Wiadomości pogodowe

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

18 października 2017, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

26 stopni w cieniu. Tylko krok do rekordu ciepła dla października

17 października 2017, 08:02

Na babie lato w takim wydaniu czekaliśmy z utęsknieniem. Termometry niemal w całym kraju pokazały powyżej 20 stopni, a miejscami nawet do 26 stopni, i to przy błękitnym, wolnym od chmur niebie. Tylko krok dzieli nas od rekordu ciepła. Jak długo utrzyma się taka aura?

Ophelia najbardziej ekstremalnym żywiołem w Irlandii od 56 lat

17 października 2017, 07:21

Na Wyspach Brytyjskich rozpoczęło się wielkie sprzątanie po ex-huraganie Ophelia, który okazał się w Irlandii najbardziej ekstremalnym zjawiskiem pogodowym od 56 lat. Najwięcej zniszczeń poczyniły huraganowe podmuchy wiatru. Niestety, zginęły 3 osoby.

Ophelia przechodzi nad Wyspami Brytyjskimi. Zginęły 3 osoby

16 października 2017, 18:55

Jeszcze nigdy we wschodniej części Atlantyku nie był tak potężnego huraganu. Ophelia pobiła rekord i przechodzi teraz nad Wyspami Brytyjskimi przynosząc tam ulewy i wichury, a na morzu potężny sztorm. W Irlandii, gdzie wiatr osiągnął 191 km/h, zginęły 3 osoby.

Czy jest taki kraj na świecie, w którym nigdy nie panował upał?

15 października 2017, 09:13

Ziemia to planeta pogodowych skrajności. Na Antarktydzie temperatura potrafi spadać do prawie minus 100 stopni, z kolei na pustyniach notuje się prawie 60 stopni w cieniu. Mróz nigdy nie dotarł do tropików, a czy upał sięgnął obszarów polarnych?

Przygoda na Alasce: Autostopem nad ocean i łoś spacerujący po mieście

14 października 2017, 08:49

Śledzimy losy dwóch młodych Polek ze Śląska, które podjęły męską decyzję, postanowiły rzucić wszystko i wyjechać na Alaskę, aby spełnić swoje marzenie i żyć wśród dzikiej przyrody. Co u nich słychać? Dziewczyny przesłały nam kolejną pasjonującą relację.

Polacy w Irlandii i Wielkiej Brytanii szykują się na ex-huragan Ophelia

13 października 2017, 09:26

Mieszkańcy Irlandii i Wielkiej Brytanii przygotowują się na nadejście byłego tropikalnego huraganu Ophelia, który od poniedziałku zacznie przynosić na Wyspach ulewne deszcze i wichury, a na morzu potężny sztorm.

Yellowstone nieustannie drży. Czy budzi się superwulkan?

13 października 2017, 08:14

Naukowcy stale monitorujący aktywność superwulkanu spoczywającego pod słynnym Parkiem Narodowym Yellowstone w USA, z tak długotrwałym rojem trzęsień ziemi jeszcze w swej karierze nie mieli do czynienia. Czy to oznacza budzenie się groźnego wulkanu?

Będzie słonecznie i nawet 25 stopni. Jak długo potrwa babie lato?

12 października 2017, 11:31

Na takie prognozy czekaliśmy od wielu tygodni. W najbliższych dniach zjawi się u nas prawdziwe babie lato. Nie dość, że będzie słonecznie, to jeszcze bardzo ciepło, nawet 25 stopni w cieniu. Jak długo utrzyma się wymarzona jesienią pogoda?

W marcu ostatni raz zmienimy czas na letni. Co to dla nas oznacza?

12 października 2017, 09:17

Tego posłowie PSL, którzy złożyli projekt ustawy o pozostaniu na stałe w czasie letnim, się nie spodziewali. W sejmowej komisji ich pomysł został poparty jednogłośnie. Jak będzie wyglądać dzień latem i zimą, gdy w marcu zmienimy czas po raz ostatni?

Spór o Puszczę Białowieską. Kto ma rację? Zobacz i sam zdecyduj

11 października 2017, 09:00

Choć wydaje się, że o konflikcie o Puszczę Białowieską powiedziano już wszystko, to jednak media zwykle przedstawiają go jednostronnie. My postanowiliśmy pokazać Wam go z obu stron barykady. Zobaczcie, co leśnicy i ekolodzy mają do powiedzenia i sami zdecydujcie, kto ma rację.

Huragan Ophelia pędzi w kierunku Europy. Przyniesie nam wichury?

11 października 2017, 08:39

Kolejny w tym sezonie tropikalny huragan zmierza w kierunku Europy. Nazywa się Ophelia i sieje spustoszenie gigantycznymi falami sztormowymi, huraganowym wiatrem i ulewnymi deszczami. Czy przyniesie nam wichury, takie jak podczas orkanu Ksawery?

Kalifornię trawi rekordowy pożar. "Ludzie płonęli żywcem we śnie"

11 października 2017, 07:16

Takiego pożaru Kalifornijczycy jeszcze nie widzieli. W ciągu zaledwie 12 godzin ściana ognia przemieszczająca się olbrzymią prędkością strawiła ponad 1,5 tysiąca budynków i zabiła wiele ludzi, często okrążając ich we własnych domach, niektórych podczas snu.

W czwartek rano czeka nas zagłada? Planetoida zbliży się do Ziemi

10 października 2017, 10:02

W czwartek wyjątkowo blisko Ziemi przeleci planetoida, która ma od 10 do 30 metrów średnicy. Naukowcy wciąż nie wiedzą, jak się ona zachowa w starciu z siłą ziemskiej grawitacji. Gdyby spadła na miasto, całkowicie zmiotłaby je z powierzchni ziemi.

Czy wiesz z których drzew spadły te liście? Spróbuj je rozpoznać

10 października 2017, 09:10

Każde drzewo ma liście o innym kształcie. Gdy opadają na ziemię, zaczynają nam szeleścić pod nogami. Jesień to najlepszy czas, by nauczyć się je odróżniać. Dzięki naszemu poradnikowi będziecie potrafili nazwać każdy liść i przekazać tę wiedzę swoim dzieciom.

Szukaj wiadomości w archiwum