8 września 2017, 08:02

Uwiecznił piorun, który zerwał z niego ubranie i wypalił dziurę w bucie

Grupa austriackich turystów wędrowała po górach Sierra Nevada w Kalifornii, gdy w jedną z osób uderzył piorun i to akurat w momencie, gdy ta robiła zdjęcie. Na fotce widoczna jest błyskawica, która zerwała z turysty ubranie, dotkliwie go poparzyła i wypaliła w bucie dziurę.


Mathias uwiecznił błyskawicę w chwili, gdy go poraziła. Fot. Facebook / Mathias Steinhuber.

Tej wycieczki młody Austriak Mathias Steinhuber oraz jego przyjaciel i dziewczyna nie zapomną do końca życia, które mogło się wtedy dla nich niespodziewanie skończyć. Pogoda, jak to w górach, nagle się załamała. Zaczęło się poważnie chmurzyć, padać i grzmieć.

Mathias wyjął z kieszeni telefon komórkowy, bo chciał uwiecznić potężną ulewę przechodzącą w oddali nad stokami gór Sierra Nevada w Kalifornii. Ostatnie, co usłyszał, to dźwięk zrobionego zdjęcia. Później obudził się leżąc na ziemi w kałuży krwi, sparaliżowany. Austriak w pierwszej chwili pomyślał, że spadł z góry.


But Mathiasa rozerwany przez piorun. Fot. Facebook / Mathias Steinhuber.

Ratownicy przetransportowali go śmigłowcem do najbliższego szpitala, gdzie obudził się pamiętając jedynie krzyk swojej dziewczyny i wypowiadane przez nią bez przerwy jego imię. Lekarze wyjaśnili mu, że został porażony przez piorun i ma niebywałe szczęście, w dodatku podwójne. Po pierwsze, że przeżył, a po drugie, że został trafiony piorunem, bo to zdarza się rzadziej niż wygrana na loterii.

Piorun poczynił w jego ciele olbrzymie spustoszenia. Bardzo dotkliwie go poraził. Siła błyskawicy była tak duża, że zerwała z mężczyzny ubranie. Jego strzępy leżały kilka metrów od niego. Został ranny w czoło i stopę. W jednym z butów piorun wypalił dziurę.


Mathias Steinhuber. Fot. Rich Pedroncelli / AP / Metro.

Najważniejsze jednak, że przeżył, a to przy bezpośrednim uderzeniu pioruna zasługuje na miano prawdziwego cudu. Mathias po tym, jak doszedł do siebie, przejrzał zdjęcia w swoim telefonie i wówczas okazało się, że uwiecznił błyskawicę, która niemal odebrała mu życie. Ognisty słup utrwalił się na tle pięknej panoramy gór razem z ulewą niesioną przez chmurę burzową, z której pochodziła feralna błyskawica.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Metro.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz