Międzyzdroje

Wakacje w Międzyzdrojach? Czemu nie! W końcu nie bez powodu ten nadmorski kurort jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków. Jego zalet nie da się streścić w kilku słowach...

Międzyzdroje to niewielkie miasteczko położone na wyspie Wolin. Jest to zresztą jego główny walor turystyczny. Położenie nad morzem, piaszczyste plaże oraz historyczne zabudowania uzdrowiskowe – właśnie to w głównej mierze przyciąga do miasta turystów. Wszystkie te walory zostały doskonale wykorzystane w promocji miasta, dlatego popularność Międzyzdrojów w ostatnich latach znacznie wzrosła.

Miasto proponuje odwiedzającym liczne atrakcje turystyczne. Dużym zainteresowaniem cieszy się Promenada Gwiazd, wzorowana na Hollywoodzkim Bulwarze, gdzie gwiazdy zostawiają odciski swoich dłoni. Znajdziemy tam pamiątki po odwiedzinach m.in. Beaty Tyszkiewicz, Krystyny Jandy, Małgorzaty Foremniak, Leona Niemczyka czy Romana Polańskiego. Turyści chętnie odwiedzają też Gabinet Gwiazd – jeden z czterech w Polsce gabinetów figur woskowych.

Będąc w Międzyzdrojach nie można nie odwiedzić wspaniałego molo, którego długość to niemal 400 m. Jest to też przystań morska, z której oferowane są rejsy do Świnoujścia oraz niemieckich portów wyspy Uznam.

Poza granicami miasta turystów przyciąga oczywiście Woliński Park Narodowy, a w nim Zagroda Pokazowa Żubrów oraz Muzeum Przyrodnicze, gdzie mamy możliwość zobaczyć na żywo bieliki – symbole Parku. Warto także przy okazji odwiedzić punkty widokowe jak Kawcza Góra czy Gosań – to zapewnia niezapomniane wrażenia.

Znajdzie się oczywiście coś dla lubiących zabytki. XIX-wieczny kościół św. Piotra czy Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Uwagę przyciągają też liczne zabytkowe wille i pensjonaty – prawdziwa ciekawostka dla miłośników architektury.

Latem w mieście odbywają się imprezy pod nazwą "Muzyczne lato w Międzyzdrojach". Ten cykl koncertów plenerowych zapewnia ciekawą rozrywkę wszystkim zakochanym w muzyce wczasowiczom.

Pewne jest jedno – w Międzyzdrojach nie można się nudzić. O tym na pewno w tym roku przekonają się tysiące kolejnych odwiedzających to miasto turystów.