1 stycznia 2016, 00:00

Piorunem w samolot

Sprawcą wypadku samolotu francuskich linii lotniczych Air France na międzynarodowym lotnisku Pearson w kanadyjskim Toronto było uderzenie pioruna w tylnią część kadłuba. Świadkowie zdarzenia są pewni, że ...

Sprawcą wypadku samolotu francuskich linii lotniczych Air France na międzynarodowym lotnisku Pearson w kanadyjskim Toronto było uderzenie pioruna w tylnią część kadłuba. Świadkowie zdarzenia są pewni, że piorun uderzył w prawidłowo lądujący samolot, a ten w wyniku pożaru powstałego po uderzeniu stoczył się z pasa startowego i wpadł do rowu. 2 sierpnia 2005 roku pogoda w jednym z największych miast Kanady była bardzo niespokojna. Począwszy od godziny 12:13 czasu lokalnego nad miastem bez przerwy przechodziły ulewne deszcze z bardzo silnymi wyładowaniami atmosferycznymi i porywistym wiatrem. Najgorętszą porą dnia było przedpołudnie, wówczas temperatura sięgnęła 31 stopni, od tego czasu w związku z przechodzeniem chłodnego frontu atmosferycznego robiło się coraz chłodniej, a termometry wskazywały już zaledwie 22 stopnie. Nawałnice ostatecznie skończyły się o godzinie 18:00 ale właśnie od 16:00 nad Toronto przechodziła ostatnia tego dnia najpotężniejsza burza. To właśnie wtedy samolot Airbus A-340 lecący z Paryża zaczął lądować gdy pojedyncze porywy wiatru dochodziły do 90 km/h, padał grad a pioruny padały niemal jeden za drugim. Naprawdę rzadko zdarza się aby nad jednym miastem nawałnice o tak wielkiej sile przechodziły prawie non stop przez 6 godzin. Ostatecznie na lotnisko spadło aż 36 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Przypomnijmy, że w historii zdarzały się już podobne zdarzenia, pioruny paliły samoloty, a grad wybijał szyby w kabinach pilotów. Na szczęście tym razem nikomu się nic nie stało, skończyło się jedynie na strachu. Źródło: Twoja Pogoda.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz