25 czerwca 2010, 17:25

Deszcz ryb

Do niezwykłego zjawiska doszło w wiosce Manna na południu Indii, gdzie niespodziewanie z nieba spadły małe ryby, skostniałe na kość. Chociaż mieszkańcy uznali to za prawdziwy znak od boga, to jednak ...

Do niezwykłego zjawiska doszło w wiosce Manna na południu Indii, gdzie niespodziewanie z nieba spadły małe ryby, skostniałe na kość. Chociaż mieszkańcy uznali to za prawdziwy znak od boga, to jednak wyjaśnienie tego zjawiska bardzo zmartwiło ludność. To właśnie znane wszystkim tornada były w historii sprawcą tajemniczych deszczów żab, ryb, ptaków a nawet warzyw i owoców. Latem 1949 roku na wybrzeżu Nowej Zelandii spadł deszcz małych ryb. Podobne zjawisko opisane zostało przez mieszkańców miejscowości Kavalerovo w Rosji, gdzie jednak zamiast ryb na ziemię z nieba spadły meduzy. W sierpniu 1972 roku gigantyczna trąba wodna przechodząca w pobliżu wybrzeża miasta Khosta nad Morzem Czarnym, zrzuciła na miasto w jednej chwili aż 150 tysięcy ton wody morskiej powodując olbrzymią powódź. Deszcze zwierząt oczywiście również zostały wywołane przez trąbę powietrzną bądź też wodną. Lej wychodzący z chmury burzowej dotykając ziemi lub lustra wody zasysa i unosi ku górze wszystko co napotka na swej drodze. Ryby czy żaby uniesione na wysokość nawet kilkunastu kilometrów, zamarzają przy temperaturze do minus 50 stopni, i opadają na ziemię z dala od miejsca, gdzie zostały pochwycone. Dzieje się to często tak gwałtownie, że można mówić tylko o gromie z jasnego nieba. I jak teraz wiemy nie jest to ingerencja sił wyższych, a jedynie niezbyt skomplikowane zjawisko pogodowe. Źródło: Twoja Pogoda.
autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz