15 lipca 2017, 00:01

Pogoda na żywo: Sobota, 15.07

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl

21:39
15.07.2017
    Piękny las posadzony ludzką ręką

Piękny las w Bieszczadach. Wydawać by się mogło, że naturalny, ale nic bardziej mylnego. W całości posadzony został ludzką ręką. Krajobraz Łopienki zmienia się z każdym rokiem za sprawą przebudowy drzewostanów porolnych. Zaczynają dominować jodły i buki. Bieszczadzki leśnik, Kazimierz Nóżka, skrupulatnie zapisał to kronice, aby za 150 lat zaoszczędzić ludziom sporów, co do pochodzenia tego lasu.

20:15
15.07.2017
    Tęcza na zakończenie dnia

Piękna tęcza ozdobiła niebo o zachodzie Słońca nad Skierniewicami. Uwiecznił ją @Darek:


Piękna tęcza na zakończenie dnia w Skierniewicach w woj. łódzkim. Fot. Darek.

19:04
15.07.2017
    Nawałnica w pustynnym Omanie

Takie obrazki w Omanie to nadzwyczajne wydarzenie, ponieważ w tym pustynnym kraju, położonym na Półwyspie Arabskim, rzadko kiedy pada, a co dopiero przechodzi nawałnica z prawdziwego zdarzenia. Zobaczcie to zaskakujące zjawisko.

18:16
15.07.2017
    Upiór nad wulkanem Wezuwiusz

Kłęby dymu unoszące się nam wulkanem Wezuwiusz w rejonie włoskiego Neapolu, będące skutkiem gigantycznych pożarów wyschniętej na wiór roślinności, uformowały się w kształt przerażającej czaszki. Dla niektórych mieszkańców podnóży wulkanu to znak, że góra ziejąca ogniem może wkrótce zbudzić się ze snu.


Fot. Facebook / Severe Weather Europie / Alerta Royas.

17:50
15.07.2017
    Wyjątkowo ciepłe Morze Śródziemne

Woda w Morzu Śródziemnym, na skutek wyjątkowych fal upałów nawiedzających południową Europę, jest nawet o 3 stopnie cieplejsza od 20-letniej normy. To świetna wiadomość dla turystów, którzy lubią kąpać się w ciepłym morzu. Nadzwyczaj ciepłe są wody wschodniego krańca morza, u wybrzeży Grecji. Temperatura powierzchni wody waha się od 26 do 29 stopni. Ekstremalnie ciepły jest również Adriatyk. Dla porównania w Bałtyku woda ma dzisiaj zaledwie od 16 do 18 stopni. Poniżej możecie zobaczyć szczegółową mapę anomalii temperatury wód w Morzu Śródziemnym.

16:44
15.07.2017
    Wombat, który skradnie Twoje serce

George to osierocony wombat tasmański, który skradł serca ponad 40 milionom internautów na całym świecie. W ubiegłym roku, gdy jeszcze nie wychodził z matczynej torby, jego matka została potrącona przez samochód. Przechodzień znalazł przestraszonego wombata i oddał go w ręce strażników przyrody, którzy troskliwie się nim zajęli. Dzisiaj torbacz (podobny do borsuka) ma się bardzo dobrze, cieszy się życiem i nie odstępuje swojego opiekuna nawet na krok, co możecie zobaczyć na poniższym filmie. George na pewno i Wam skradnie serce.

15:30
15.07.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na północy i północnym zachodzie kraju jest miejscami pogodnie. Na pozostałym obszarze dominuje umiarkowane zachmurzenie. Miejscami na południu występują przelotne opady deszczu i słabe burze (czerwone punkty) z silniejszym wiatrem. Temperatura wynosi od 18 do 20 stopni.


Zdjęcie satelitarne w dniu 15 lipca 2017 o godzinie 15:25. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

15:03
15.07.2017
    Deszcz wcale nie jest taki zły...

W ostatnich dniach nad Polską przeszły potężne ulewy. Miejscami spadło więcej deszczu niż powinno przez cały lipiec. Choć deszcz w porze urlopowej wydaje się złą wieścią, to jednak dla wielu z nas okazał się on zbawienny w skutkach. Kto na nim skorzysta?... Zobacz cały artykuł

14:40
15.07.2017
    Floryda: Lej krasowy pochłonął domy

Dwa domy zapadły się, gdy otworzył się pod nimi lej krasowy szeroki na 60 metrów i głęboki na 30 metrów. Do zdarzenia doszło na Florydzie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Niestety, na Florydzie, która zbudowana jest ze skał wapiennych, to częste zjawisko. Deszczówka wsiąka w glebę, tworzy wody gruntowe o kwaśnym odczynie, a te powodują rozpuszczanie się skały wapiennej. Pod ziemią tworzą się ogromne jaskinie, które od góry zasklepione są powierzchnią gruntu. Ten w każdej chwili może się zapaść, a skutki tego widzimy teraz. 4 lata temu lej otworzył się pod sypialnią jednorodzinnego domu i pochłonął łóżko wraz ze śpiącym na nim mężczyzną. Dla tysięcy mieszkańców Florydy, która jest lejami usiana, to nic śmiesznego, bo na co dzień żyją na tykającej bombie. Może się zapaść droga, którą jadą do pracy, ogródek lub cały dom.

13:32
15.07.2017
    Chmury burzowe w Waszym obiektywie

Miejscami na południu i południowym wschodzie kraju przechodzą burze z ulewnym deszczem, a lokalnie także drobnym gradem i porywistym wiatrem.Szczególnie cieszą się z nim rolnicy na Lubelszczyźnie, która jest najsuchszym zakątkiem naszego kraju. Tymczasem nasi czytelnicy fotografują ciemne chmury wędrujące nad ich głowami:


Chmura burzowa w Sędziszowej w woj. małopolskim. Fot. Agnieszka Gucwa.


Chmura burzowa w Tuchowie w woj. małopolskim. Fot. Kacper Jurewicz.

12:01
15.07.2017
    Dlaczego w Polsce rośnie tyle sosny?

Na jakim typie gleby rosną sosny? Dlaczego najlepszym drewnem do robienia okien i drzwi jest sosna? Gdzie można sadzić gatunki drzew liściastych? O tym opowiada Zdobysław Czarnowski w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".

11:13
15.07.2017
    Gdzie dziś pojawią się burze?

Słabe burze mogą występować w sobotę miejscami na południu, wschodzie, w centrum i na północy kraju. W strefie zielonej spodziewamy się przelotnego, ale ulewnego deszczu do 15 mm, lokalnie z gradem o średnicy do 1 cm i porywistym wiatrem do 75 km/h... Sprawdź ostrzeżenia

10:25
15.07.2017
    Część Polski sucha, a część mokra

Nie zrozumieją mieszkańców południa i południowego wschodu ci, którzy mieszkają lub wypoczywają na północy, północnym wschodzie czy w górach, ponieważ aura ostatnio diametralnie się tam różni. Jedni mają dość deszczu, a inni na niego czekają... Zobacz cały artykuł

10:11
15.07.2017
    Węgorz to najdokładniejszy termometr

Czy wiecie, że węgorz może służyć jako niezwykle dokładny termometr? Ponieważ za pomocą swoich specyficznych receptorów potrafi odczuć zmiany w temperaturze wody o zaledwie 0,03 stopnia. Człowiek ma dużo mniejszą zdolność odczuwania wahań temperatury wody czy powietrza. Co więcej, węgorz jest rybą długowieczną. Najstarsze osobniki liczą sobie nawet blisko 100 lat.


Fot. Pixabay.com / kevskoot.

09:00
15.07.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na zachodzie i północy kraju poranek jest pogodny, miejscami bezchmurny. Na pozostałym obszarze chmurzy się i miejscami przelotnie pada deszcz. Wiatr wieje słabo z północy. Temperatura wynosi od 14 do 17 stopni. W ciągu dnia na południu, wschodzie i w centrum nadal może przelotnie padać i słabo grzmieć. Temperatura maksymalna wyniesie 20-22 stopnie.

08:40
15.07.2017
    Piękny początek soboty nad morzem

Ten, kto wstał około godziny 5:00, mógł zachwycać się przepięknym wschodem Słońca. Kilku urlopowiczów upajało się jego widokiem na bałtyckich plażach. Dzięki kamerom internetowym możecie go zobaczyć także Wy. Tak uroczo sobota rozpoczynała się w Świnoujściu:

Nie mniej pięknie było w tym samym czasie na plaży w Międzyzdrojach:

Obraz z kamery publikujemy dzięki uprzejmości Webcamera.pl

08:21
15.07.2017
    Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie jest lekko podwyższone i przez cały dzień będzie rosnąć. Teraz na barometrach mamy od 1015 hPa na wschodzie i południu do 1017 hPa na zachodzie i północy kraju.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz