Władysławowo

Władysławowo to jedno z większych miast turystycznych w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza niezwykle dogodnemu położeniu – jest bowiem usytuowane na wąskim skrawku lądu między wodami Morza Bałtyckiego a Zatoką Pucką. Co roku miasto odwiedzają dziesiątki tysięcy uwielbiających morze turystów.

W 1936 roku w Wielkiej Wsi otwarto Port Władysławowo, co znacznie przyspieszyło rozwój miejscowości, czyniąc ją jednym z ważniejszych nadmorskich ośrodków transportowych oraz turystycznych w Polsce. Dziś falochron będący częścią owego portu stanowi atrakcję turystyczną, gdyż jest świetnym miejscem do spacerów. Te można odbywać także na wyjątkowym deptaku, jakim jest Aleja Gwiazd Sportu – ulica poświęcona polskim i zagranicznym sportowcom, gdzie można obejrzeć tabliczki z ich nazwiskami.

Ważnym atutem miasta jest też położenie w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wczasowiczów lubiących spędzać czas na łonie natury. Przy okazji wizyty w mieście (i okolicach) warto obejrzeć liczne zabytki, m.in. wybudowany w latach 1932-36 kościół pw. Wniebowzięcia NMP, dom gen. Hallera z 1922 roku czy Latarnię Morską Rozewie leżącą na najdalej wysuniętym w morze fragmencie lądu.

We Władysławowie znajduje się Lunapark Sowiński. Można w nim pojeździć na gokartach czy skorzystać z młyna widokowego. Mieści się tam również największa kolejka górska w kraju. Kolejną atrakcją jest możliwość przejazdu minikoleją do Jastrzębiej Góry. Ta rozrywka niezwykle przypada do gustu zwłaszcza dzieciom.

W mieście nie brakuje okazji do aktywności fizycznej. Liczne korty, boiska, hale, pływalnia oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego należące do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" pozwolą zająć sobie czas wszystkim miłośnikom sportu.

Władysławowo jest też ośrodkiem kulturalnym. Odwiedzając miasto, można zwiedzić Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego czy też Prywatne Muzeum Motyli. W mieście odbywają się także festyny, noce kabaretowe, biesiady. Ważnym wydarzeniem jest zawsze odsłonięcie nowych gwiazd w Alei Gwiazd Sportu. Niezmiennie przyciąga duże rzesze zainteresowanych.

Władysławowo to przyjemna, żywa miejscowość pełna rozrywek. Jest nie tylko doskonałym miejscem do odpoczynku, ale także do zabawy i własnego rozwoju. Wakacje w tym mieście z pewnością będą należeć do niezapomnianych.