21 czerwca 2011, 20:26

Tylko u nas! Pogoda dla plażowiczów

Jeśli wybierasz się na plażę, mamy dla Ciebie specjalną prognozę pogody. Dzięki niej dowiesz się jak duże jest promieniowanie ultrafioletowe, jak szybko się opalisz, jaką temperaturę ma woda morska i kiedy kąpiel słoneczną przerwie deszcz.

Jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy szczegółową prognozę dla plażowiczów. Głównym elementem prognozy są kolorowe paski, które wskazują intensywność promieniowania ultrafioletowego w poszczególnych godzinach i następnych 16 dniach.

Wybierając się na urlop czy wakacje można zaplanować każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu. Prognoza godzinowa powie nam dokładnie o której godzinie promieniowanie UV będzie największe, a więc kiedy najszybciej się opalimy. Dowiemy się również jak długo możemy bezpiecznie przebywać na słońcu, aby nie doznać poparzeń skóry.

Prognoza 16-dniowa to idealne narzędzie do planowania długoterminowego swojego wymarzonego urlopu. Dla każdego dnia podajemy nie tylko temperaturę powietrza i zachmurzenie, lecz także intensywność promieniowania ultrafioletowego oraz temperaturę wody w Morzu Bałtyckim.

Pozostałe dane, takie jak ciśnienie, prędkość wiatru, wilgotność powietrza czy odczucie termiczne, wskażą nam jakiej aury powinniśmy oczekiwać i czy będzie nam ona sprzyjać.

Na stronie znaleźć można również niezbędnik w którym poszczególne zakładki są idealnym uzupełnieniem prognozy. Przygotowaliśmy garść porad, które mogą się okazać niezbędne dla każdego plażowicza. Informujemy również o tym jak promieniowanie UV wpływa na nasz organizm, kiedy i jak długo możemy się bezpiecznie opalać, a także podajemy przydatne linki do stron traktujących o tematyce plażowej.

Dla spragnionych wiedzy zamieszczamy najnowsze artykuły przygotowane specjalnie dla plażowiczów z których można się dowiedzieć m.in. o aktualnej sytuacji na bałtyckich plażach i w popularnych kurortach.

Sprawdź prognozę pogody dla plażowiczów >>



 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz