6 lutego 2011, 01:29

Kochane Bieszczady w latach 80.

Pracowałem przy wyrębie w latach 80. ubiegłego stulecia, więc miałem te wspaniałe Bieszczady na co dzień i wierzcie mi skorzystałem z ich przecudownej i nigdzie nie powtarzalnej przyrody.

Są przepiękne, tak samo w lecie, w zimie i jesienią, niema nigdzie na całym świecie ładniejszych górek jak Bieszczady. Każdy, ale to każdy zakątek, nawet ten najodleglejszy, jak i ten na którym stoicie, jest przecudowny.

Przeszedłem je kilkanaście razy wszerz i w wzdłuż i nigdy ich nie zapomnę, tak samo jak romans jaki tam przeżyłem z niejedną kochanką.

Cóż dzisiaj żałuję tylko jednego, dlaczego byłem wtedy taki głupi i nie pomyślałem o tym ,aby tam osiąść na stałe. Myślę jednak iż za parę lat, nie wiem czy uda mi się choć przejść trochę tych wspaniałych tras, ale spróbuje.

W latach 80. kiedy pracowałem w sp bp w Ustrzykach Dolnych, walczyliśmy z kolegami z Krakowa o to, aby nie strzelano do wilka i niedźwiedzia, aby nie zabijali rysi ani innych dzikich zwierząt. Nie była to ekologia, to była dla nas religia. Na wyrębie pracowałem bo komuchy mnie gnębiły i cały czas musiałem uciekać.

Jednak dzisiejszy świat wydaje mi się trochę bardziej nieprzyjazny dla człowieka. Na temat tych polowań, tylko za dewizy można było odstrzelić chronionego zwierza oficjalnie, a nie oficjalnie zginęło wtedy bardzo wiele dzikich kotków i większej zwierzyny.

Dzisiaj w mediach ci ludzie którzy się interesują tymi sprawami, czyli leśnicy na emeryturkach itd. opowiadają niesamowite głupoty, a inni otwierają oczy i uszy ze zdziwienia i im przytakują, że to dobrzy ludzie. Ja mówię, że nie zapytajcie się ich jak naprawdę było.

Autor: Michał.

Chcesz się podzielić swoim zdaniem na temat pogody? Napisz do nas: redakcja@twojapogoda.pl

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz

jackie | 2011-02-12, 17:20

o co chodzi

Powie mi kto o co chodzi autorowi? Odnoszę wrażenie jakby naapisał artykuł po dwóch głębszych....