27 sierpnia 2017, 00:01

Pogoda na żywo: Niedziela, 27.08

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl

23:08
27.08.2017
    Gdzie dzisiaj było burzowo?

Dzisiaj burze przeszły nad północnymi, południowymi i wschodnimi regionami kraju. Najzimniej błyskawic odnotowano nad województwami: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim i łódzkim.

22:12
27.08.2017
    Promień zmierzchowy nad Warszawą

Piękny promień zmierzchowy nad Warszawą w obiektywie @Piotra:


Promień zmierzchowy w Warszawie. Fot. Piotr Szebelewski / TwojaPogoda.pl

21:29
27.08.2017
    Piękny widok na koniec weekendu

@Patryk uchwycił dzisiaj zachodzące Słońce.


Zachodzące Słońce. Fot. Patryk / TwojaPogoda.pl

20:00
27.08.2017
    Chmura szelfowa nad Pomorzem

Nad wieloma regionami kraju przeszły dzisiaj burze. W Czarnem k. Człuchowa na Pomorzu nasza czytelniczka @Angelika uwieczniła spektakularną chmurę szelfową.


Chmura szelfowa w Czarnem w woj. pomorskim. Fot. Angelika Idzikowska.

19:02
27.08.2017
    Huragan Harvey oczami astronautów

Jeszcze jedno wspaniałe zdjęcie Huraganu Harvey z pokładu Stacji Kosmicznej, a więc z wysokości 400 kilometrów. Harvey w apogeum swojej aktywności miał nawet 500 kilometrów szerokości.


Fot. ISS / NASA.

18:19
27.08.2017
    Gdy Wisła spotka się w Bałtykiem

Zaskakujące, ale nie aż takie rzadkie, zjawisko udało się uwiecznić z lotu ptaka u wybrzeży Wyspy Sobieszewskiej w Gdańsku. Słodkie wody Wisły spotkały się tam ze słonymi z Bałtyku. Zanim się wymieszały, dzieliła je bardzo wyraźna granica. Zobaczcie ją z bliska... Czytaj więcej


Wisła spotyka się z Morzem Bałtyckim. Fot. Kąpieliska Morskie Gdańsk / Facebook.

17:33
27.08.2017
    Reed Timmer w oku Huraganu Harvey

Reed Timmer, słynny amerykański łowca burz, nie byłby sobą, gdy nie pojechał w same oko żywiołu. Dlatego też nie mógł sobie odpuścić najpotężniejszego huraganu od wielu lat. Pojechał do Rockport w Teksasie, gdzie uwiecznił największe wichury i ulewy, jakie towarzyszyły Huraganowi Harvey. 6-minutowy materiał z godzin nocnych możecie zobaczyć poniżej.

16:20
27.08.2017
    O mało nie ugotowali się w gejzerze

Kilkukrotnie informowaliśmy Was o lekkomyślnych turystach, którzy w Parku Narodowym Yellowstone zbaczali z wytyczonych szlaków i niebezpiecznie zbliżali się do gejzerów. Kilka osób w ten sposób zginęło wpadając do wrzącej wody, a kilka kolejnych zostało poważnie poparzonych. Jednak na nic zdają się ostrzeżenia strażników parku oraz edukacyjne filmy w sieci. Grupa turystów z Tajlandii postanowiła zrobić sobie selfie nad gejzerami, stając na ich krawędzi. W każdej chwili ktoś mógł potknąć się i żywcem ugotować w wodzie o temperaturze nawet 400 stopni. Internauci na osobie filmującej bezmyślną zabawę, jak i na osobach biorących w niej udział, nie pozostawili suchej nitki. Niech to nagranie będzie dla każdego przestrogą, że z wytyczonych szlaków (nie tylko w górach) nigdy się nie zbacza.

15:42
27.08.2017
    Nawałnica podczas Air Show

Kilka osób zostało niegroźnie rannych podczas nawałnicy, która przeszła podczas Air Show w Radomiu, największych w Polsce pokazach lotniczych. Około godziny 14:00 gwałtowne podmuchy wiatru zerwały grzybek reklamowy, który przygniótł jedną kobietę. Z urazami głowy trafiła ona do szpitala, ale jeszcze dzisiaj zostanie z niego wypisana. Kolejnych kilka osób przewróciło się na mokrej trawie i doznało lekkich otarć skóry. Po usunięciu szkód pokazy lotnicze wznowiono, uczestniczy w nich prawie 200 tysięcy osób. Uprzedzamy, że przelotne, ale gwałtowne burze mogą się pojawiać głównie w północnej i wschodniej części kraju. Prosimy o ostrożność.

14:17
27.08.2017
    Ziemia tonie w plastikowych odpadach

Nasza piękna planeta tonie w plastikowych odpadach i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie ludzkości uda się pozbyć tych milionów ton tworzyw sztucznych i ograniczyć ich produkcję czy wykorzystywanie. Już sama ilość plastikowych butelek może nas wprawić... Czytaj więcej

13:32
27.08.2017
    Jastrząb schronił się w taksówce

Pewien taksówkarz z Houston podczas przechodzenia Huraganu Harvey miał niezwykłego pasażera. Na tylnym siedzeniu zasiadł wyraźnie wystraszony jastrząb. Wyglądał tak, jakby prosił taksówkarza, aby pod żadnym pozorem nie wyrzucał go na zewnątrz.

Taksówkarz postanowił się nad nim zlitować i zabrał go do domu, gdzie sprawdził, czy nie jest ranny. Później wezwał ekopatrol, którego pracownicy troskliwie zajęli się zdezorientowanym ptakiem. Jastrząb wywołał w sieci mnóstwo emocji. Niektórzy mieszkańcy Houston stwierdzili, że ptak wygląda dokładnie tak, jak oni w starciu z potężnym huraganem.

12:45
27.08.2017
    Centrum niżu nad Polską, mocno wieje

Nad Warmią znajduje się centrum płytkiego niżu, w którym ciśnienie spadło do 1009 hPa. W tym regionie wiatr jest najsłabszy. Na pozostałym obszarze, za sprawą większego zróżnicowania ciśnienia, wieje porywiście, chwilami do 50 km/h, a w górach powyżej 70 km/h. Wiatr zacznie słabnąć dopiero późnym popołudniem i wieczorem.

12:11
27.08.2017
    Na Syberii spadł pierwszy śnieg

Na Jakucję, najzimniejszy region Rosji, zaczął prószyć pierwszy w tym sezonie śnieg. Nie widziano go tam od maja, a więc od 3 miesięcy. Mieszkańcy nie są zaskoczeni zimowymi krajobrazami podczas astronomicznego lata, wręcz przeciwnie, mówią, że śnieg się spóźnił... Czytaj więcej


Pierwszy w tym sezonie śnieg w ułusie mirnińskim. Fot. yakutsk.ru

11:20
27.08.2017
    Cień Księżyca padł na Ziemię

Amerykańscy studenci podczas całkowitego zaćmienia Słońca wysłali do stratosfery kilkanaście balonów z podczepionymi kamerkami, żeby uwiecznić fantastyczne zjawisko, jakim jest cień Księżyca padający na ziemię. Udało się go uwiecznić na pograniczu stanów Wyoming i Nebraska. Eliptyczny cień miał średnicę około 110 kilometrów. Osoby przebywające w jego zasięgu mogły się zachwycać maksymalną fazą zaćmienia.

10:51
27.08.2017
    Jaka będzie pierwsza połowa września?

Kończą się wakacje, a zaczyna rok szkolny i sezon jesienny, który w ostatnich latach nie raz przynosił nam kontynuację ciepłej i słonecznej, prawdziwie letniej aury. Czy w tym roku też tak będzie? A może jesień nadejdzie wcześniej?... Sprawdź prognozę 16-dniową

10:17
27.08.2017
    Przelot nad okiem Huraganu Harvey

Amerykańscy łowcy huraganów pokazali nagranie z przelotu nad okiem Huraganu Harvey tuż przed jego wejściem nad ląd w Teksasie. Widoczny jest wał chmurowy otaczający oko cyklonu, który ma wysokość kilkunastu kilometrów. W samym oku ciśnienie jest najniższe, a wiatr najsłabszy, dlatego nazywane jest ono "okiem ciszy". Ciśnienie spadło w nim do 938 hPa.

09:30
27.08.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na zachodzie, północy i północnym wschodzie kraju chmurzy się. W pasie od Kujaw przez Warmię, Mazury i północne Mazowsze po Podlasie występują opady deszczu, które miejscami są intensywne i połączone z burzami o średnim natężeniu. Pada też lokalnie na Zamojszczyźnie i Podhalu. Najładniejszą pogodę mamy na południu i w centrum kraju. Wiatr wieje chwilami porywiście, na zachodzie z zachodu, a na wschodzie z południowego wschodu. Temperatura wynosi od 15 stopni na północnym wschodzie do 23 stopni na południu i południowym zachodzie.

08:48
27.08.2017
    W oku huraganu nie jest tak źle

Dramatyzowane relacje reporterów amerykańskich stacji telewizyjnych z "oka huraganu" to już klasyka. O tym, że wcale tak mocno nie wieje i nie leje, niż opowiadają o tym reporterzy, nie raz widzom pokazywały osoby, które niespodziewanie pojawiały się w tle. Zobaczcie najlepsze momenty z ostatnich lat.

08:20
27.08.2017
    Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie zaczyna rosnąć i tak będzie do końca dnia. W tej chwili barometry wskazują od 1011 hPa w centrum, gdzie znajduje się niż, do 1014 hPa na południu i zachodzie kraju.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz