.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Pomagam.pl

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz

Sławek B. | 2017-09-18, 09:42

Dajcie mi kase

Hmm.. Dajcie mi 1,5mln to udowodnię wam co tam będziecie chcieli. A i obiecuję, że przy okazji będę się dobrze bawił i miał z was niezłą bekę.. Gdyby głupota miała skrzydła.....

Rafał z Konina. | 2017-09-17, 20:45

elazne dowody płaskiej ziemi do obalenia.Czekam.

Drapacze chmur w mieście Nowy Jork są wyraźnie widoczne z góry Harriman State Park’s Bear z odległości 60 mil. Gdyby Ziemia była kulą o obwodzie 25 000 mil, to zobaczenie drapaczy chmur w Nowym Jorku ze szczytu góry Harriman z wysokości 1,283 stóp, określając za pomocą twierdzenia Pitagorasa dystans do horyzontu czyli 1,23 razy pierwiastek z wysokości w stopach co oznacza, że powinny być niewidoczne pozostając 170 stóp za krzywizną ziemi. Gdyby Ziemia była kulą o szerokości 25 000 mil w obwodzie, piloci samolotów musieliby stale korygować wysokość samolotu obniżając lot aby nie wylecieć w przestrzeń kosmiczną. Pilot chcąc utrzymać swoją wysokość z typową prędkością przelotową ok.500 mph musiałby stale obniżać nos samolotu i schodzić 2777 stóp (ponad pół mili) każdej minuty. W przeciwnym przypadku w ciągu godziny pilot znalazłby się 31,5 mili wyżej niż oczekiwał. Ludzie twierdzą, że gdyby Ziemia była płaska, ze Słońcem krążącym wokół nad naszymi głowami, wtedy światło słoneczne powinno być widziane z każdego miejsca na Ziemi i przez całą dobę. Odkąd Słońce NIE jest oddalone o 93 miliony mil ale raczej kilka tysięcy mil i świeci w dół jak reflektor, po znaczącym oddaleniu się Słońca z nad twojej lokalizacji staje się ono niewidoczne poza horyzontem a światło słoneczne powoli zanika, aż do całkowitego zniknięcia. Gdyby Słońce rzeczywiście było oddalone o 93 miliony mil, a Ziemia miała kształt kuli, wtedy przejście dnia w noc powinno być natychmiastowe, kiedy tylko przekraczasz tak zwaną linię terminatora. :):)

Radek z Kolna | 2017-09-18, 07:56

Odp: elazne dowody płaskiej ziemi do obalenia.Czekam.

Uwazam, ze ziemia jest okregiem, podobnie jest zreszta na fladze NATO ;) Którzy ukrywaja przed nami wszystko i klamia dla wlasnych korzysci. Spojrzcie czasem na ksiezyc i slonce. Ziemia nie moze czasem rzucic cienia na ksiezyc, co wplywa na to, ze ziemia jest plaska, a slonce i ksiezyc sa na jednej plaszczyznie, z tym, ze ksiezyc jest nieco nizej. Stad powstaje owy cien, a nie "bo ziemia zaslania..." Ziemia jest plaska, a kto wierzy w teorie zołwiow lub w ziemie kule jest glupcem. Dodatkowo odrzuca naszego Boga, który jest w niebie!!!!

xczzc | 2017-09-17, 07:17

jprdl

Czas iść dalej i założyć Towarzystwo Płaskiego Księżyca oraz Towarzystwo Płaskiego Słońca. Swoją drogą, dlaczego ktoś pozwolił na założenie takiej patologii jak Towarzystwo Płaskiej Ziemi? Ludzie za tym stojący powinni dostać wyrok - odpracować po 200 godzin w jakimś labo astronomicznym dla oprzytomnienia.

Tomasz Nowak | 2017-09-16, 23:46

Ziemia płaska

No cóż. Najbardziej pasuje tu stwierdzenie- dopóki nie miałem internetu netu to nie wiedziałem że na Świecie jest tylu idiotów. Ta niedorzeczna teoria jest tyle warta co równie "mądra" teoria spiskowa chemtrails. Jak zwykle Polacy się zbłaźnią, jakiś cwaniak weźmie kasę i słuch o idiotach zaginie.

Tomasz Kowalski | 2017-09-17, 06:24

Ziemia płaska ,akurat teoria spiskowa

Tylko ,że mistrzu z chemtrails masz trochę więcej kompetęntych głów niż twoja co to potwierdzają a nie takie debile jak od płaskiej ziemi. Są całe konferencję ,masz filmy nawet jeden jest z polskiej kabiny pilotów. Jak widzę takie wpisy jak twoje to właśnie gubi ludzkość . Ludzie nie wierzą w to co widzą a wierzą w to co tego nie widzą. Albo to pierwsze nazywają teoriami spiskowymi. Ci sami ludzie co ciebie teraz karmią ,również leczą, zrzucają ten syf (według ciebie teoria spiskowa) islamizują Europę (też teoria spiskowa?). Jest tyle rzeczy co teraz widać na logikę, że jest tak a nie inaczej to właśnie mocno teraz zmienia świat ale tacy jak y wierzą w teorię spiskową ,która w końcu zawita pod twój próg bo o to w tym chodzi. Polecam chcącym oglądnąć na yt ,,Wezwanie do przebudzenia,,

pyton1990 | 2017-09-17, 11:59

Odp: Ziemia płaska

Między teoriami spiskowymi są różnicy. Jedne brzmią mało wiarygodnie, ale mogą mieć miejsce w rzeczywistości (za teorie spiskową w czasie II wojny światowej uważano istnienie obozów zagłady), a mogą być zupełnie niedorzeczne, jak np. teorie o reptilianach, albo być zwykłym zabobonem jak kreacjonizm.

Adam Filipek | 2017-09-16, 10:43

kształt ziemi

Płaskoziemicy szerzą swoją wiarę. Ich wiarę szanuję. To naturalnie ludzkie by podważać i sprawdzać wszystko po wielokroć w dążeniu do prawdy. Ich poglądy są ostatnio szeroko dostępne w internecie. Mnożą oni w swych filmach refleksje i więcej jest obecnie dostępnych materiałów o tym iż Ziemia jest płaska niż tych traktujących Ziemię jako goidę. Zapraszam Płaskoziemców do obalania po kolei poszczególnych teorii, które wyjaśniają powszechne zjawiska przyrodnicze odnosząc się do założenia, że Ziemia jest Geoidą. Obalania na drodze naukowego wywodu doprowadzonego do końca a nie prezentowanie hipotez i filmików z zachodem czy wschodem słońca. Pięknych filmików budzących u mnie zachwyt ale i uśmiech politowania. Za 1,5mln zrobię filmik pokazujący, że Ziemia nie istnieje.... co to nie wiecie o tym? Wpadła do Supermasywnej Czarnej Dziury. Zanim wpadła to istniała. A jeśli myślicie, że piszący te słowa jest człowiekiem to gratuluję dziwnego pomysłu.

pyton1990 | 2017-09-16, 13:32

Odp: kształt ziemi

Ludzie wierzący w płaskość naszej planty, tak samo jak kreacjoniści, zasługują jedynie na to by ich wyśmiać.

Mariusz Pliszka | 2017-09-16, 09:13

płaska ziemia

To sposób na zarobienie pieniędzu kosztem ciemnego tłumu. Jeśli wypali to pokaże nam jak głupi jest tłum i do czego dąży demokracja - > przepaść

jhjhjgg | 2017-09-18, 08:00

Odp: płaska ziemia

I jeszcze napisz, ze wierzysz w lot na ksiezyc :D Slabo rozwinieta technika w tamtych czasach pozwolila na lot na ksiezyc, a teraz technika wysoko i nie mozna wyleciec? :D Zdjecia z ksiezyca sa wykonane w studio, przykre to ale prawdziwe. Zadajcie sobie trud i przejrzycie wszystkie dowody na nielot na ksiezyc jak i plaska ziemie... wtedy technika niziutko pozwolila niby na sprawdzenie czy ziemia to kula.. Oszukali nas a my uwierzylismy, wprowadzili to w obieg i kazde podwazanie, nawet jesli byloby prawda, ludzie uwazaja za klamstwo... Caly swiat chelpi sie w zlym!

depcio | 2017-09-16, 08:53

OMFG

W dzisiejszych czasach to nawet debile walczą o swoje prawa łącząc się w stowarzyszenia..