12 czerwca 2014, 06:19

Pogoda na wakacje: We Władysławowie

Zastanawiasz się, gdzie spędzić tegoroczne wakacje? Może we Władysławowie? Kurort położony w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, od lat cieszy się dużym uznaniem wczasowiczów, lubiących spędzać czas na łonie natury.Władysławowo to jedno z większych miast turystycznych w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza niezwykle dogodnemu położeniu, jest bowiem usytuowane na wąskim skrawku lądu między wodami Morza Bałtyckiego a Zatoką Pucką.

Co roku miasto odwiedzają dziesiątki tysięcy uwielbiających morze turystów. W 1936 roku w Wielkiej Wsi otwarto Port Władysławowo, co znacznie przyspieszyło rozwój miejscowości, czyniąc ją jednym z ważniejszych nadmorskich ośrodków transportowych oraz turystycznych w Polsce.

Dziś falochron, będący częścią owego portu, stanowi atrakcję turystyczną, gdyż jest świetnym miejscem do spacerów. Te można odbywać także na wyjątkowym deptaku, jakim jest Aleja Gwiazd Sportu - ulica poświęcona sportowcom, gdzie można obejrzeć tabliczki z ich nazwiskami.

Sprawdź pogodę na 16 dni we Władysławowie >>

Ważnym atutem miasta jest też położenie w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wczasowiczów lubiących spędzać czas na łonie natury.

Przy okazji wizyty w mieście (i okolicach) warto obejrzeć liczne zabytki, m.in. wybudowany w latach 1932-36 kościół pw. Wniebowzięcia NMP, dom gen. Hallera z 1922 roku czy Latarnię Morską Rozewie leżącą na najdalej wysuniętym w morze fragmencie lądu.

We Władysławowie znajduje się Lunapark Sowiński. Można w nim pojeździć na gokartach czy skorzystać z młyna widokowego. Mieści się tam również największa kolejka górska w kraju.
 


Kolejną atrakcją jest możliwość przejazdu mini-koleją do Jastrzębiej Góry. Ta rozrywka niezwykle przypada do gustu zwłaszcza dzieciom.

W mieście nie brakuje okazji do aktywności fizycznej. Liczne korty, boiska, hale, pływalnia oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego należące do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" pozwolą zająć sobie czas wszystkim miłośnikom sportu.

Poznaj atrakcje innych letnich kurortów >>

Władysławowo jest też ośrodkiem kulturalnym. Odwiedzając miasto, można zwiedzić Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego czy też Prywatne Muzeum Motyli.

W mieście odbywają się także festyny, noce kabaretowe, biesiady. Ważnym wydarzeniem jest zawsze odsłonięcie nowych gwiazd w Alei Gwiazd Sportu. Niezmiennie przyciąga duże rzesze zainteresowanych.

Władysławowo to przyjemna, żywa miejscowość pełna rozrywek. Jest nie tylko doskonałym miejscem do odpoczynku, ale także do zabawy i własnego rozwoju. Wakacje w tym mieście z pewnością będą należeć do niezapomnianych.

Źródło:

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.