Krynica Morska

Krynica Morska to jedna z najpopularniejszych w Polsce miejscowości turystycznych. Swoją sławą cieszy się zasłużenie. Kto nigdy jej nie odwiedził, ma czego żałować!

To maleńkie miasteczko położone jest na Mierzei Wiślanej między Bałtykiem a Zalewem Wiślanym. Na stałe mieszka tam niespełna 1,5 tysiąca ludzi, jednak każdego roku przez miasto przewijają się dziesiątki tysięcy turystów. Krynica Morska, jako miejscowość typowo wypoczynkowa, ma bardzo rozbudowaną bazę hoteli, pensjonatów i ośrodków wczasowych. W mieście znajduje się też wiele pól kempingowych i biwakowych.

Co tak ciągnie turystów do tego miasteczka? Przede wszystkim piękno przyrody. Położenie Krynicy jest naprawdę wyjątkowe. Widoki, jakie gwarantuje wąski pas lądu pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi, są niepowtarzalne. Dużym zainteresowaniem cieszy się punkt widokowy "Skarpa" nieopodal miasta. Można tam ujrzeć niszczycielską siłę przyrody, "Skarpa" jest bowiem stale podmywana przez wodę.

Innym przykładem piękna przyrody jest Wielbłądzi Garb – najwyższa stała wydma w Europie i jednocześnie najwyższy szczyt całej Mierzei Wiślanej. Jest to jedyne miejsce, z którego można zobaczyć zarówno Morze Bałtyckie jak i Zalew Wiślany. Widok wręcz zapiera dech w piersiach. Garb znajduje się około 40 minut drogi pieszo od Krynicy Morskiej. Odwiedzenie go jest więc także okazją do miłego spaceru.

Miasto oferuje całą gamę atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest możliwość zwiedzania latarni morskiej, której wieża ma wysokość 26,5 metra. Ciekawym miejscem jest również port morski, podzielony na dwie części – przystań rybacką i przystań jachtowo-pasażerską.

W Krynicy Morskiej znajduje się jedyna w Polsce ulica Teleexpressu. To pierwszy przypadek, kiedy ulica została nazwana na cześć programu telewizyjnego. Każdy jego fan bezsprzecznie powinien się nią przejść.

No i oczywiście – plaże! Turyści zwykle odwiedzają nadmorskie miasteczko właśnie po to, by odpocząć, nacieszyć się słońcem i pięknym polskim morzem. Na plaży nudzić się nie da - to tam toczy się życie wczasowiczów. Dla aktywnych przygotowane są atrakcje sportowe. Pozostali zaś będą mogli pozwolić sobie na słodkie lenistwo wśród szumu fal.

Krynica Morska zaprasza i zachęca. Damy się skusić?