Mielno

Mielno, zwane polską Ibizą, jest jednym z chętniej odwiedzanych miejsc nad polskim morzem. Latem ściągają tam zwłaszcza młodzi ludzie. Ta mała miejscowość jest bowiem nadmorską stolicą imprez!

Wieś położona jest nad Morzem Bałtyckim oraz nad jeziorem Jamno. Tworzy kompleks wypoczynkowy wraz z leżącym tuż obok Unieściem. Miejscowości łączy spacerowa Promenada Przyjaźni, z której rozpościera się przepiękny widok na morze. Szerokie piaszczyste plaże w Mielnie i Unieściu co roku są wypełnione turystami. Ściągają tam też wczasowicze preferujący aktywny wypoczynek – morze oraz pobliskie jeziora umożliwiają uprawianie licznych sportów wodnych.

Zarówno w Mielnie, jak i w Unieściu bardzo dobrze rozwinięta jest baza noclegowa. Pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i wygodne hotele to zdecydowanie jeden z większych atutów tego kurortu. Z niemal każdego okna podziwiać można przepiękny widok – jeśli nie na morze, to na jezioro lub las. Miłośnicy wakacji pod namiotem oraz kempingów również znajdą tam dla siebie dużo miejsca.

Wiele atrakcji czeka na dzieci. Wesołe miasteczko, zwierzyńce uliczne, w których zobaczyć można egzotyczne zwierzęta, możliwość przejażdżki na koniu... To wszystko sprawi, że najmłodsi z pewnością nie będą się nudzić. Starsi zaś, zwłaszcza ci odważniejsi, na pewno chętnie skorzystają z możliwości skoku na bungee, odwiedzą park linowy lub wybiorą się do Hyde Parku wzorowanego na londyńskim.

Mielno słynie jednak głównie z licznych imprez. Koncerty plenerowe, noce kabaretowe, karaoke, imprezy sportowe, festiwale... W tej niewielkiej wsi po prostu nie można się nudzić. Spędzone tam wakacje będą po brzegi wypełnione świetną zabawą. We wsi jest też wiele klubów, dyskotek czy pubów, które chętnie odwiedzają turyści oraz mieszkańcy okolicy i bawią się do białego rana. Prawdziwe życie zaczyna się w nocy – wtedy Mielno pokazuje swoje roztańczone oblicze!

Jeśli macie w sobie dużo energii, chcecie otaczać się muzyką i wyszaleć się w wakacje, Mielno na pewno spełni Wasze oczekiwania. Nie zawiedzie też wszystkich miłośników morza, którzy uwielbiają słodkie lenistwo na plaży.