30 sierpnia 2010, 16:45

Relacja na żywo: Rzeki wylewają

Fala kulminacyjna na Wiśle dociera do Sandomierza. Ludzie ewakuują się na własną rękę. Trwa zabezpieczanie wałów. Na Odrze fala dotrze dzisiaj do Wrocławia.

Aktualna sytuacja

Wieczorem i w pierwszej połowie nocy z wtorku na środę (31.08/1.09) intensywne opady deszczu o charakterze ciągłym spodziewane są w pasie od Śląska przez Ziemię Łódzką i Świętokrzyską po Mazowsze i Podlasie. Opady ustaną i pojawią się rozpogodzenia na południowym wschodzie. W drugiej połowie nocy strefa opadów przesunie się na wschód. Opady wrócą nad Małopolskę, Podkarpacie i Lubelszczyznę. Jutro przez cały dzień silne padać będzie w woj. śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, mazowieckim, podlaskim i we wschodniej części warmińsko-mazurskiego. Pod wieczór opady zaczną słabnąć i zanikać, wycofując się na wschód. Najszybciej deszcze ustaną na Śląsku i w Małopolsce, najpóźniej zaś w dzielnicach wschodnich. Nad ranem w czwartek (2.09) powinno być już sucho. Cały czas opadom będzie towarzyszyć bardzo niska temperatura rzędu zaledwie 11-12 stopni oraz porywisty wiatr ze zmieniających się kierunków. Przez cały omawiany okres w strefie deszczy spadnie jeszcze dodatkowe przeważnie od 30 do 50 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi, a na terenach podgórskich i górskich woj. śląskiego i małopolskiego od 70 do ponad 100 litrów. Opady deszczu nadal będą powodować wzrost poziomu wód w rzekach, przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych oraz podtopienia. Z uwagi na to, że najsilniejszych opadów oczekujemy na Podhalu i Podbeskidziu, to w największym zagrożeniu znajdą się miejscowości położone nad brzegami Wisły i jej dopływów. www.twojapogoda.pl

Prześlij zdjęcia wzbierających rzek: redakcja@twojapogoda.pl >>

Najnowsze ostrzeżenia pogodowe dla Polski >>
Informacje o stanie rzek, radary opadów >>


Relacja na żywo

Aby uzyskać najświeższe informacje wciśnij jednocześnie klawisze CTRL i F5.

(04.09.2010 / 14:21) - Fala powodziowa przechodzi przez Sandomierz. Poziom wody w Wiśle wynosi 726 cm i przekracza stan alarmowy o 116 cm. Dla porównania w czerwcu fala miała 815 cm, a w maju 835 cm. Na Odrze fala kulminacyjna przechodzi przez Brzeg i Oławę, notuje się lekkie przekroczenia stanów alarmowych. Do Wrocławia fala dotrze jeszcze dzisiaj, nieznacznie zostanie przekroczony stan ostrzegawczy. Nie ma zagrożenia.

(04.09.2010 / 02:10) - To jest bardzo ciężka noc dla mieszkańców pogranicza województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. W Sokolnikach poziom rzeki Trześniówka wciąż się podnosi. Niebawem dotrze tam fala kulminacyjna. Część mieszkańców opuściła miejscowość, pozostali wraz ze strażakami pracują na wałach przeciwpowodziowych.

(03.09.2010 / 22:32) - Rozpoczęła się ewakuacja Sokolników w województwie podkarpackim, gdzie fala dotrze w sobotę rano. Mieszkańcy obawiają się zalania domów, dlatego uciekają na własną rękę.

(03.09.2010 / 21:29) - Do Sandomierza zmierzają strażacy z całej Polski. Chcą pomóc chronić mieszkańców przed nadchodzącą falą kulminacyjną. Stan alarmowy na Wiśle jest przekroczony w Sandomierzu o prawie pół metra, a w Zawichoście o ponad 30 cm. Kulminacja fali wezbraniowej spodziewana jest w Sandomierzu w sobotę (4.09) około południa, niewykluczone jednak, że przyjdzie wcześniej. Woda przybiera bardzo szybko, około 4 cm na godzinę. Strażacy na bieżąco patrolują wały i uczestniczą w układaniu worków czy folii na opaskach zabezpieczających wyrwy w wałach wiślanych w Koćmierzowie i Winiarach oraz na wale Opatówki w Słupczy.

(03.09.2010 / 20:15) - Wojewoda mazowiecki wprowadził alarm przeciwpowodziowy od godziny 16:00 w powiecie: lipskim i zwoleńskim oraz pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie kozienickim.

(03.09.2010 / 18:56) - Wojewoda śląski odwołał właśnie alarmy powodziowe w gminach Porąbka i Wilamowice w powiecie bielskim. Poziom rzek opada, a deszcze ustały.

(03.09.2010 / 18:27) - Z danych Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody opolskiego (CZK) wynika, że stany alarmowe są na Opolszczyźnie przekroczone w czterech miejscach. Prezydent Opola wprowadził na terenie miasta stan pogotowia przeciwpowodziowego. Ze względu na wysoki stan wody w kanale Ulgi zamknięte została jedna z ulic przebiegająca tuż przy kanale. Według zapewnień władz, nie ma zagrożenia przelaniem się Odry przez wały.

(03.09.2010 / 16:22) - Fala powodziowa na Wiśle jutro około południa dotrze do Sandomierza. Mieszkańcy są bardzo zaniepokojeni, ponieważ stan alarmowy przekroczony jest o kilka centymetrów. Zamknięto dla ruchu tranzytowego most na Wiśle w Sandomierzu. Alarm powodziowy obowiązuje na terenie Sandomierza i gmin: Koprzywnica, Samborzec, Łoniów, Dwikozy i Zawichost. A także w gminie Połaniec w powiecie staszowskim oraz w gminach Ożarów i Tarłów w opatowskim. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w nadwiślańskich gminach powiatu buskiego.

(03.09.2010 / 15:07) - Osuwa się ziemia na południowym stoku góry Prusów w gminie Milówka w Beskidzie Żywieckim. Strażacy ewakuowali dziewięć osób z trzech znajdujących się tam domów, które nie nadają się już do użytku.

(03.09.2010 / 14:22) - Wójt Gminy Samborzec Szef Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego informuje o wprowadzeniu z dniem 3 września 2010 r. od godziny 13:00 stanu alarmu powodziowego dla miejscowości: Zawisełcze, Koćmierzów, Ostrołęka, Bogoria Skotnicka, Skotniki, Szewce, Samborzec, Złota, Andruszkowice, Strochcice, Zajeziorze i Zawierzbie. Całodobowe dyżury na terenie Gminy Samborzec pełnione są w Urzędzie Gminy w Samborcu pod nr tel. (15) 8314443, (15) 8314582.

(03.09.2010 / 12:44) - Wojewoda lubelski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe we wszystkich nadwiślańskich powiatach: kraśnickim, opolskim, puławskim i ryckim. Jutro fala powodziowa dotrze na Lubelszczyznę. W Annopolu poziom wody w Wiśle może sięgnąć nawet 710 cm. To tylko około 20 cm niżej niż podczas fali powodziowej w maju.

(03.09.2010 / 12:03) - Nadal rośnie poziom wody w rzekach regionu łódzkiego. Stany alarmowe przekroczone zostały na Pilicy w Sulejowie i na Czarnej Włoszczowej w Januszewicach. Stany ostrzegawcze są przekroczone w trzech miejscach - na Luciąży w Kłudzicach, na Czarnej Konewskiej w miejscowości Dąbrowa oraz na Grabi w Łasku. Dotąd nie doszło do podtopień. Prognozy hydrologów przewidują w ciągu najbliższej doby na Pilicy i jej dopływach dalszy wzrost poziomu wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie powyżej stanów alarmowych.

(03.09.2010 / 11:52) - Fala powodziowa po opuszczeniu Krakowa będzie przechodzić przez powiaty: brzeski, dąbrowski i tarnowski. Alarmy powodziowe w woj. małopolskim obowiązują w: Krakowie, Brzesku, w powiatach: brzeskim i suskim oraz 11 gminach. Pogotowia przeciwpowodziowe obowiązują w Dąbrowie Tarnowskiej, Nowym Sączu, powiatach dąbrowskim, limanowskim myślenickim, nowosądeckim, nowotarskim, oświęcimskim oraz 13 gminach.

(03.09.2010 / 08:18) - Poziom wody w Wiśle w Krakowie zaczął opadać. Fala kulminacyjna przechodzi przez Sierosławice.

(02.09.2010 / 23:31) - Fala kulminacyjna na Wiśle przechodzi przez Kraków. Poziom wody wynosi 718 cm, a więc przekracza stan alarmowy o prawie 2 metry. Pod wodą znajdują się bulwary wiślane.

(02.09.2010 / 23:31) - Fala kulminacyjna na Odrze opuściła Racibórz w woj. śląskim i zmierza do Koźla w woj. opolskim. Poziom wody w tym ostatnim mieście wynosi 450 cm i nadal wzrasta. Przekracza stan ostrzegawczy, ale do stanu alarmowego zostało jeszcze 50 cm.


Most na kanale "Ulga" w Raciborzu w woj. śląskim. Fot. Łukasz Borowiec dla TwojaPogoda.pl

(02.09.2010 / 22:29) - Do południowej Polski dotarła strefa ciągłych i obfitych opadów deszczu. Padać będzie przez 2-3 godziny, po czym deszcze ustaną. Spodziewamy się wzrostu stanu wód w rzekach, ale nie tak gwałtownego jak w ostatnich dniach.

(02.09.2010 / 20:54) - Kraków wciąż oczekuje na przejście fali kulminacyjnej. Poziom wody w Wiśle wynosi 712 cm i może sięgnąć 720 cm, a więc przekroczy stan alarmowy o dokładnie 200 cm.

(02.09.2010 / 19:12) - W Małopolsce alarmy powodziowe nadal obowiązują w Krakowie, Bochni, Brzesku, w powiecie suskim i 14 gminach. Pogotowia przeciwpowodziowe obowiązują w Grybowie, w 4 powiatach (dąbrowskim, myślenickim, oświęcimskim, limanowskim), w Brzesku, Nowym Sączu, Dąbrowie Tarnowskiej i w 12 gminach. W związku z wystąpieniem lokalnych podstopień w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie uruchomiona została specjalna infolinia. Pod numerem (12) 61 58 111 można uzyskać aktualne informacje o tym, czy poszczególne drogi są przejezdne, na jakich odcinkach występują utrudnienia, a w przypadku, gdy drogi zostaną wyłączone z ruchu, jakie zorganizowano objazdy. Infolinia będzie czynna do piątku do godziny 20:00. Jeżeli sytuacja na drogach nie zmieni się, możliwe będzie przedłużenie działania.

(02.09.2010 / 18:30) - Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w gminie Solec nad Wisłą w powiecie lipskim. Alarm ogłoszono w związku ze wzrostem poziomu wody na odcinku rzeki Kamiennej w powiecie lipskim oraz zwiększonym upustem wody na zaporach Brody Iłżeckie na rzece Kamiennej i Wióry na rzece Wiślinie. Na terenie, na którym ogłoszono alarm przeciwpowodziowy, władze samorządowe powinny wprowadzić całodobowe dyżury w zespołach zarządzania kryzysowego, przygotować ludność i inwentarz do ewentualnej ewakuacji oraz stale monitorować poziom wód. Należy utrzymywać siły i środki w gotowości do użycia, a także monitorować stan wałów przeciwpowodziowych oraz urządzeń hydrotechnicznych. Poniżej najnowsze zdjęcie rzeki Kamiennej.


Rzeka Kamienna w Skarżysku-Kamiennej w woj. świętokrzyskim. Fot. Olga Stępień dla TwojaPogoda.pl

(02.09.2010 / 18:24) - W ciągu najbliższych 3 dni na górnej i środkowej Odrze od Raciborza do Trestna będzie przemieszczać się fala wezbrania. Stany alarmowe zostaną przekroczone lokalnie do około 80 cm. Na dopływach górnej i środkowej Odry stany wody mają tendencję opadającą. Lokalnie w ujściowych odcinkach Oławy Bystrzycy, Nysy Kłodzkiej mogą wystąpić wzrosty stanów wody. W wyniku opadów w ciągu najbliższych dwóch dni, lokalnie, na Pogórzu Sudeckim i w Sudetach mogą wystąpić ponowne wzrosty stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych. Dane hydrologiczne: IMGW.

(02.09.2010 / 18:01) - Jak informuje nasz czytelnik Sebastian, zamknięto most na Sole w Kobiernicach i Porąbce w woj. śląskim. Wysoki stan Soły podmywa okoliczne miejscowości, Czaniec i Kobiernice. Występuje bardzo duży zrzut wody na zaporze w Czańcu 665 m3/sek. W maju było 740 m3/sek.

(02.09.2010 / 17:09) - Fala kulminacyjna nadal nie dotarła do Krakowa. Poziom wody w Wiśle wynosi teraz 700 cm i przekracza stan alarmowy o ponad 180 cm. Niewykluczone, że poziom wody wzrośnie do 710 cm i będzie przekraczać alarm oprawie 2 metry. Poniżej najnowsze zdjęcia Wisły w Krakowie.


Zalane bulwary wiślane w Krakowie. Fot. Michał Rusin dla TwojaPogoda.pl

(02.09.2010 / 13:09) - Według burmistrza Wąchocka w woj. świętokrzyskim, sytuacja w mieście jest krytyczna. Przez wały przelewa się woda ze zbiornika, zalewane są ulice. Profilaktycznie zarządzono ewakuację mieszkańców trzech ulic, ale mieszkańcy w większości odmawiają ewakuacji.

(02.09.2010 / 11:15) - W województwie śląskim w powiecie bieruńsko-lędzińskim, dotkniętym wcześniej przez majową powódź, występują lokalne podtopienia na obszarach objętych szkodami górniczymi. Rzeka Przemsza w ujściowym odcinku wystąpiła z koryta, jednak w większości rzek woda utrzymuje się w korytach. W Rudzie Śląskiej woda wystąpiła z brzegów potoku Jamna, tworząc rozlewisko w ujściowym odcinku, w okolicach ul. Ligockiej. W miejscowości Kuźnica Sulikowska w gminie Siewierz z koryta wystąpiła rzeka Mitręga. Podobnie stało się w Żelisławicach, gdzie woda zalała posesje i zabudowania gospodarcze. Na terenie powiatu myszkowskiego na wodowskazie Kręciwilk na Warcie stan wody podniósł się o 20 cm powyżej stanu ostrzegawczego. W tej sytuacji zwiększono zrzut wody na Jazie w Myszkowie oraz na zbiorniku Poraj. W powiecie zawierciańskim w gminie Żarnowiec woda wystąpiła z koryta rzeki Pilica oraz potoków Uniejówka, Udorka i Kośmidrówka, zalewając pobliskie łąki, pola i posesje. W Brzezinach zalana została droga. W gminie Pilica w miejscowościach Przychody, Kleszczowa i Wierbka woda wystąpiła z koryta rzeki Pilicy, zalewając przyległe tereny.

(02.09.2010 / 11:12) - W województwie podkarpackim po nocnych ulewach alarm powodziowy zaczął obowiązywać w powiatach: mieleckim, tarnobrzeskim, stalowowolskim, rzeszowskim, krośnieńskim oraz w Tarnobrzegu, Rzeszowie i Krośnie. Od wczoraj alarm utrzymywany jest w gminie Zarszyn w pow. sanockim i Żyraków w pow. dębickim. Z kolei pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w powiatach: dębickim, ropczycko-sędziszowskim, strzyżowskim, brzozowskim, jasielskim, łańcuckim, przeworskim i gminie Sanok w pow. sanockim.

(02.09.2010 / 11:09) - 150 litrów deszczu na metr kwadratowy spadło w ciągu ostatniej doby na Dolinę Pięciu Stawów w Tatrach. Szlaki w regionie są podtopione i zabłocone. Wyprawy w góry należy przełożyć do czasu usunięcia spustoszeń poczynionych przez opady.

(02.09.2010 / 10:01) - Fala kulminacyjna na Odrze przechodzi przez Racibórz w województwie śląskim. Poziom wody wynosi 683 cm, a więc przekracza stan alarmowy o 83 cm.

(02.09.2010 / 09:42) - Przez ostatnie dwa dni w związku z opadami deszczu i podtopieniami strażacy przeprowadzili 2460 akcji i ewakuowali 18 osób. W akcjach związanych z usuwaniem skutków nawałnic i zabezpieczaniem budynków przed zalaniem brało udział 3454 jednostek straży pożarnej, czyli około 16 tysięcy strażaków. Według nich sytuacja powoli się stabilizuje, zwłaszcza, że na terenach górskich i podgórskich przestało już padać.

(02.09.2010 / 09:39) - W województwie mazowieckim w zlewniach Radomki, Pilicy i Liwca przewiduje się dalszy wzrost poziomu wody, miejscami powyżej stanów ostrzegawczych, na Liwcu w Zaliwiu powyżej stanu alarmowego. Dane hydrologiczne: IMGW.

(02.09.2010 / 09:37) - W województwie lubelskim w zlewni Wieprza spodziewany jest wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich, przy przekroczonych stanach ostrzegawczych, a lokalnie alarmowych. Na Wiśle poniżej ujścia Sanu wzrost poziomu wody i przekroczenie stanu ostrzegawczego. W zlewni Bugu wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich i lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Dane hydrologiczne: IMGW.

(02.09.2010 / 09:35) - W województwie łódzkim w zlewni Pilicy w ciągu najbliższej doby na tej rzece i jej dopływach przewidywany jest dalszy wzrost poziomu wody powyżej stanów ostrzegawczych, a lokalnie powyżej stanów alarmowych. Dane hydrologiczne: IMGW.

(02.09.2010 / 09:22) - W województwie podkarpackim na Wiśle i Wisłoku poniżej Krosna spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody powyżej stanów alarmowych. Na Wisłoce poniżej Krajowic i Sanie poniżej ujścia Wisłoka ma miejsce wzrost stanu wody powyżej stanów ostrzegawczych. Na Wisłoku powyżej Krosna, Wisłoce powyżej Krajowic oraz na Sanie powyżej ujścia Wisłoka poziom wody będzie się układać się w strefie stanów wysokich, ok. stanów ostrzegawczych. Dane hydrologiczne: IMGW.

(02.09.2010 / 09:14) - W województwie świętokrzyskim na Wiśle spodziewany jest dalszy wzrost stanu wody przy przekroczonych stanach alarmowych. Na Nidzie i Czarnej Staszowskiej zaznaczy się niewielka tendencja spadkowa poziomu wody przy przekroczonych stanach ostrzegawczych i lokalnie alarmowych. Na Koprzywiance i Kamiennej poziom wody układać będzie się powyżej stanów alarmowych. Dane hydrologiczne: IMGW.

(02.09.2010 / 09:00) - W województwie małopolskim na Wiśle po Dęblin oraz na Uszwicy prognozowany jest dalszy wzrost stanów wody powyżej stanów. Stan ostrzegawczy notowany będzie na Dunajcu poniżej Czchowa. Na pozostałych dopływach Wisły: Sole, Skawie, Skawince, Rudawie, Rabie, Dunajcu powyżej Rożnowa i na Wisłoce zaznaczy się tendencja spadkowa stanu wody lub stabilizacja przy przekroczonych stanach alarmowych i ostrzegawczych. Dane hydrologiczne: IMGW.

(02.09.2010 / 08:57) - W województwie śląskim w ciągu najbliższej doby notowana będzie tendencja spadkowa stanu wody przy przekroczonych nadal stanach alarmowych na Małej Wiśle i na Wiśle. Stany ostrzegawcze notowane będą na Sole powyżej Kaskady, Przemszy i pozostałych dopływach. Dane hydrologiczne: IMGW.

(02.09.2010 / 08:48) - Strefa opadów nad wschodnią Polską wyraźnie słabnie. Sytuacja atmosferyczna poprawia się. W województwie śląskim i małopolskim na ogół nie pada, jeśli deszcz pojawia się, to wyłącznie lokalnie i przelotnie.

(02.09.2010 / 04:55) - Na Odrze fala kulminacyjna przeszła w nocy przez Krzyżanowice i dociera do Raciborza w województwie śląskim. Poziom wody w mieście wynosi 672 cm i przekracza stan alarmowy o 72 cm. Podczas przejścia fali poziom wody może wzrosnąć do 700 cm. Przypomnijmy, że pierwsza fala miała 884 cm, a druga fala 724 cm.

(02.09.2010 / 02:48) - W tej chwili fala kulminacyjna na Wiśle dociera do Bierunia w województwie śląskim, w powiecie bieruńsko-lędzińskim. Poziom wody wynosi 430 cm i nadal rośnie. Może do poranka osiągnąć 430-440 cm i przekraczać stan alarmowy o 110-120 cm.

(02.09.2010 / 01:50) - Fala kulminacyjna na Wiśle przeszła wieczorem przez Jawiszowice  w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim, w gminie Brzeszcze. Stan wody wyniósł 731 cm, czyli 110 cm powyżej stanu alarmowego. Obecnie poziom wody powoli opada.

(02.09.2010 / 01:42) - Strefa opadów nie zmienia swojego położenia. Nadal ulewnie pada na wschodzie.

(01.09.2010 / 23:39) - Fala kulminacyjna, która w czwartek po południu dotrze do Krakowa będzie o co najmniej 30 cm wyższa niż wcześniej prognozowało IMGW i będzie mieć nawet ponad 620 cm, a więc będzie przekraczać stan alarmowy o ponad metr.

(01.09.2010 / 23:12) - Trudna sytuacja jest w Wąchocku, gdzie na Kamiennej jest duży przepływ wody ze zbiornika w Rejowie. Informacje o podtopieniach napływają też m.in. z Łagowa, Wiśniówki, Mąchocic. W Kielcach na ulicy Kruszelnickiego wylał Sufraganiec. W związku z zagrożeniem powodziowym alarm powodziowy ogłosiły władze Skarżyska-Kamiennej. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w gminie Daleszyce oraz w trzech gminach powiatu buskiego: Nowym Korczynie, Wiślicy i Pacanowie. Wisła w Szczucinie i w Karsach, na granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego, przekroczyła stan ostrzegawczy. Rzeka Kamienna przekroczyła stan alarmowy w Wąchocku i Bzinie, Bobrza - w Słowiku, Czarna Staszowska - w Rakowie, Koprzywianka - w Koprzywnicy. Powyżej stanów alarmowych płynie także Łagowianka i Czarna Nida. Stany ostrzegawcze przekroczyło siedem rzek.

(01.09.2010 / 22:33) - Według informacji MSWiA mimo intensywnych opadów deszczu wszystkie zbiorniki retencyjne w kraju mają rezerwę i są przygotowane na przyjęcie większej ilości wody. Wojewoda śląski prosił o wsparcie w odbudowie mostu w gminie Rajcza, gdzie woda zabrała tam mostek łączący ze światem około 50 gospodarstw. Została tam wybudowana tymczasowa kładka. W najbliższym czasie przy odbudowie mostu pomoże wojsko. Sytuacja meteorologiczno-hydrologiczna kraju oraz działania m.in. straży pożarnej i policji, szczególnie w województwach małopolskim, śląskim i dolnośląskim były tematem spotkania szefa MSWiA Jerzego Millera z przedstawicielami podległych mu służb. W posiedzeniu uczestniczył też m.in. minister środowiska, przedstawiciele Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Podczas spotkania odbyła się wideokonferencja, w trakcie której szef MSWiA rozmawiał z wojewodami z terenów najbardziej poszkodowanych w wyniku intensywnych opadów deszczu.

(01.09.2010 / 20:00) - Według najnowszych informacji sztabu kryzysowego w województwie podkarpackim, alarm powodziowy ogłoszono właśnie w gminie Iwierzyce w powiecie ropczycko-sędziszowskim oraz w gminie Zarszyn w powiecie sanockim. Zaczęły tam wylewać lokalne rzeki.

(01.09.2010 / 19:54) - Rzeka Soła podmywa most na drodze krajowej numer 52 w Kobiernicach w woj. śląskim, między Bielskiem-Białą a Kętami. Niebawem most może zostać zamknięty. Identyczna sytuacja miała miejsce w maju. Kobiernice był wtedy jedną z tych miejscowości, które najbardziej doświadczyły skutków powodzi. Poniżej najnowsze zdjęcie.


Gwałtowny przybór rzeki Soła w Kobiernicach. Fot. Justyna Sz. dla TwojaPogoda.pl

(01.09.2010 / 19:35) - Kolejne miejscowości w województwie śląskim i małopolskim są podtapiane. Od czytelników dostajemy sygnały, że rzeki wylewają się z koryt, zatapiają drogi i szlaki kolejowe. Jeśli więc nie musimy, to nie powinniśmy podróżować na południe kraju.

(01.09.2010 / 18:51) - W tej chwili mocno pada w woj. małopolskim, świętokrzyskim, mazowieckim, w części podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i śląskiego. Opady prawie całkowicie ustały w woj. dolnośląskim i opolskim. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, strefa ciągłych opadów będzie nadal przesuwać się na wschód.

(01.09.2010 / 18:20) - Prezentujemy najnowsze zdjęcia od naszych czytelników, ukazujących aktualną sytuację na rzekach południowej Polski. W niektórych miejscowościach to już czwarta powódź w tym roku.


Zalane bulwary wiślane w Krakowie. Fot. Michał Rusin dla TwojaPogoda.pl


Rzeka Łososina zalewa łąki i drogę nr 75 Nowy Sącz - Brzesko. Fot.Mateusz Jakubczyk dla TwojaPogoda.pl


Rzeka czwarty raz w tym roku zatapia Sobolów w Małopolsce. Fot. Karolina D. dla TwojaPogoda.pl

(01.09.2010 / 18:04) - Wojewoda małopolski zwołał na wieczór posiedzenie sztabu kryzysowego. W powiecie bocheńskim, w gminie Łapanów nieprzejezdna jest droga gminna Boczów - Brzezowa (Skałka), a także w miejscowości Zbydniów na trasie Zbydniów - Przeginia. Częściowo nieprzejezdna jest także droga powiatowa w miejscowości Kępanów (na trasie Łapanów - Raciechowice). Droga nr 75 Nowy Sącz - Brzesko jest zalana i nie przejezdna. Przywrócony został ruch na drodze krajowej nr 79 w Zabierzowie. Strażacy z OSP i PSP prowadzą monitoring stanu wody w rzece, zabezpieczają nieprzejezdne drogi i wały przeciwpowodziowe. Z powodu silnych opadów deszczu na terenie gminy Limanowa, Mszana Dolna, Laskowa, Dobra, Tymbark, Niedźwiedź doszło do miejscowych podtopień. Strażacy wypompowują wodę z podtopionych mieszkań, gospodarstw oraz udrożniają rowy. Podnosi się poziom wody w małopolskich rzekach. Stan alarmowy przekroczony jest w 16 miejscach, stan ostrzegawczy w 21. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w Krakowie, Bochni, 8 gminach oraz w powiecie suskim, a pogotowie przeciwpowodziowe w 17 gminach, w Dąbrowie Tarnowskiej (powiat dąbrowski), w Brzesku (powiat brzeski), a także w powiecie myślenickim, oświęcimskim, nowotarskim i limanowskim. Dane: MSWiA.

(01.09.2010 / 17:45) - Wojewoda śląski wystąpił do Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego o pomoc w naprawie uszkodzonego mostu w Rajczy. Na terenie powiatów cieszyńskiego i żywieckiego około 5 600 odbiorców pozostaje bez prądu. W powiecie bieruńsko-lędzińskim na obszarach objętych szkodami górniczymi wystąpiły lokalne podtopienia. W gminie Ujsoły zerwany został przyczółek mostu, dojazdu nie ma do 20 budynków. Nieprzejezdny jest most w miejscowości Przyborów. W Węgierskiej Górce i Cięcinie mosty są zagrożone, ale aktualnie przejezdne. W ciągu najbliższych 12 godzin w wyniku prognozowanych dalszych opadów deszczu w zlewniach Małej Wisły, Przemszy, Soły spodziewane jest utrzymanie się poziomu wody w strefie stanów wysokich, powyżej stanów alarmowych. Dane: MSWiA.

(01.09.2010 / 17:03) - Od rana najwięcej deszczu spadło na Podhalu, 40 litrów wody na metr kw.

(01.09.2010 / 16:52) - Na Podbeskidziu w woj. śląskim rzeka Skawa podmyła fundamenty zajazdu w Zembrzycach. Budynek uległ zniszczeniu. Po tym jak opady deszczu ustały, poziom wód zaczął się obniżać, a sytuacja poprawiać.

(01.09.2010 / 16:01) - Jak informuje nasz czytelnik Marcin, na Podbeskidziu w woj. śląskim w miejscowości Kamesznica Złatna rzeka Soła zerwała 3 mosty i uszkodziła około 2 kilometrów drogi, odcinając od świata około 40 domów. Soła osiąga rekordowe stany, takiej wody nie było nawet w 1997 roku.

(01.09.2010 / 15:49) - Według GDDKiA z powodu wylania rzeki Rudawy na odcinku ok. 800 m została zalana droga krajowa nr 79 pod wiaduktem kolejowym w Zabierzowie koło Krakowa. Droga jest tam zamknięta do odwołania. Objazd przez obwodnicę autostradową trasą: węzeł Radzikowskiego - S7 - A4 węzeł Balice II - droga wojewódzka 774 - do drogi krajowej 79. Tymczasem według PKP woda podmyła nasyp linii kolejowej Skawce - Sucha Beskidzka. Obecnie ruch pociągów jest tam wstrzymany.

(01.09.2010 / 15:40) - W województwie podkarpackim sytuacja na rzekach jest stabilna, ale wraz z nowymi opadami, stan rzek znów zacznie wzrastać i może przekraczać stany ostrzegawcze, a lokalnie także alarmowe.

(01.09.2010 / 15:32) - W województwie świętokrzyskim na Wiśle stany ostrzegawcze zostały przekroczone na wodowskazach w Karsach i Szczucinie. Przewiduje się, iż w ciągu najbliższej doby mogą osiągnąć stany alarmowe. Na pozostałych większych rzekach, Kamiennej i Nidzie, również podniosły się stany wód i przekroczyły stany ostrzegawcze.

(01.09.2010 / 15:13) - Fala kulminacyjna dotrze do Krakowa w czwartek (2.09) między 13:00 a 16:00. Poziom wody w Wiśle, który teraz wynosi 558 cm według prognoz podniesie się do 570 cm. Do korony wałów pozostanie prawie 500 cm. O godzinie 22:00 fala kulminacyjna dotrze do Popędzynki w powiecie brzeskim.


Zalane bulwary wiślane w Krakowie. Fot. Michał Rusin dla TwojaPogoda.pl

(01.09.2010 / 15:02) - Z powodu zagrożenia powodzią zarządzono ewakuację około 50 mieszkańców wsi Uszew, Gnojnik i Gosprzydowa w powiecie bocheńskim w woj. małopolskim, w sąsiedztwie rzeki Uszwicy. Do licznych podtopień doszło w powiatach: krakowskim, myślenickim, suskim, wadowickim, chrzanowskim i bocheńskim. Alarm powodziowy ogłoszono w gminach: Skawina, Kłaj, Pcim, Łapanów, Bochnia a także w miastach: Krakowie, Bochni i Oświęcimiu oraz w powiecie suskim.

(01.09.2010 / 14:51) - Nadal intensywne i ciągłe opady deszczu występują w woj. małopolskim, świętokrzyskim, mazowieckim, podlaskim oraz częściowo w łódzkim, podkarpackim i lubelskim.

(01.09.2010 / 11:16) - Na Żywiecczyźnie sytuacja jest poważna. W gminie Rajcza nie można dojechać do około 50 gospodarstw. Woda zabrała łączący je ze światem mostek. Zamknięty dla ruchu jest także stary most na Sole w Żywcu. W Suchej Beskidzkiej wezbrana Skawa zaczęła podmywać w Zembrzycach stojący przy brzegu zajazd. W Kobiernicach wody rzeki Soły przedostały się groblą do starego koryta rzeki. Strażacy użyli pompy wysokiej wydajności i przepompowali ją ponownie do koryta Soły. W Iłownicy trwa umacnianie wałów na Iłowniczance.

 

(01.09.2010 / 11:07) - Na wodowskazie w Krakowie przekroczony jest stan alarmowy o 25 cm. Poziom Wisły wciąż rośnie.

(01.09.2010 / 10:25) - Ciągłe i obfite opady rozpoczęły się na południu Polski w nocy z poniedziałku na wtorek (30/31.08). Najmocniejsze okazały się w południowej części województwa śląskiego, gdzie w rejonie Żabnicy na Ziemi Żywieckiej suma opadów sięgnęła prawie 200 litrów na metr kwadratowy ziemi. Na Śląsku Cieszyńskim spadło w tym czasie 150 litrów deszczu, a w rejonie Bielska-Białej od 100 do 120 litrów... więcej

(01.09.2010 / 09:49) - Na Wiśle poniżej Krakowa tworzy się fala kulminacyjna. Poziom rzeki przekracza na wodowskazach w Skoczowie i Ustroniu stan z ostatnich dni o około 150 centymetrów, a stan alarmowy o około pół metra. Na Odrze również tworzy się fala kulminacyjna. Na granicy polsko-czeskiej poziom wody w rzece jest wyższy od stanu z ostatnich dni o 4-5 metrów i przekracza stan alarmowy o pół metra.

(01.09.2010 / 09:18) - Najtrudniejsza sytuacja w woj. śląskim panuje teraz w rejonie Kaniówka Dankowskiego, gdzie niewiele brakuje do przerwania wału przeciwpowodziowego. Na miejscu pracują strażacy. Do największej liczby podtopień doszło w Bielsku-Białej, Wilkowicach, Bystrej Śląskiej, Rybarzowicach, Jasienicy i Czechowicach-Dziedzicach. Zamknięta dla ruchu jest droga Pruchna-Drogomyśl. Łącznie w woj. śląskim strażacy interweniowali już 150 razy.

(01.09.2010 / 09:10) - 23 razy interweniowali podkarpaccy strażacy przy wypompowywaniu wody z zalanych posesji i dróg. Usuwali także połamane i powalone przez wiatr drzewa.

(01.09.2010 / 08:52) - Ruch samochodowy na moście biegnącym po stopniu wodnym Dąbie w Krakowie został już przywrócony. Zerwane w nocy przez silny nurt rzeki barki z piaskiem nadal są zaklinowane przy stopniu.

(01.09.2010 / 07:46) - Pół tysiąca razy interweniowali strażacy z woj. śląskiego w ciągu ostatniej doby. Wypompowywali wodę z zalanych dróg, domów i pól uprawnych. Porywisty wiatr połamał dziesiątki drzew, które tarasowały drogi i chodniki.

(01.09.2010 / 07:44) - Barki do przewożenia piasku, zerwane przez wezbrany nurt Wisły zablokowały stopień wodny Dąbie przy ulicy Stoczniowców w Krakowie. Ruch samochodowy na moście biegnącym po stopniu został wstrzymany.

(01.09.2010 / 07:20) - Nasz czytelnik Marek informuje, że w Zabierzowie woj. małopolskim w pow. krakowskim rzeka Rudawa wystąpiła z koryta. Zalała kilka domów, zajazd i okoliczne pola od mostu na drodze krajowej 79 aż do Skały Kmity. Policja zamknęła most na drodze krajowej 79 (zaznaczony na czerwono na mapce), ponieważ pod mostem nie ma już prześwitu i brakuje 20-30 cm do przelania się wody przez most. Policja kieruje ruch w stronę Balic drogą wojewódzką 774.

(01.09.2010 / 07:09) - Na Podbeskidziu rzeka Żabniczanka w Żabnicy o godzinie 1:30 osiągnęła stan 385 centymetrów i o 85 cm przekroczyła najwyższy stan wody wieloletniej. Stan wody ulega teraz wahaniom.

(01.09.2010 / 06:48) - Odra w Krzyżanowicach w woj. śląskim, na jednym z pierwszych wodowskazów w polskim biegu tej rzeki, przekroczyła nieznacznie stan alarmowy, następują obecnie wahania stanu wody. Na Odrze od granicy z Czechami do Raciborza poziom wody przekracza stan ostrzegawczy.

(01.09.2010 / 06:34) - Wieczorem i w nocy na Śląsku Cieszyńskim potrafiło spaść nawet 10-20 litrów wody na metr kwadratowy w ciągu 6 godzin. Jeszcze silniejsze opady występowały w rejonie Śnieżnika na Dolnym Śląsku, do 55 litrów na 6 godzin. W Gorzuchowie w Kotlinie Kłodzkiej zanotowano stan wody w rzece powyżej wieloletniego maksimum, metr powyżej stanu alarmowego.

(01.09.2010 / 05:49) - Strefa opadów zaczęła się przesuwać na wschód. Opuściła już woj. dolnośląskie i opolskie. Obejmuje jednak nadal woj. śląskie, część wschodnią łódzkiego, mazowieckie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie i małopolskie.

(01.09.2010 / 00:17) - Zamknięta została droga wojewódzka nr 932 w Marklowicach w powiecie wodzisławskim w województwie śląskim. Droga znalazła się pod wodą. Zamknięto także most na Sole w Żywcu. Konstrukcji zagrażają płynące rzeką konary.

(31.08.2010 / 23:29) - W gminie Radków w województwie dolnośląskim z brzegów wystąpiła rzeka Ścinawka. W regionie ogłoszono alarm powodziowy. Podtopieniu uległy pola, łąki i około 30 gospodarstw domowych. Strażacy pomagają mieszkańcom układać worki i wypompowują wodę. Rzeka Ścinawka osiąga poziom 252 cm, a więc przekracza stan alarmowy o 110 cm. Na Dolnym Śląsku bardzo trudna sytuacja panuje także w Gorzuchowie, Krosnowicach, Tłumaczowie i Ścinawce. Wszędzie tam rzeki przekroczyły stany alarmowe i mogą wylewać.

(31.08.2010 / 22:40) - Wśród największych miast w Krakowie spadło już 40 litrów deszczu na metr kwadratowy, w Kielcach i Rzeszowie 35 litrów, a w Lublinie 30 litrów. Lokalnie na Śląsku Cieszyńskim spadło 100 litrów deszczu na metr kw., z czego 40-45 litrów w ciągu tylko 6 godzin.

(31.08.2010 / 22:11) - Strefa opadów zmniejszyła się, ale nadal rozciąga się od Śląska przez Ziemię Łódzką po Mazowsze i Podlasie. Nie pada w tej chwili na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce.

(31.08.2010 / 21:56) - Prawie w całym swym biegu Odra ma stany średnie. Jedynie na terenach pogranicza z Czechami osiąga stany wysokie i przekracza stany ostrzegawcze. Zasilana jest przez Olzę, która przekracza stan alarmowy. Znacznie gorsza sytuacja panuje na Wiśle, gdzie przeważnie notuje się stany wysokie i przekroczenia stanów ostrzegawczych. Lokalnie przekroczone są stany alarmowe, zwłaszcza w województwie śląskim, gdzie uchodzą rzeki na których poziom wody wzrasta bardzo szybko.

(31.08.2010 / 20:50) - Gwałtownie rośnie poziom wody w Olzie na Śląsku Cieszyńskim, która jest dopływem Odry.

(31.08.2010 / 20:14) - Strażacy na terenach najbardziej zagrożonych powodzią przygotowują się na pomoc mieszkańcom. Władze niektórych powiatów w woj. śląskim i małopolskim nie wykluczają ewakuacji ludności. Najgorzej będzie w godzinach nocnych.

(31.08.2010 / 19:23) - Stan alarmowy został przekroczony na Czarnym Dunajcu w Nowym Targu na Podhalu, na Sole w Żywcu i na Żabniczance w Żabnicy na Podbeskidziu, na Olzie na Śląsku Cieszyńskim. Na Wiśle stan alarmowy jest przekroczony w częściach źródłowych m.in. w Ustroniu i Skoczowie.

(31.08.2010 / 19:01) - Dobra sytuacja panuje na rzekach Podkarpacia, gdzie przestało padać, a poziom wód jest średni.

(31.08.2010 / 18:28) - Pogarsza się sytuacja na rzekach Kotliny Kłodzkiej. Poziom wody w Nysie Kłodzkiej w mieście Kłodzko wzrósł od rana o 70 cm do poziomu 182 cm. Wzrasta poziom także innych rzek na południu Dolnego Śląska, gdzie notuje się przekroczenia stanów ostrzegawczych. Przekroczenia stanów alarmowych notuje się w Ścinawce i Krosnowicach o 40-45 cm.

(31.08.2010 / 18:03) - Najszybciej rośnie poziom Raby, Skawy, Soły i Wisły, zwłaszcza w ich górnym biegu.

(31.08.2010 / 17:07) - Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych informuje, że wszystkie wyrwy i rozszczelnienia wałów zostały doraźnie zabezpieczone specjalnymi umocnionymi opaskami i nie ma zagrożenia, że w razie podniesienia stanu wód, zostaną ponownie przerwane. Zbiorniki wodne w Małopolsce mają zachowaną rezerwę powodziową.

(31.08.2010 / 16:50) - Alarm powodziowy wprowadzono w gminie Kłaj w powiecie wielickim oraz w gminie Skawina w powiecie  krakowskim. W powiecie myślenickim oraz gminie Łapanów ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.

(31.08.2010 / 16:33) - Przelotne opady, chwilami obfite, występują na zachodzie i północy kraju, ale nie są one groźne.

(31.08.2010 / 16:19) - Ustały opady w woj. podkarpackim, we wschodniej części woj. małopolskiego i południowej części woj. lubelskiego. Pada teraz w woj. podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i w zachodniej części małopolskiego. Strefa opadów przesuwa się na północny zachód i zachód. To oznacza, że w najbliższym czasie opady ustaną w większej części woj. lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

(31.08.2010 / 14:23) - Na terenach, gdzie nie ma wałów przeciwpowodziowych może dojść do podtopień.

(31.08.2010 / 14:10) - Według hydrologów nastąpi przekroczenie stanów alarmowych w zlewniach dorzeczy Wisły: Małej Wisły, Przemszy, Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Nidy, Wisłoki, a w dorzeczu Odry w zlewniach Olzy, Białej Głuchołaskiej, Kwisy i Nysy Łużyckiej.

(31.08.2010 / 13:56) - Coraz więcej rzek na południu kraju przekracza stany ostrzegawcze. Ogłaszane są kolejne pogotowia przeciwpowodziowe.

(31.08.2010 / 13:22) - Sytuacja jest bardzo poważna. Stany ostrzegawcze już są przekroczone w kilku punktach, jeśli sytuacja dalej będzie się tak rozwijać, jeszcze tej doby zostaną przekroczone stany alarmowe - powiedział PAP zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzej Szczeponek.

(31.08.2010 / 12:39) - Na skutek obfitych opadów deszczu i podnoszenia się poziomu wody w rzekach, pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w województwie śląskim na terenie powiatów: bieruńsko-lędzińskiego, bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała.

(31.08.2010 / 11:50) - Podnosi się poziom rzek w Małopolsce, na Podkarpaciu i wschodnim Śląsku. Stany niskie przeszły w średnie, a na mniejszych rzekach w wysokie. W następnych godzinach możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych. Zbiornik w Dobczycach zrzuca wodę, co oznacza wzrost stanu rzeki Raby, ale według zapewnień władz, nie stanowi to zagrożenia dla mieszkańców. Na Dolnym Śląsku nadal utrzymują się przekroczenia stanów alarmowych na Czarnej Wodzie, Czernej Wielkiej i Bobrze. Stany ostrzegawcze panują na Kwisie i Kaczawie.

(31.08.2010 / 11:08) - W Zakopanem, Kotlinie Kłodzkiej i lokalnie na Opolszczyźnie w ciągu 12 godzin spadło 25 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi. W pozostałych regionach południowej Polski na ogół 10-15 litrów.

(31.08.2010 / 09:34) - W Rzeszowie przez noc spadło 15 litrów deszczu na metr kwadratowy.

(31.08.2010 / 08:15) - W nocy w województwie śląskim w ciągu jednej godziny potrafiło spaść na obszarach nizinnych do 5 litrów deszczu na metr kwadratowy, a na terenach górskich lokalnie do nawet 10 litrów.

(31.08.2010 / 07:38) - Strefa opadów obejmuje już całą południową i południowo-wschodnią część kraju oraz regiony środkowe i środkowo-wschodnie. Najmocniej pada w woj. małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

(31.08.2010 / 01:49) - Rozpoczęły się prognozowane opady na południu Polski. Główna strefa opadów dotarła nad Małopolskę i Podkarpacie. W ciągu następnych 12 godzin strefa najmocniejszych opadów rozciągnie się poza woj. małopolskim i podkarpackim także na woj. śląskie, świętokrzyskie, mazowieckie i lubelskie.

(31.08.2010 / 00:04) - Strefa ciągłych opadów dotarła nad Słowację, gdzie wydano ostrzeżenie przez opadami rzędu do 40 litrów na metr kw. W ciągu 2-3 godzin opady wkroczą nad woj. małopolskie i podkarpackie.

(30.08.2010 / 16:45) - Na południu kraju obserwuje się niski i średni stan poziomu rzek. Nad południową i wschodnią Polską przechodzą opady deszczu, chwilami intensywne. Nie są one związane ze spodziewanym niżem znad południowej Europy. Strefa ulew przed którą uprzedzamy dotrze nad region w drugiej połowie najbliższej nocy. Wtedy też rozpoczniemy właściwą część relacji na żywo.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz

Damian Dąbrowski | 2010-09-02, 22:05

Ponowne opady, ale słabe

Właśnie do Górnego Śląska dotarła strefa opadów ze słabego frontu chłodnego przemieszczającego się na południe. Opady są na szczęście słabe. A jutro już bez deszczu.

Zębowa wróżka | 2010-09-02, 21:43

PILNE!

Orientuje się ktoś czy droga Stróża-Pcim jest juz przejezdna?

Marek | 2010-09-02, 21:18

A u nas było pogodnie.

U nas w Lędzinach dzisiaj cały dzień świeciło słońce ale czasami się chmurzyło :)

Sylwester Stalec | 2010-09-02, 21:09

Kobiernice

może mi ktoś podać stronkę lub filmik z kobiernic z 2 września jak przerywało wał???? Bardzo Proszę

Kalina | 2010-09-02, 16:00

A u mnie była burza!

Ostro waliło i lało strasznie pod Włocławkiem. Naprawdę mocno padało, wycieraczki nie nadążały a koła samochodu "brodziły" po jezdni.

anna | 2010-09-02, 11:26

opad

okolice lublina nadal pada od poniedziałku raz slabiej raz mocniej

Artur | 2010-09-02, 13:29

Odp: opad

W Lublinie nie pada od kilku godzin

Artur | 2010-09-02, 15:48

Odp: opad

Od ok. 15:30 na Lublinem (dzielnica Felin - płd-wschód) przeszła obfita w wodę, aczkolwiek krótkotrwała burza

nnnnnnnnnnn | 2010-09-02, 16:01

Odp: opad

ja tez mieszkam w okolicach lublina i pada z przerwami do tej pory

Artur | 2010-09-02, 16:02

Odp: opad

Koniec burzy. Opady jednak wróciły

Kamil | 2010-09-02, 10:55

duży opad

W ciągu 48 h na północno-wschodnie rejony woj lubelskiego spadło ponad 120 mm deszczu co sprawiło że na polach i łąkach zalegają ogromne ilości wody, mała rzeczka która podczas tego lata miała 10 cm głębokości i 0,5 m szerokości, teraz ma ponad 3 m szerokości i 2 m szerokości, w wielu miejscach wylała na łąki i pola. Takiego deszczu u siebie nie pamięta aby w ciągu dwóch dni spadło ponad 120 mm deszczu.

rynio | 2010-09-02, 08:34

woda

Okolice Radomia przez 63 godziny tj. od 16tej w poniedziałek do 7 rano dzisiaj spadło 119l/m2.

kodas | 2010-09-02, 08:25

Traba powietrzna

Na kamerze internetowej z mielna wlasnie bylo widac trabe wodna!super widok.własnie ta chmura idzie teraz na moja miejscowosc,pewnie bedzie grad.

Abbo | 2010-09-01, 21:31

Jędrzejów

Na Jędrzejów i okolice spadło przez ostatnie 3 dni ledwo ponad 44mm deszczu, jak zwykle o wiele mniej niz było przewidywane, tu zawsze tak jest