9 września 2017, 10:03

Nacieszmy się ciepłem, bo w tym roku może się już nie powtórzyć

Weekend i początek przyszłego tygodnia w całym kraju przyniesie temperatury przekraczające 20 stopni, a miejscami dochodzące w cieniu do niemal 30 stopni. Pierwszy raz od wielu dni będzie też dużo pogodnego nieba. Gdzie ochłodzi się najszybciej?

Ostatnich wiele dni minęło pod znakiem prawdziwie jesiennej aury. Niebo nieustannie było zaciągnięte szarymi chmurami, które często przynosiły deszcze, miejscami ulewne. Temperatura jak na złość nie chciała przekroczyć 15 stopni. To się jednak zmieni, ponieważ wpływ na pogodę w Polsce przejmuje potężny wyż znad Ukrainy.

Za jego sprawą niebo rozpogodzi się, a temperatura pójdzie w górę, bo napływać będzie ciepłe powietrze z południa kontynentu. Jako, że stanie się to weekend, to cieszy nas to podwójnie. Sobota (9.09) będzie pierwszym pogodnym i ciepłym dniem.

Od razu zastrzegamy, że ładną aurą będą się cieszyć mieszkańcy wielu regionów kraju, ale, niestety, nie wszyscy. Chmurzyć będzie się najpierw na północy, a później także na zachodzie. Miejscami na Pomorzu oraz przy granicy z Niemcami może popadać.

Jednak na południu, wschodzie i w centrum zapowiada się dzień z błękitnym, wolnym od chmur niebem. Temperatura wyniesie w najcieplejszym momencie dnia od 20-22 stopni na północy do 25-27 stopni na południu kraju.

W niedzielę (10.09) chmur przybędzie i mogą one miejscami przynieść trochę deszczu, a na wschodzie również niewielkie burze. Nadal jednak będziemy mogli liczyć na słoneczko i wysoką temperaturę.

W zachodniej połowie kraju odnotujemy maksymalnie około 20 stopni, a we wschodniej połowie około 25 stopni. Nadal wschód kraju będzie najbardziej uprzywilejowanym, bo tam nie dość, że będzie najcieplej, to jeszcze najpogodniej.

W poniedziałek (11.09) chmur i opadów będzie jeszcze więcej, szczególnie w pasie od Śląska przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Mazury i Podlasie. Tam słońca będzie zdecydowanie najmniej i padać może intensywnie.

To będzie front atmosferyczny, który oddzieli od siebie chłodniejszą masę powietrzna napływającą do zachodnich województw, o temperaturze nieco powyżej 20 stopni, od gorącej masy, która na południowym wschodzie może mieć nawet 28 stopni, a więc blisko granicy upału.

Na krańcach wschodnich Polski jeszcze we wtorek (12.09) będzie bardzo ciepło, nawet około 25 stopni. Dla porównania na pozostałym obszarze zrobi się ponuro, bardzo deszczowo, wietrznie, a temperatura nawet w najcieplejszej porze doby nie będzie w stanie przekroczyć 15 stopni. Miejscami na Śląsku będzie co najwyżej 12-13 stopni.

Wraca iście jesienna aura, dlatego korzystajmy z weekendowego słoneczka i przyjemnego ciepła. Nie siedźmy w domu, nie patrzmy w telewizor, tylko spacerujmy, ładujmy wewnętrzne baterie na pracowity tydzień i cieszmy się ostatnimi w tym roku powiewami lata. W przeciwnym razie będziemy żałować, że zmarnowaliśmy piękną pogodę.

Źródło: TwojaPogoda.pl

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ciepło | 2017-09-09, 23:45

jesienna pgooda

Nie wierzę aby to były ostatnie dni z temperaturami co najmniej 20 stopni, suchą i słoneczną pogodą jak się tutaj straszy. Jeszcze nie raz tmax powyżej 20 stopni będą w październiku w towarzystwie suchej i słonecznej pogody czyli tzw. "babie lato". Liczę na ciepły październik w przeciwieństwie do tych z 2016, 2015 roku po ewentualnie paskudnym wrześniu.

Z Mazur | 2017-09-09, 23:12

Przyszła kolej

Wszyscy się z tym zgodzą. Tegoroczny wrzesień jest brzydki i deszczowy, miejscami bardzo. Ale cóż. Ostatnie wrześnie nas chyba już rozpieściły. Były wręcz idealne, a rewelacją był ten zeszłoroczny. Więc limit dobrych wrześni został wyczerpany i musiała przyjść kolej na gorszą odmianę tego miesiąca. Dobrze, że takie odmiany nie zdarzają się często. Wszak wrzesień to dla wielu Polaków miesiąc najbardziej dogodny pogodowo. Upały przestają dokuczać i nie ma jeszcze chłodów. Burze ucichają, ale niże atlantyckie jeszcze spokojne. Wrzesień jest nawet może lepszy niż maj, który do połowy lubi czasem sypnąć śniegiem, co dzisiaj we wrześniu się nie zdarza. A te czerwone jabłka na drzewach, i pachnące gruszki, wielkie kapusty na zagonach i słodkie marchewki. Tego nam nikt nie odbierze. Cóż może październik wynagrodzi w tym roku to, co zepsuł w pogodzie w ostatnich dwóch latach. Za to należy nam się w tym roku bardzo ciepły (może być ekstremalnie) i słoneczny październik.

alewis27 | 2017-09-10, 16:21

Odp: Przyszła kolej

Ten śnieg w maju to akurat zjawisko wyjątkowo rzadkie, nie ma co się sugerować że raz na ileś tam lat go zobaczysz. Bo nawet się on nie utrzyma a tak niska temperatura nigdy nie potrwa długo. Dla mnie Maj wygrywa bo dzień w Maju jest dużo dłuższy. We wrześniu następuje już bardzo szybkie skracanie.

pyton1990 | 2017-09-10, 18:33

Odp: Przyszła kolej

"Wszak wrzesień to dla wielu Polaków miesiąc najbardziej dogodny pogodowo. Upały przestają dokuczać i nie ma jeszcze chłodów." - Cooo? xD To w Polsce są jakieś upały? xD Dla mnie wrzesień to tradycyjnie miesiąc, w którym pogoda już się poważnie psuje i robi się zimno. Potrafi być jeszcze ciepło i przyjemnie, ale to już zdecydowanie jesienny miesiąc. To, że w zeszłym roku wrzesień był udany (przynajmniej jego pierwsza połowa), nie oznacza od razu że w tym roku będzie do niczego. Nieudany jego początek jeszcze nie przesądza całego miesiąca.

Lucas wawa | 2017-09-09, 21:32

Piękny późnoletni dzień, m.in. na Mazowszu

Takie dni jak dzisiejsza sobota utwierdzają mnie w przekonaniu, że w skali całego roku najbardziej lubię aurę znamienną dla naszego umiarkowanego lata w wersji suchej. W czasie wakacyjnego urlopu może być nawet nieco cieplej, a o innych porach roku oczywiście odpowiednio chłodniej (zimą nawet z lekkim lub umiarkowanym mrozem/śniegiem). Na okresowe opady też nie narzekam, jeżeli tylko nie oznaczają trwalszego pogorszenia pogody i/lub nie niosą zbytnich niebezpieczeństw. Jednak takie dni jak dzisiejszy to dla mnie swojego rodzaju pogodowe optimum – z uwzględnieniem także dni powszednich (roboczych). Cieszę się, że tym razem ocieplenie i poprawa pogody przypadły na weekend, co już w sobotę wykorzystałem spędzając aktywnie ok. 10h poza domem:-) Jeszcze jutro prognozy wskazują na Tmax ok. 25°C, ale już przy stopniowo zwiększającym się zachmurzeniu. Na szczęście na C Mazowszu ma jeszcze nie padać, z czego zapewne ponownie skorzystam:-) Step by step zmierzamy ku bardziej zaawansowanej jesieni (a później zimie) – mam jednak nadzieję, że tego roku jesień uraczy nas okresem typowego babiego lata, może nie jednym…?:-)

pyton1990 | 2017-09-10, 18:35

Odp: Piękny późnoletni dzień, m.in. na Mazowszu

Dzisiaj właśnie jest pogoda, jaka według mnie jest optymalna dla września: dużo słońca i przyjemnie ciepło powyżej 25 stopni. Latem oczekuję żeby trochę solidniej przygrzało, ale taką pogodą też bym nie pogardził.

Lukasz160391 | 2017-09-09, 17:37

Dziś na Górnym Śląsku było 25 stopni

I pomyśleć, że taka sama temperatura była na początku października 2011...

Darek Wuk | 2017-09-09, 22:01

Odp: Dziś na Górnym Śląsku było 25 stopni

Ze 20 lat temu w październiku było ponad 27 st.

Leszek M | 2017-09-09, 22:25

Odp: Dziś na Górnym Śląsku było 25 stopni

22 lata temu - m. in. u mnie - na Dolnym Śląsku

Ciepło | 2017-09-09, 23:46

Odp: Dziś na Górnym Śląsku było 25 stopni

Tak początek października 2011 był bardzo ciepły - temperatury przekraczały 25 stopni i było nawet 26-27 stopni.

Fan klimatów podzwrotnikowych | 2017-09-10, 00:01

Odp: Dziś na Górnym Śląsku było 25 stopni

A u mnie blisko 27 st. w październiku było ostatnio... 61 lat temu :D

Mateusz | 2017-09-09, 17:14

A niech ;) !!!!!!

Lubie ciepło i gorąco a niech będzie ciepło aż do nowego roku nie lubię jak jest zimno nienawidzę mrozu śniegu cala jesień może być ciepła i zimą a lato upalne; )

intel | 2017-09-09, 16:31

Na południu kraju mamy dość zróżnicowaną pogodę w tym roku.

Na południu kraju w tym roku występują miesiące charakteryzujące się dużymi skrajnościami opadowymi. Na początku mieliśmy bardzo suchy styczeń, gdzie nie padał ani razu deszcz, ale suma opadów śniegu też była niewielka, luty był w normie, marzec znowu suchy, później kwiecień bardzo, bardzo mokry, normy opadowe przekroczone dwukrotnie. Początek maja wydawał się być kontynuacją zimnej i mokrej pogody z kwietnia, ale od połowy maja zmieniło się diametralnie. Może nie padało rzadko, ale opady były bardzo niskie, mieliśmy suchy czerwiec, później sucho było aż do III dekady lipca, w której coś w końcu ruszyło się z opadami. Jednak wraz z nadejściem sierpnia znowu zrobiło się bardzo sucho, u mnie przez pierwsze 19 dni sierpnia spadło zaledwie 10 mm deszczu. Aż tu nagle jeden dzień, 20 sierpnia i 70 mm deszczu, po tym jednym bardzo mokrym dniu wychodzi nam sierpień w normie, czasem tak bywa. Teraz we wrześniu znowu przechodzimy w drugą skrajność, a więc w duże sumy opadów, już teraz u mnie norma została wyrobiona, a leje niemal codziennie, nie padało tylko 2 września i dzisiaj. Jedyny plus to ogromny wysyp grzybów, w lasach roi się od nich, a ja lubię chodzić na grzyby, także jakiś plus jest. Jak dla mnie opady powinny być bardziej rozłożone w czasie, za dużo opadów w kwietniu i we wrześniu, a za mało w lecie, tak to wygląda na południu kraju, wiem że na zachodzie i północy sprawy mają się zupełnie inaczej i to osobny temat do dyskusji.

Myslacy | 2017-09-09, 15:04

Cieplo nam szkodzi??

Tak, cieszmy się pięknym weekendem, póki możemy, bo widać już rychły powrót lodowatej patologii, w który tak nie chciał wierzyć np. kmroz. Chciałbym poruszyc temat, na który nikt nie pisze, czyli biomet, a konkretnie bioterm. Otóż IMiGW, a w ślad za nim inne instytucje i źródła posługują się absurdalna moim zdaniem klasyfikacja temperatur odczuwalnych i ich wpływu na biomet. Uznaje ona, że temperatury nieco ponad 20 stopni są już przyczyną sennosci, pogorszenia samopoczucia, spowolnienia reakcji, itp. Jednym słowem NIEKORZYSTNYCH warunków biometeorologicznych. I to przy pięknej słonecznej, wyzowej pogodzie! Nie wiem czym się kierowano ustalając takie kryteria ale na pewno nie odczuciami znakomitej wiekszosci mieszkańców Polski. Wystarczy wyjść z domu przy ładnej, ciepłej pogodzie, by zobaczyć tłumy ludzi, zwłaszcza w weekend, korzystające ze słońca i powietrza. Może na badania zaproszono Eskimosow???

kmroz | 2017-09-09, 15:52

Odp: Cieplo nam szkodzi??

@myslacy jakiej lodowatej patologi? Do końca długoterminowej prognozy przeważają temperatury koło 18-20 stopni. Popatrz na jakiekolwiek prognozy i zobaczysz ze ładnych dni z taka temperatura we wrześniu ma byc wiele. A pewnie bedzie jeszcze cieplej. Czy ci sie podoba czy nie na dni z taka pogoda jak ostatni tydzien jeszcze bardzo długo poczekamy. Nawet jak sie zdarzy deszcz w najbliższym czasie to bedzie przecież przelotny a przez resztę dnia słońce. I nie mow ze nie chce w cos wierzyć, skoro nawet żadna prognoza tego nie twierdzi, to nie mam komu nie wierzyć. :)

Fan klimatów podzwrotnikowych | 2017-09-09, 16:11

Odp: Cieplo nam szkodzi??

>20 st. i senność? :D Na te badania to chyba niedźwiedzie polarne zapraszali.

czytam forum | 2017-09-09, 17:48

Odp: Cieplo nam szkodzi??

Oj, Myślący, jak ty kombinujesz... Patrzysz z punktu widzenia osoby, która nie jest meteopatą? Przecież na dobre samopoczucie i korzystny biomet wpływa nie tylko słońce i temperatura. W mojej rodzinie kilka osób cierpi na potworne bóle głowy przed i w trakcie halnego. (A na forum tu wszyscy kochają halny, bo jest cieplutko i świeci słoneczko - a że komuś stodołę zwiało z pola, to już jego problem ;)). Często pogorszenie samopoczucia przychodzi podczas, zdaje się, wyżowej aury, kiedy pogoda ma się dopiero popsuć za 2-3 dni. A jeśli ktoś jest alergikiem, musi też patrzeć na stężenie pyłków w powietrzu - i może się zdarzyć, że w czasie deszczu lepiej się czuje niż podczas dobrej pogody. Podsumowując: może być niekorzystny biomet przy ładnej pogodzie. Jeśli nie odczuwasz niekorzystnych zmian pogody, co cię to obchodzi. Korzystaj ze słońca i ciesz się pięknym weekendem.

Meteo | 2017-09-09, 19:30

Odp: Cieplo nam szkodzi??

Też jestem bardzo zdziwiony. Źle na samopoczucie mogą wpływać deszcze, burze, silne wiatry, pochmurne niebo. Mogę jeszcze zrozumieć że na niektórych mogą źle wpływać 30-stopniowe upał. Ale wyż i sloneczna aura przy temperaturze 20 kilku stopniach i dość niskiej wilgotności mogą wpływać tylko korzystnie na nasze samopoczucie.

Fan klimatów kontynentalnych | 2017-09-09, 21:23

Odp: Cieplo nam szkodzi??

Ja czuje się senny kiedy jest pochmurno, zwłaszcza zimą, podczas ciepłej, stratusowej, atlantyckiej zimy. Średnio zachęca taka pogoda do wstania a tym bardziej do wyjścia na zewnątrz (chyba że się mieszka na wsi).

Myslacy | 2017-09-09, 22:03

Odp: Cieplo nam szkodzi??

Kmroz - zadziwiający upór w myśleniu zyczeniowym. Widać należysz do ludzi, których otrzezwia dopiero wiadro zimnej wody (deszczu) wylane na głowę... @czytam forum - czytam ale rozumiem niewiele. Przekombinowales kolego. Ja nic nie pisałem o meteopatach, alergikach i halnym (sic!). Rzecz dotyczyła wyłącznie typu pogody wyżowej i temperatur ok. 25 stopni, co pogodynka. pl uznaje za "obciazenie goracem" - żadna alergia, halny, itp. Już jasne??

kmroz | 2017-09-10, 09:35

Odp: Cieplo nam szkodzi??

@myslacy nie upór tylko czytanie i oglądanie prognoz pogody.

alewis27 | 2017-09-10, 16:24

Odp: Cieplo nam szkodzi??

Ja jestem senny przy aurze "depresyjnej", pochmurnej przez cały dzień, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Temperatura nie powoduje u mnie senności. Chyba że mówimy o warunkach wewnątrz biura, kiedy na tych zasranych "ołpen spejsach" robi się taka duchota że mózg naprawdę odlatuje. Zwłaszcza tyczy się to miesięcy zimowych - na salach dużo za ciepło (25+), do tego bardzo duszno bo nie ma przepływu. Z racji tego ze jest kilkadziesiat osób to zawsze będzie wojna o okna czy klimatyzację, bo zawsze będą różne preferencje. Na zachodzie Europy się od tego dziadostwa odchodzi. A w polsce jak w lesie, wszsystko spóźnione o jedno pokolenie.

alewis27 | 2017-09-09, 14:53

pogoda

Czyli patola w tym roku przyjdzie juz we wrześniu? Przecież okres względnie wysokich temperatur (jak na polski klimat) w tym roku rozpoczął się dopiero w połowie maja, raptem 4 miesiace temu. I już chyli się to ku końcowi, od połowy września przez następne 8 miesięcy będzie patologia i brak temperatur wyższych od 20 stopni w dzień? W klimatach kontynentalnych to mają wprawdzie większe mrozy niż tu, ale za to pora ciepła też jest cieplejsza i pogodniejsza. A u nas co, do maja bździna, potem jakaś namiastka lata (poza regionami SE i S), a od września znowu bździna ze słoncem raz w tygodniu. Ledwo się to niebo przetarło a w prognozach już kolejne duże ochłodzenie oczywiście przy zasnutym chmurami niebie. Już mówię co będzie następne: w październiku krótki atak zimy, potem 4 miesiące depresyjnej listopadowej pogody (śniegu nie zobaczysz w miesiące zimowe, za to na pewno zobaczysz w jesienne i wiosenne), w marcu jakieś tam przedwiośnie a kwiecien przyjdzie i powie taki ch** i znów sypnie śniegiem.

Lukasz160391 | 2017-09-09, 17:39

Odp: pogoda

Nie przesadzaj. W 2013 roku ponad 20 stopni było jeszcze w III dekadzie października. Dopiero od 2015 roku październiki coś się popsuły. I najwyższa pora, żeby się naprawiły. Może już w tym roku?

Grzegorz Konin | 2017-09-09, 17:39

Odp: pogoda

Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej, niech wiosna i lato będą ciepłe i słoneczne, chociaż w naszym patologicznym klimacie już nic mnie nie zdziwi.

czytam forum | 2017-09-09, 17:55

Odp: pogoda

Tak, za każdym razem jak się zmienia pora roku, ta sama śpiewka. Wysyp proroków, wszyscy wiedzą, jaka będzie pogoda, bo Indianie zbierają drewno na opał ;D I tak my, mieszkający na południu, narzekać nie powinniśmy, bo mieliśmy ciepłe lato i całkiem sporo słońca. Nawet większe burze nas omijały.

kmroz | 2017-09-09, 20:45

Odp: pogoda

@lukasz dokładnie tak bedzie w tym roku! Czas na powtórkę października z 2006 roku!

Ciepło | 2017-09-09, 23:49

Odp: pogoda

@alewis27 No muszę napisać, że bardzo mnie zaskoczyłeś. Tego się po tobie nie spodziewałem, że tak będziesz bronił ciepła - mimo iż kiedyś pisałeś że jesteś fanem czterech pór roku - ale nie lubisz upałów i lubisz silne mrozy zimą. Szacun dla Ciebie. Masz rację. Widzę, że stał się obiektem kpin osobników zimnolubnych takich jak czytam forum. Smutne, że tak ich nienawiść do ciepła zaślepia.

Fan klimatów podzwrotnikowych | 2017-09-10, 00:08

Odp: pogoda

W klimatach kontynentalnych na szerokości 49-54*, na jakich leży Polska mają cieplejsze tylko lato, wiosna i jesień są bardzo krótkie, a zimą mroźna i bardzo długa. Różnorodność biologiczna również jest bez porównania mniejsza, dlatego ja mimo wszystko cenie sobie mieszkać w klimacie, gdzie "atlantycki syf" ma wyraźny wpływ na pogodę.

Ciepło | 2017-09-10, 00:42

Odp: pogoda

@Łukasz160391 "Nie przesadzaj. W 2013 roku ponad 20 stopni było jeszcze w III dekadzie października. Dopiero od 2015 roku październiki coś się popsuły. I najwyższa pora, żeby się naprawiły. Może już w tym roku?" No i co z tego? W III dekadzie października 2006 roku także było ponad 20 stopni -w ogóle cały ten miesiąc był ekstremalnie ciepły i nadszedł po rekordowo ciepłym wrześniu 2006. Ogólnie każdy miesiąc jesieni 2006 był ekstremalnie ciepły (w tym wrzesień z rekordem).

alewis27 | 2017-09-10, 10:32

Odp: pogoda

@Ciepło: preferencje mi się zasadniczo nie zmieniły. Upały przestały mi przeszkadzać, zresztą męczący to jest upał powyżej 33-34* a taki to się w Polsce rzadko zdarza. 30* to nie upał, to zwykły gorący letni dzień. W zimie nadal wolę mrozy od ciepła, jest przynajmniej mniej wilgotno. Byle nie było -20 przez trzy tygodnie ciągiem jak w 2012, jak ma być duży mróz to niech będzie kilka krótkich fal a nie jedna taka (zresztą to samo z upałami, sierpień 2015 męczył, to lato nie)

Pinkertonion | 2017-09-09, 13:37

Jesień

Jednak miałem rację. Po pochmurnym i deszczowym lecie będziemy mieli pochmurną i deszczową jesień. Tak jest przynajmniej w tym roku u mnie w Szczecinie. Ta poprawa pogody w weekend jest ledwo dostrzegalna, bo przez najbliższe dwa dni temperatura wzrośnie tylko do 20 stopni, do tego chmur będzie nadal sporo, wiec o plaży na pewno można zapomnieć. Nadmienię tylko, że w zeszłym roku we wrześniu kąpałem się w Bałtyku nawet pod koniec miesiąca, a nie jestem morsem.

Darek Wuk | 2017-09-09, 22:03

Odp: Jesień

"Nadmienię tylko, że w zeszłym roku we wrześniu kąpałem się w Bałtyku nawet pod koniec miesiąca, a nie jestem morsem." Zgadza się, to samo w jeziorach. Woda była ciepła jeszcze w październiku.

Meteo | 2017-09-09, 13:26

Babie lato

Piękna pogoda. Dla mnie to już babie lato. A wrześniowe słońce jeszcze mocno grzeje. O 12.00 nie było jeszcze 20 stopni, a na słońcu było wręcz gorąco. Cieszę się że ta letnia pogoda ma się utrzymać aż do wtorku. Kto wie czy babie lato nie wróci jeszcze w październiku? Na południu Polski potrafi pokazać się jeszcze w listopadzie.

Ciepło | 2017-09-10, 01:39

Odp: Babie lato

Wrześniowe słońce grzeje serio? Żartujesz. To już nie to samo co w miesiącach letnich. Świeci na takiej samej wysokości jak pod koniec marca i już tak nie "rozpala" w szczególności o porankach, które nie są już takie ciepłe.