17 marca 2017, 00:01

Pogoda na żywo: Piątek, 17.03

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl

22:08
17.03.2017
    Potęga sztormu na Wyspach Owczych

Wyspy Owcze to jeden z najbardziej wietrznych i deszczowych zakątków Europy. Archipelag położony na wodach Morza Norweskiego, zależny od Danii, nawiedzają głębokie układy niskiego ciśnienia, które wędrują znad Kanady przez północny Atlantyk w kierunku Skandynawii. Przynoszą one ulewne deszcze, huraganowe wiatry i gigantyczne wahania ciśnienia, do których tamtejsi mieszkańcy są przyzwyczajeni. Podczas ostatniego sztormu fale rozbijające się o skaliste wybrzeża wulkanicznych wysp miały nawet kilkanaście metrów wysokości. Silny wiatr ciskał kroplami wody w głąb nabrzeża tworząc zapierający dech spektakl "odwróconych wodospadów".

21:04
17.03.2017
    Spore zróżnicowanie temperatury

Wiemy już, że najcieplej było we Wrocławiu, gdzie termometry pokazały 16 stopni, jednak mieliśmy dzisiaj spore różnice w temperaturze, więc nie wszędzie było tak ciepło. W północnej części kraju chmurzyło się i padał deszcz, przez co temperatura nie przekroczyła 10 stopni. Zdecydowanie najzimniej było nad morzem, w Kołobrzegu tylko 7 stopni.

20:12
17.03.2017
    Jaka pogoda będzie w nocy?

Noc w wielu regionach kraju przyniesie przelotne opady deszczu, ale pojawią się też przejaśnienia. Temperatura nigdzie nie powinna spaść poniżej zera. Termometry pokażą od 1 stopnia na północnym wschodzie do 5 stopni na południu i północnym zachodzie kraju.

19:39
17.03.2017
    USA po śnieżycy okiem satelity

Tak wygląda zdjęcie satelitarne wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych po największej śnieżycy od początku tego roku. Miejscami spadło nawet 106 cm śniegu, a zaspy miały ponad 3 metry wysokości. Odwołano tysiące lotów, wstrzymano kursowanie pociągów, zamknięto szkoły, a prądu pozbawionych było pół miliona odbiorców. Niestety, zginęło 16 osób.


Fot. NASA.

19:07
17.03.2017
    Burza piaskowa zmieniła dzień w noc

Burza piaskowa, która przeszła nad miastem Adżdabija w północnej Libii, zmieniła środek dnia w ciemną noc. Jeśli nic nie zobaczycie na poniższym filmie, to nie przejmujcie się, bo tak naprawdę niewiele widać, tak zrobiło się ciemno. Podczas intensywnych zamieci piaskowych, gdy porywisty wiatr unosi w powietrze tony piasku i pyłu pustynnego, widoczność potrafi spaść do kilku metrów. Jeśli nie chroni się oczu, można nawet oślepnąć.

18:21
17.03.2017
    16 stopni w cieniu na Dolnym Śląsku

Najcieplej było dzisiaj na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokazały w cieniu 16 stopni. Drugim najcieplejszym regionem była Opolszczyzna, a trzecim Wielkopolska. Do godzin południowych było tam słonecznie, później zachmurzyło się i rozpadało.

17:50
17.03.2017
    Karambol we mgle na A4 sprzed 20 lat

Karambole na autostradach to nic nowego, zdarzają się dzisiaj, bywały też 20 lat temu. Przyczyna zawsze jest taka sama, czyli nieostrożność i brawura. Do dwóch karambolu jednocześnie doszło 26 stycznia w gęstej mgle, ograniczającej widoczność do zaledwie 50 metrów, na autostradzie A1 w pobliżu zjazdu na drogę ekspresową S8, na północ od Piotrkowa Trybunalskiego w woj. łódzkim, najpierw na jednej nitce drogi, a następnie też na drugiej. Wpadło na siebie 76 samochodów, w tym kilkanaście ciężarowych. Ranne zostały 34 osoby. 12 marca 1997 roku też doszło do groźnego karambolu, tym razem na A4, bo tylko jedną autostradę wtedy mieliśmy. W marznącej mgle kierowca mercedesa wpadł w poślizg i uderzył w kilka samochodów. Nie pomógł ABS. Zobaczcie, jak tłumaczył się sprawca wypadku, który spowodował korek o długości około 5 kilometrów.

16:38
17.03.2017
    Oznaki wiosny na Dolnym Śląsku

W południowej połowie kraju dzisiaj do wczesnego popołudnia było słonecznie, a za sprawą południowego wiatru również bardzo ciepło. Na Dolnym Śląsku termometry pokazały w cieniu 16 stopni. Nasz czytelnik @Przemysław na swojej działce w Legnicy uwiecznił pierwsze oznaki wiosny.


Pierwsze oznaki wiosny w Legnicy w woj. dolnośląskim. Fot. Przemysław.

15:15
17.03.2017
    Dramatyczny film z powodzi w Peru

Pora deszczowa w Peru w Ameryce Południowej jest wyjątkowo aktywna. Na skutek ulew w wielu regionach kraju doszło do dramatycznych powodzi i osunięć ziemi. Zginęły 62 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Swoje domy musiało opuścić przeszło 60 tysięcy osób. Do katastrofy doszło na przedmieściach Limy, stolicy Peru. Rwąca rzeka zaczęła porywać wszystko to, co stanęło na jej drodze, zagrody ze zwierzętami hodowlanymi, a nawet ludzi. Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć 32-letnią kobietę, która niespodziewanie stała się jedną z ofiar powodzi. Rzeka porwała ją wraz ze szczątkami zabudowań. Tylko cudem uniknęła śmierci, o własnych siłach wygrzebując się spod desek, cała oblepiona ciężkim błotem.

14:00
17.03.2017
    Jasny bolid przeraził Pakistańczyków

Wyjątkowo jasny bolid w środowy wieczór przeciął niebo nad pograniczem Afganistanu i Pakistanu. Ciemnie niebo nagle kilkukrotnie gwałtownie pojaśniało. Przez chwilę zrobiło się jasno, jak w środku dnia. Słychać było donośne grzmoty, które przez niektórych mieszkańców wzięte były za burzę. Najprawdopodobniej materiał skalny w całości spłonął w atmosferze, kilkadziesiąt kilometrów nad ziemią. Żadnych zniszczeń nie odnotowano.

13:39
17.03.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na zachodzie i północy kraju chmurzy się, a w pasie od Pomorza Gdańskiego i Warmii przez Kujawy po Wielkopolskę występują opady deszczu, chwilami o umiarkowanym natężeniu. Towarzyszy im porywisty wiatr do 50-65 km/h zmieniający się od zachodnich z południowego na zachodni. Na termometrach mamy od 6 stopni nad morzem do 15 stopni na Dolnym Śląsku.


Zdjęcie satelitarne w dniu 17 marca 2017 roku o godzinie 13:30. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

13:04
17.03.2017
    Trzy kraje zbudują kosmiczny port

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że NASA (USA), ESA (UE), Roskosmos (Rosja), JAXA (Japonia) i CSA (Kanada) znowu zjednoczą się przy realizacji kolejnej, po budowie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), niesamowitej kosmicznej inwestycji, którą ma być kosmiczny port znajdujący się na orbicie Księżyca... Zobacz cały artykuł

12:01
17.03.2017
    Pożary traw dewastują przyrodę

Średnio co 14 minut gdzieś w Polsce płoną łąki i nieużytki rolne. Nadal są ludzie, którzy myślą, że wypalanie traw użyźnia glebę, ale to nieprawda. W ciągu ostatnich 6 lat w tych pożarach zginęło blisko 60 osób, a koszty gaszenia ognia okazały się astronomiczne... Zobacz cały artykuł

11:22
17.03.2017
    W godzinę zabarwili rzekę na zielono

Dzisiaj hucznie obchodzony jest Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Wszędzie tam, gdzie mieszkają Irlandczycy, obowiązkowym kolorem jest zielony, a symbolem oczywiście czterolistna koniczyna. Z okazji dorocznej parady zabarwiono wody rzeki Chicago. W jednym z największych miast USA mieszka 200 tysięcy Irlandczyków, zaś w całym kraju aż 35 milionów. Rzekę zabarwiono w ciągu niecałej godziny za pomocą specjalnej substancji powstałej na bazie rozdrobnionych warzyw. Dokładny skład mikstury pozostaje utajniony, ale nie ma żadnych wątpliwości, że nie jest ona toksyczna. Aby zobaczyć ten niezwykły spektakl nad brzegami rzeki zebrały się tysiące mieszkańców Chicago. Zabarwianie wody na zielono możecie zobaczyć na filmie.

10:05
17.03.2017
    Mapa potencjału energii Słońca

Google zaprezentowało mapę potencjału energetycznego Słońca w ramach swojego projektu Sunroof, prowadzonego od dwóch lat. Mapy oparte są na Google Maps i dzięki nim można zdobyć niezwykle cenne i szczegółowe informacje, które można później wykorzystać przy planowaniu inwestycji w instalacje fotowoltaiczne... Zobacz mapę

09:13
17.03.2017
    Erupcja Etny okiem turystów

Erupcja wulkanu Etna na włoskiej Sycylii nie ustaje. Tak gwałtownych wybuchów nie obserwowano tam co najmniej od kilku lat. Zobaczcie, jak krajobrazy mogą zobaczyć turyści, którzy wybierając się na stoki najgroźniejszego wulkanu w Europie, ryzykują zdrowie i życie.

08:40
17.03.2017
    Jaka była zima? Zobacz mapy

Tegoroczna zima pokazała nam, że może się różnić temperaturą, sumą opadów i usłonecznieniem w zależności od regionu naszego kraju. W jednych miejscach była dość ciepła, sucha i słoneczna, a w innych zimna, śnieżna i ponura. Oto szczegółowe mapy... Zobacz

08:15
17.03.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Poranek przynosi nam sporo przejaśnień i większych rozpogodzeń. Najwięcej pogodnego nieba mamy teraz na zachodzie i południu kraju. Wiatr wieje z południa i systematycznie się nasila. Na północy w porywach dochodzi do 50 km/h. Temperatura waha się od 1 stopnia na południowym wschodzie do 9 stopni na wschodnim wybrzeżu.

07:28
17.03.2017
    Śniadanie przy ekstremalnej pogodzie

Na Górze Waszyngtona w amerykańskim stanie New Hampshire, która uważana jest za jedno z najbardziej ekstremalnych miejsc stale zamieszkanych przez człowieka, na zjedzenie śniadania w spokoju nawet nie ma co liczyć. Pracownicy tamtejszego obserwatorium meteorologicznego bez przerwy muszą się zmagać ze skrajnościami aury. Pokazali więc jak wygląda ich codzienne życie, gdy temperatura wynosi minus 31 stopni, a przy wietrze osiągającym prędkość 105 km/h odczuwalnie jest aż minus 56 stopni. Ciężko jest nasypać płatki kukurydziane do miski z mlekiem. Napicie się gorącej herbaty lub kawy też nie wchodzi w grę, bo wrzątek przy tęgim mrozie natychmiast wyparowuje. A może udałoby się przyrządzić jajko sadzone? Nic z tego, w oka mgnieniu przywiera ono do zamrożonej patelni i kruszy się niczym szkło. Ahhh ta pogoda, nie pozwala nawet na najważniejszy posiłek dnia. Z obserwatorzy mają mieć siłę na pracowity dzień?

07:10
17.03.2017
    Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie wczoraj wieczorem zaczęło gwałtownie spadać i tak też będzie do dzisiejszego wieczora, dopiero wtedy zacznie się ono stabilizować, choć nie w całym kraju. Na barometrach mamy od 1007 hPa (lekko obniżone) na środkowym wybrzeżu do 1020 hPa (wysokie) na Podkarpaciu. Meteopaci mogą się skarżyć na senność, bóle, rozkojarzenie i powolniejszą reakcję na bodźce.

>>> Zobacz wcześniejsze wiadomości

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz