9 maja 2011, 16:53

TwojaPogoda.pl FAQ: Pytania i odpowiedzi

Rozpoczynamy serię wideo-wywiadów z naukowcami, którzy opowiedzą nam o wszystkim co związane jest z meteorologią i klimatologią. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Chociaż wydaje się, że pogoda i klimat nie stanowią dla nas żadnej tajemnicy, to jednak w rzeczywistości wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Większość z nas nie potrafi wytłumaczyć w prosty sposób nawet najbardziej banalnych zjawisk. Jak powstaje tęcza? Dlaczego pada grad? Skąd się biorą błyskawice podczas śnieżycy? Dlaczego nie potrafimy przewidzieć pogody na następne lata?

Wszystkie pytania, które zadaliście nam przez maile na przestrzeni ostatnich lat, zebraliśmy i postanowiliśmy przekazać fachowcom, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości. Żadnego pytanie nie pozostawimy bez odpowiedzi.

Zapraszamy na jedyne w swym rodzaju wywiady wideo z naukowcami na co dzień zajmującymi się zagadnieniami meteorologii, klimatologii, ochrony środowiska i nie tylko. Dział będziemy systematycznie rozwijać, publikując kolejne wywiady-wideo, dlatego zapraszamy do często odwiedzania naszych stron.

W pierwszym wideo-wywiadzie dowiemy się między innymi czego życzyliby sobie meteorolodzy, jak zmiany klimatyczne wpłyną na nasze codzienne życie, jak możemy poradzić sobie z coraz częstszymi anomaliami pogodowymi, co zmieni się w polskim klimacie za dziesiątki lat, jak będzie wtedy wyglądać rolnictwo. Wideo-wywiadu udzielił nam prof. dr hab. Zbigniew Szwejkowski z Katedry Meteorologii i Klimatologii UWM.
 
Zobacz wszystkie wywiady-wideo z naukowcami >>
 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz