25 czerwca 2010, 17:25

Seszele

W 2006 roku na czele klasyfikacji najbardziej popularnych plaż znalazła plaża Anse Source dArgent na Seszelach, leżących na Oceanie Indyjskim około 1,5 tysiąca kilometrów na wschód od Afryki. Wybrzeże ...

W 2006 roku na czele klasyfikacji najbardziej popularnych plaż znalazła plaża Anse Source d’Argent na Seszelach, leżących na Oceanie Indyjskim około 1,5 tysiąca kilometrów na wschód od Afryki. Wybrzeże oceanu wyściełane żółtym piaskiem, przeźroczysta woda osiągająca temperaturę aż 32 stopni i malownicze rafy koralowe. Można więc śmiało ponurkować lub po prostu popływać. Nie na darmo Francuzi nadali plaży nazwę znaczącą tyle co srebrna wiosenna zatoczka. Naszą uwagę przykuje bardzo specyficzny rodzaj palmy, który występuje tylko na Seszelach, czyli palma seszelska, wysoka aż na 30 metrów, o grubej kłodzie i wachlarzowatych liściach długich na 8 metrów. Olbrzymie palmy przynoszą plażowiczom cień, gdy w upalne południe słońce praży pełną parą. Seszele najlepiej jest odwiedzić w okresie od maja do września. Obecnie niebo ponad wyspami jest zupełnie czyste. W pełni dnia notuje się 31 stopni, natomiast nocami temperatura obniża się do 26 stopni. Przez wiele następnych tygodni na zmianę pogody nie ma co liczyć. Woda w Oceanie Indyjskim jest bardzo ciepła, wręcz gorąca, gdyż osiąga aż 30 stopni.
autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

miniatura

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

miniatura

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do końca października?

15 października 2017, 13:11

Przed nami druga połowa października. Co nam przyniesie w pogodzie? Czy będzie ciepło i słonecznie, jak przystało na złotą polską jesień? A może aura będzie kaprysić i przyniesie ponure, mokre, wietrzne i zimne dni? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Komentarze

Dodaj komentarz