11 lipca 2011, 21:14

Zadbaj o plony z pogodą dla rolnika

Jeśli martwisz się o swoje uprawy i chcesz zapewnić im maksymalną ochronę przed groźną pogodą, to mamy dla Ciebie jedyną w swym rodzaju prognozę pogody dla rolników. Z nami zaplanujesz prace na polu i zadbasz o dobre zbiory.

Dla wszystkich rolników, ogrodników, sadowników i działkowców przygotowaliśmy analityczną prognozę pogody. Na jej podstawie można bardzo dokładnie określić, kiedy zjawiska atmosferyczne mogą się okazać niebezpieczne dla upraw.

Duża mapa pokazuje z dokładnością do powiatu, gdzie w ciągu następnych 16 dni możliwe są opady deszczu, burze, porywisty wiatr, mrozy i zbyt niska wilgotność powietrza.

Dzięki temu można przygotować się na nadejście zagrożenia i odpowiednio zabezpieczyć uprawy.

Tabele to jeszcze bogatsze źródło informacji o pogodzie przez następne 2 tygodnie. Można dowiedzieć się, kiedy spodziewany jest najbliższy deszcz i burza, które mogą zaszkodzić uprawom lub zdezorganizować prace w polu.

W dziale "opady" można się dowiedzieć, kiedy spadnie deszcz o określonej intensywności. Informujemy o tym ile deszczu spadnie w przeciągu kilku dni, tygodnia czy też dwóch tygodni.

Bardzo istotna jest również "wilgotność powietrza", która utrzymując się przez dłuższy czas na wysokim poziomie, może sprzyjać gniciu roślin. Natomiast zbyt mała wilgotność może prowadzić do wysuszenia się uprawy.

Przydatne okażą się również zakresy temperatury powietrza na wysokości 2 metrów i przy samym gruncie. To cenna informacja o tym, kiedy należy się spodziewać upałów i przymrozków.

Ostatnim czynnikiem mogącym powodować szkody są silne wiatry. Na podstawie określonego zakresu prędkości wiatru można ustalić, kiedy uprawy mogą zostać spustoszone przez wichurę.

Jeśli dane zjawisko zaczyna się stawać niebezpieczne dla upraw, to automatycznie pojawia się ikonka alarmu.

Na stronie znaleźć można również niezbędnik w którym poszczególne zakładki są idealnym uzupełnieniem prognozy. Przygotowaliśmy garść porad, które mogą się okazać niezbędne dla każdego rolnika i ogrodnika podczas pracy na otwartej przestrzeni. Mamy również kalendarzyk, który zgodnie z fazami Księżyca pozwoli zaplanować prace w ogródku i na polu/. Podajemy przydatne linki do stron traktujących o tematyce rolniczej.

Dla spragnionych wiedzy zamieszczamy najnowsze artykuły przygotowane specjalnie dla rolników z których można się dowiedzieć m.in. o aktualnej sytuacji a polach uprawnych i w ogrodach.
 

Sprawdź prognozę pogody dla rolników >>autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz