1 stycznia 2016, 00:00

Kosiarki i pługi do Iraku

Duńczycy byli szczerze zdumieni gdy rozpakowując nadesłane z kraju kontenery z wyposażeniem, znaleźli w nich... pług do odśnieżania dróg i kilka worków soli do posypywania oblodzonych szos. Na wypadek ...

Duńczycy byli szczerze zdumieni gdy rozpakowując nadesłane z kraju kontenery z wyposażeniem, znaleźli w nich... pług do odśnieżania dróg i kilka worków soli do posypywania oblodzonych szos. Na wypadek zaś, gdyby mrozu i śnieżyc jednak nie było, stacjonujący na pustyni prawie 400-osobowy kontyngent duński otrzymał też kilka... kosiarek do trawy. Rzecznik duńskiej armii major Jan Brinck przyznał, że kwatermistrzostwo sztabu generalnego "popełniło pewne błędy". Dla przypomnienia warto podkreślić, że Irak znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Średnia temperatura stycznia to 10 stopni a lipca aż 34 stopnie. Rocznie spada tu 140 litrów opadu. Pora sucha trwa tu od maja do października. Póki co upały w Iraku miejscami sięgają nawet 40 stopni. Źródło: Twoja Pogoda.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz