25 czerwca 2010, 17:25

Piorun potrafi unieść człowieka

Podczas bardzo gwałtownej burzy jaka przechodziła w lipcu ubiegłego roku nad plażą w Clearwater na Florydzie cztery osoby zostały porażone piorunem. Dwie osoby odwieziono do miejscowego szpitala, gdzie ...

Podczas bardzo gwałtownej burzy jaka przechodziła w lipcu ubiegłego roku nad plażą w Clearwater na Florydzie cztery osoby zostały porażone piorunem. Dwie osoby odwieziono do miejscowego szpitala, gdzie ich stan się ustabilizował, natomiast trzecia ofiara, ciężarna kobieta, nie odniosła większych obrażeń. W krytycznym stanie znajduje się natomiast mężczyzna w którego piorun uderzył podczas kąpieli w Zatoce Meksykańskiej. Jak mówią świadkowie zdarzenia piorun uderzając w mężczyznę uniósł go do góry, ponad taflę wody, a następnie po około 3 sekundach, gdy doszło do rozładowania się pioruna, mężczyzna ponownie opadł i zanurzył się w wodzie. Wielu plażowiczów jest w głębokim szoku i to wstrząsające zjawisko zapamięta do końca życia. Chociaż w skali świata porażenia piorunem zdarzają się każdego dnia to jednak głównie ma to miejsce w krajach okołorównikowych, gdzie burze szaleją niemal przez cały rok. Źródło: Twoja Pogoda.
autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz

Andrzej Nobik | 2011-02-14, 15:48

piorun

no ciekawy artykuł