21 lipca 2017, 08:15

Śmierć z kosmosu. Mogą nas zabić nawet odległe czarne dziury

Naukowcy z zaciekawieniem i zaniepokojeniem przyglądają się czarnej dziurze, oddalonej od nas o 2800 lat świetlnych. Okazuje się, że może być ona dla nas potencjalnie niebezpieczna, ponieważ w jednej chwili może zniszczyć wszelkie życie na naszej planecie.

Układ Słoneczny wydaje się być dla nas dość bezpiecznym miejscem, wolnym od pożerających wszystko i strzelających promieniami gamma czarnych dziur. Jednak nie oznacza to, że te wciąż skrywające przed nami wiele tajemnic obiekty, nie mogą zgotować nam przerażającej zagłady.

Naukowcy przyglądają się ostatnio czarnej dziurze, oddalonej od nas o 2800 lat świetlnych, którą nazwano A0620-00. To jedna z takich, które mogą być dla nas potencjalnie niebezpieczne.

Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak takie obiekty, nawet te oddalone od Ziemi o tysiące lat świetlnych, mogą nie tylko zniszczyć życiodajną atmosferę naszej planety, chroniącą nas przed promieniowaniem kosmicznym i kosmicznymi skałami, ale również zniszczyć dużą część jej powierzchni i zabić całą ludzkość.

Dzieło takiego zniszczenia mogą dokonać promienie gamma, które emitowane są przez czarną dziurę w chwili jej powstawania.

Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że jesteśmy przed nimi całkowicie bezbronni, gdyż przemieszczają się one z prędkością światła, więc gdy nawet je zarejestrujemy, to już będzie za późno na ratunek.

Ale nie ma się co martwić, ponieważ do takich rozbłysków dochodzi dość rzadko, chociaż naukowcy obwiniają promienie gamma za kilka globalnych kataklizmów mających miejsce w burzliwej historii rozwoju życia na naszej planecie.

Źródło: TwojaPogoda.pl / NASA.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz