1 stycznia 2016, 00:00

Wietrzna Wirginia

Do wielkiej tragedii doszło 16 kwietnia 2007 roku na Politechnice Stanu Wirginia w USA, gdzie podczas największej szkolnej strzelaniny w dziejach Stanów Zjednoczonych zginęły co najmniej 32 osoby. Dramat ...

Do wielkiej tragedii doszło 16 kwietnia 2007 roku na Politechnice Stanu Wirginia w USA, gdzie podczas największej szkolnej strzelaniny w dziejach Stanów Zjednoczonych zginęły co najmniej 32 osoby. Dramat miał miejsce przy bardzo gwałtownych zjawiskach pogodowych. Okazuje się, że o poranku, gdy szaleniec wtargnął na uczelnię i zaczął zabijać studentów szalała wichura. Porywy lodowatego północno-zachodniego wiatru przekraczały 85 km/h. W mieście Blacksburg, gdzie znajduje się uczelnia, strażacy po nocy uprzątywali z ulic połamane konary drzew. W kilku miejscach z powodu zerwanych linii energetycznych nie było prądu. Właśnie z powodu wichury nie mogły wylądować policyjne śmigłowce, więc trudno było opanować sytuację. Temperatura spadła do zaledwie plus 1 stopnia, chociaż jeszcze kilka dni temu notowano tam nawet 20 stopni. Na ulice miasta zaczął sypać śnieg, zupełnie jak w środku zimy. Zanim się ochłodziło, wczoraj i minionej nocy nad uniwersytetem przeszła gwałtowna burza podczas której spadły 34 litry deszczu na metr kwadratowy ziemi. Jeszcze nigdy 15 kwietnia nie spadły tam tak wielkie ilości deszczu. Poprzedni rekord wynosił 18 litrów deszczu i został zanotowany tego dnia w 1984 roku. Ze względu na to, że Blacksburg leży na stokach Pasma Błękitnego, będącego częścią Gór Appalachów, klimat panujący w regionie jest bardzo wilgotny. Mimo to nigdy nie zdarzyło się, aby w ponad 100-letniej historii pomiarów zanotowano tak deszczowy dzień jak wówczas. Źródło: Twoja Pogoda.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz