19 czerwca 2017, 09:04

Jeśli klimat będzie się ocieplać, zaleją nas miliony imigrantów

Najwięcej uchodźców do Europy przybywa z krajów, gdzie nie ma wojny, ale żniwo zbierają przeludnienie, przełowienie ryb, a głównie zmiany klimatyczne. Pojawiają się opinie, że z powodu ocieplenia klimatu do Europy przybędzie nawet 100 milionów imigrantów.


Fot. i1.wp.com

Od początku tego roku do Europy przybyło już ponad 75 tysięcy uchodźców. Jak wynika z najnowszych danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) najwięcej z nich wyemigrowało z Nigerii (13 proc.), Bangladeszu (11 proc.) i Wybrzeża Kości Słoniowej (10 proc.). Dopiero na 4. miejscu znalazła się Syria (9 proc.). Dalej uplasowały się: Gambia, Senegal, Maroko czy Mali, wszystkie z Afryki.

To oznacza, że nie wojna, lecz wiele innych czynników złożyło się na chęć opuszczenia swojego rodzinnego kraju i dalekiej podróży w kierunku Starego Kontynentu. Nigeria, zamieszkiwana przez 186 milionów ludzi, jest najbardziej zaludnionym krajem Afryki, gdzie prawie połowę ludności stanowią muzułmanie.

Tylko nieco ponad połowa populacji ma dostęp do wody pitnej i odpowiedniej infrastruktury sanitarnej. Z tego powodu przeciętna długość życia nie przekracza tam zaledwie 52 lat. Jednak co najważniejsze, aż 70 procent ludności pracuje w rolnictwie, a te przeżywa zmiany klimatyczne.

Problem dotyczy też nadmiernego przełowienia ryb i skażenia wód. Ludzie tracą pracę, nie mają się gdzie podziać, postanawiają odmienić swoje życie i wyemigrować z pobudek ekonomicznych do bogatej zachodniej Europy, która w dodatku zamierza ich przyjąć z otwartymi ramionami.


Fot. Irish Defence Forces.

Podobny scenariusz ma miejsce także w Bangladeszu. To jeden z najuboższych krajów świata i jeden z najbardziej nękanych przez klęski żywiołowe. To południowoazjatyckie państwo jest nawiedzane przez niszczycielskie trzęsienia ziemi i cyklony tropikalne, które corocznie odbierają życie tysiącom ludzi.

Prawie połowę powierzchni kraju, zamieszkiwanego przez 156 milionów ludzi, stanowi delta trzech dużych rzek: Gangesu, Brahmaputry i Meghny. Podczas letniego monsunu poziom wód w rzekach podnosi się nawet o 10 metrów powodując katastrofalne powodzie na większym obszarze Bangladeszu, w 87 procentach zamieszkiwanego przez muzułmanów.

Najszybciej rośnie obecnie migracja z Afryki Subsaharyjskiej. Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa (IFAD) w swoim raporcie z okazji Światowego Dnia Wody stwierdził, że w strefie skrajnej suszy mieszka tam aż 20 milionów ludzi. Jest gorzej niż podczas początku kryzysu w 2011 roku. Ludzie zmuszeni są pić wodę z zanieczyszczonych kałuż, ryzykując ciężkimi chorobami układu pokarmowego.

Na świecie obserwujemy coraz większe podziały społeczne pod względem biedy i bogactwa. Zniszczenie środowiska naturalnego, brak dostępu do wody, lekarstw i środków pierwszej potrzeby, klęski głodu i wreszcie zmiany klimatyczne, mogą sprawić, ze w przyszłości migracje ludności będą na porządku dziennym.


Fot. Twitter.

Na tle historii ludzkości to właśnie zmiany klimatyczne niszczyły największe i wydawałoby się najbardziej rozwinięte cywilizacje. Ostatnie badania pokazały, że dramatyczne susze zmiotły z powierzchni ziemi wysoką kulturę Majów, a także cywilizację Mezopotamii i wielu innych ludów. Niedostatek wody i niemożność uprawiania roli, a przez to klęski głodu, okazywały się dramatyczne w skutkach, zmuszały do pobijania nowych terenów, co często kończyło się krwawymi wojnami.

Czy nie to samo obserwujemy obecnie na własne oczy? Ci, których stać na ucieczkę do "lepszego świata", nie zastanawiają się ani chwili. Zabierają ze sobą własną kulturę i religię, którą pielęgnują w nowym kraju, nawet pomimo sprzeciwu miejscowej ludności.

Z tajnego raportu niemieckich służb, do których dotarł niemiecki dziennik "Bild", wynika, że do Europy zamierza przybyć kolejne 7 milionów migrantów. Na tym się jednak nie skończy, to dopiero początek wielkiej inwazji imigrantów na Europę.

Gerd Mueller, minister współpracy i rozwoju Niemiec, stwierdził w "Bildzie", że "przyszłość świata rozstrzyga się głównie w Afryce. Liczba ludności tego kontynentu wzrasta co tydzień o milion. Tym ludziom trzeba szybko stworzyć perspektywę pracy w ich krajach pochodzenia". Na Czarnym Lądzie przyrost naturalny jest obecnie największy spośród wszystkich kontynentów. Jeśli dodamy do tego przeludnienie, brak pracy oraz susze i powodzie, rysuje się nam dramatyczny scenariusz.

Według Gerda Muellera kluczową kwestią są zmiany klimatyczne, ponieważ jeśli nie zdołamy zatrzymać średniej globalnej temperatury poniżej 2 stopni powyżej jej poziomu sprzed epoki przemysłowej, to do Europy z Afryki może wyemigrować kolejne 100 milionów ludzi.

Tymczasem ludność Europy zmniejsza się od 2005 roku i wynosi obecnie nieco ponad 700 milionów. Kontynent, który w 75 procentach zaludniony jest przez chrześcijan, a tylko w 7 procentach przez wyznawców islamu, zmienić się może nie do poznania. Upadną jedne religie, rozprzestrzenią się inne, jedne regiony świata zostaną wyludnione, a inne zaludnione i nadmiernie przeludnione.

Problemy dzisiejszego świata to przede wszystkim bieda, zanieczyszczenie wód, powietrza i ziemi, geopolityka oparta na surowcach naturalnych, wojny i brak poszanowania dla zdrowia i życia innych ludzi. Tylko od nas zależy czy to powstrzymamy, czy też podzielimy los dawnych imperiów i cywilizacji, które upadły, bo nie poradziły sobie z tymi wyzwaniami.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zgniły Chłopiec | 2017-06-20, 18:34

Zbudujmy mur

Powinniśmy zbudować na granicy polsko-niemieckiej mur. I to samo powinny zrobić wszystkie kraje, które wraz z nami odrzucają ciapatych - zbudować mury, które będą nas chronić w razie, gdy zwykła granica już nic nie da - a taki moment nastąpi, nie tylko dlatego, że jest ich coraz więcej, oni po prostu czują się coraz pewniej. Powinniśmy też utworzyć z tymi państwami koalicję zw. z ochroną przed ciapatymi i współpracą gospodarczą, inne prawa takie jak kto ma i się nie wtrącamy. Do tego wyjście z UE, która i tak się rozpada, a może nas tylko bardziej zniszczyć. UE nie zmieni swojej drogi z lewa, nie ma szans. Do tego dobrze wyszkolone służby mundurowe i obowiązkowe szkolenia wojskowe w szkołach - także dla kobiet - to one są najbardziej zagrożone i nóż się otwiera jak się słyszy na yt jak błagają by ich bronić. Ale kto ma to robić? Niemcy, Szwedzi i Francuzi to cio.y.

ree | 2017-06-21, 00:46

Odp: Zbudujmy mur

jak ruscy uderzą na Ukrainę, to będziesz miał po oknem koczujących 20 milionów uciekinierów, a jeśli ruscy się nie zatrzymają, to i ty będziesz uciekał, ale Niemiaszki cię nie wpuszczą, bo się z ciapatymi dogadają, z tobą już nie, bo im ludzie bez wykształcenia o niskim statusie społeczno-cywilizacyjnym nie są potrzebni

dodekagram | 2017-06-20, 12:45

nie chce im się pracować ?

sorry, ale taki mają klimat, a druga kwestia to to, że i klimat ma wpływ na genetykę i przernoszenie zachowań, ale nie byłbym pewien czy to przenoszenie zachowań jest bardzo trwałe gorący klimat - nikomu nie chce się za bardzo robić - nawet Europejczykom, gdy nawiedzają ich upały pomyślmy o lecie w krajach śródziemnomorskich - też się mówi o lenistwie Włochów, Hiszpanów czy Greków łatwo to sobie powiedzieć, że lenistwo to czynnik kulturowy, hm tak, ale jedynie warstw wyższych, które odziedziczyły pozycję i majątek na portalu klimatycznym trzeba stwierdzić, że jeśli Afrykanie, Latynosi, muzułmanie czy nawet mieszkańcy basenu Morza Śródz. pracują wolniej niż ludzie z klimatu umiark., to dzieje się tak za sprawą klimatu wielu z nich zaczyna szybciej i efektywniej pracować gdy przyjedzie do Europy, w zasadzie musi, aby nie zmarznąć ogranicza to socjal, ale socjal dotyczy przede wzystkim I i II pokolenia osadników, potem ten wpływ maleje; poza tym wiele państw poprzez hojne systemy socjalne chce poprawić demografię (nie tylko by mieć młodych pracowników czy konsumentów, ale też żeby nie stracić miejsc w Parlamencie Eur. na rzecz innych krajów) btw. praca w rolnictwie afrykańskim nie jest lekka, nawet jeśli w porze deszczowej jest luz, to w porze suchej - katorga w strefie równikowej (leśnej) rzeczywiście wszystko samo rośnie (co nie sprzyja zorganizowanemu wysiłkowi), ale to nie stamtąd jest nawyższa migracja, lecz ze stref sawanny i pustyń

pyton1990 | 2017-06-20, 10:23

zalew imigrantów

Bawi mnie to wiązanie rzekomo wielkiego ocieplenia klimatu z zalewem imigrantów. Po pierwsze - gdyby Polska od 1960 roku miała taki sam przyrost naturalny jak kraje afrykańskie czy Syria, mieszkałoby u nas więcej ludzi niż w Rosji. Który kraj by się nie zawalił od takiego przyrostu ludności? Inne kwestie to socjal i polityka państw Zachodniej Europy, które przez poprawność polityczną i żenującą nieudolność, zachęcają jeszcze imigrantów do zalewu Europy.

Paweł | 2017-06-20, 09:50

brak chęci do pracy

Zdjęcie w artykule: beczkowóz (zapewne z wodą) podjeżdza do zbiornika by spuścić tam wodę. Jak widać, chętnych na tą wodę jest dużo osób (współczuję im tego), ale żeby posprzątać ten zbiornik na wodę, to już nie ma chętnych. wolą pić brudną. Co to za problem, przed przyjazdem tej beczki z wodą, wejść tam i wyczyścić ten zbiornik? Problem tej rasy ludzi jest właśnie taki, nie chce im się zbytnio przemęczać, nie chce im się pracować. Czekają na gotowe, bo może ktoś się zlituje i pomoże.

Datt81 | 2017-06-20, 09:11

Ha

Pomalutku dochodzimy do sytuacji gdzie bogactwem "naturalnym" Polski staje się brak muzułmańskich emigrantów.

Michael | 2017-06-20, 10:08

Odp: Ha

Homogeniczność to nasza wielka sila. Kiedyś nasz kraj ominęła dżuma. Dziś dżumą jest Islam. Mam nadzieję że rząd się nie ugnie bo zrobił wiele dobrego w tej sprawie i kościół też nas - Polaków - nie zdradzi. Ocieplenie klimatu to jedno a drugie to fakt że komuś zależy żeby zniszczyć naszą historię tradycję i cały kontynent!

pyton1990 | 2017-06-20, 13:39

Odp: Ha

A co ma do tego Kościół? :D Czechy i Estonia to najbardziej zateizowane kraje świata i nie mają problemów z muzułmanami. A nasz rząd jedynie zbija polityczny kapitał na imigrantach. W tej kwestii akurat w pełni podzielam ich zdanie, ale każdy średnio rozgarnięty człowiek będzie miał takie samo zdanie.

Jarosław Mikołajczak | 2017-06-20, 07:20

najazd

Europa jest tylko bogata do czasu. Przyjazd tych panów spowoduje, że zrobią tu drugą Afrykę. Wtedy najbiedniejszym regionem świata będzie Euro-Afryka.

Lukasz160391 | 2017-06-19, 19:26

Zaleją nas miliony imigrantów?

Tak, ale tylko z powodu "wspaniałych" rządów Unii Europejskiej, a nie przez ocieplający się klimat.

Darek Wuk | 2017-06-19, 23:54

Odp: Zaleją nas miliony imigrantów?

Co ma UE do tego ? Przecież to rządy poszczególnych państw rozdają zasiłki które wabią imigrantów. A przy okazji demoralizują Europejczyków.

Michael | 2017-06-20, 10:15

Odp: Zaleją nas miliony imigrantów?

@Darek Wuk Jak to co ma UE do tego? A nie widzisz jak bardzo naciskają na nas i inne kraje które normalnie podchodzą do sprawy? Jak nękano Węgrów za budowę ogrodzenia, za to że nie chcą i oni i my przyjmować tej swołoczy? To nie żadni biedni uchodźcy tylko banda zwyrodniałych muzułmanów niosących wojnę w Europie. Przykre że ludzie nie dostrzegają tego.

pyton1990 | 2017-06-20, 13:41

Odp: Zaleją nas miliony imigrantów?

W 95% to ani biedni uchodźcy, ani też nie niosą dżihadu. Oni idą za socjalem i łatwym życiem. Dla mało kogo motywacją są jakieś religijne bzdury. Mimo wszystko ten napływ należy powstrzymać.

Lucyfer | 2017-06-20, 18:09

Odp: Zaleją nas miliony imigrantów?

Do @pyton1990 Tobie się wydaje, że religia nie ma znaczenia, bo Europa jest coraz bardziej zateizowana i podatna na łatwe życie bez obowiązków - to nie znaczy, że każda kultura tak do tego podchodzi, bo wszystkie ataki terrorystyczne są org. przez islamistów i sami islamiści mówią juz wprost, że niosą z sobą wojnę przeciwko niewiernym w Europie. Oczywiście też wprost się przyznają, że nie będą pracować i że będą korzystać z socjalu, bo czemu nie, jak ktoś im daje, śmiejąc się Europejczykom w twarz >;-) Tylko niewielki procent tych ludzi przyjechała "tylko" dla samego socjalu, reszta to żołnierze.

Paweł | 2017-06-19, 19:12

I po Europie

Problem w tym, że Ci ludzie nie chcą pracować. Jak będzie ich więcej to pytanie - kto będzie pracował? Powstanie więc trzeci świat w Europie i na tym skończy się cywilizacja w tej części świata. Pocieszam się tym, że ja już będę wówczas w grobie.

Jan Penderecki | 2017-06-19, 18:33

Rozwiązanie jest bardzo łatwe

Nie przyjmować ich po prostu i niech się tam zaduszą, nikt nie będzie po nich płakać. Czy to takie trudne? Nie.

Myslacy | 2017-06-19, 18:07

Problemem - panstwo opiekuncze

No, ciekawe pomysły mają tu co poniektórzy - kastrowanie, eliminowanie. Ciekawe czy was lub wasze rodziny też należałoby "wyeliminować" w razie nieradzenia sobie z zyciem?! Takie głupie, a nawet zbrodnicze pomysły świadczą o uwiklaniu w schemat państwa opiekuńczego i politycznej poprawności - dużych kroków w stronę totalitaryzmu. A przecież wystarczyłoby zlikiwidowac zasiłki, zapomogi dla każdego chętnego żeby liczba chętnych do imigracji natychmiast spadła kilkukrotnie. Tylko że wy się na to nie zgadzacie, bo oczekujecie że państwo weźmie odpowiedzialnosc za wasze życie. A poniewaz feudalizm już minął i trudno dzielić prawnie ludzi na kategorie to ciężko odmówić przybyszon tych przywilejów.

pyton1990 | 2017-06-20, 10:27

Odp: Problemem - panstwo opiekuncze

Model państwa opiekuńczego nie jest najgorszy, o ile nie łączy się z poprawnością polityczną i przyzwoleniem na multi kulti. Nie powiedziałbym, że odsetek meneli w Skandynawii jest większy niż w Polsce, chyba że wliczymy w to imigrantów.