Kołobrzeg

Wielu polskich turystów wychodzi z założenia, że jeśli wakacje nad morzem – to tylko w Kołobrzegu. Miasto ma wielu wielbicieli, którzy wiernie powracają do niego każdego roku na urlop. Oczywiście mają ku temu masę powodów.

Kołobrzeg jest nie tylko popularnym kąpieliskiem morskim, ale także uzdrowiskiem oraz ośrodkiem kulturalnym. Do odwiedzenia miasta w pierwszej kolejności zachęcają oczywiście rozległe plaże, w wakacje często wypełnione po same brzegi. Jednak ważną gałęzią gospodarki miasta jest działalność uzdrowiskowa. W mieście działa 27 sanatoriów oraz wiele domów wypoczynkowych. Leczy się tam głównie choroby górnych dróg oddechowych, krążenia, choroby stawów oraz cukrzycę. Zarówno w Kołobrzegu, jak i poza jego granicami, znajdują się liczne źródła wody mineralnej.

W mieście występują ciekawe obiekty architektoniczne. Oczywiście kurort nadmorski nie mógłby istnieć bez potężnego molo. To w Kołobrzegu ma długość 220 m. W mieście znajduje się też wybudowana w 1946 roku latarnia morska. Miłośników spacerów z pewnością przyciągnie Bulwar Jana Szymańskiego wybudowany wzdłuż plaży. Wizytówką miasta jest oczywiście ratusz, przypominający wyglądem średniowieczny zamek. Warto zwiedzić także Nową Starówkę, wypełnioną nowymi budynkami, które"udają" stare zabudowania – efekt jest naprawdę bardzo ciekawy.

A co z rozrywkami? Tych w Kołobrzegu jest pod dostatkiem, zwłaszcza w wakacje. Liczne występy muzyków i kabaretów należą już do tradycji. Ważną imprezą jest Sunrise Festival w kołobrzeskim Amfiteatrze. Jest to jedna z najpopularniejszych imprez masowych w Polsce, która ściąga wielu wielbicieli muzyki trance i house. Co roku odbywa się w lipcu.

Miasto żyje także pod względem kulturalnym. W Galerii Sztuki Współczesnej w ratuszu obejrzeć można dzieła kołobrzeskich plastyków, zaś odwiedzając Muzeum Oręża Polskiego możemy się zachwycić pokaźnymi zbiorami militariów.

Liczne atrakcje z pewnością wystarczą do tego, by w stu procentach zapełnić sobie czas spędzony w Kołobrzegu. Jednak pomiędzy tymi wszystkimi zajęciami koniecznie trzeba znaleźć czas na plażowanie. Nie tylko jest to świetna forma odpoczynku, ale także okazja do poznania niepowtarzalnego uroku Morza Bałtyckiego.

Kołobrzeg zasłużenie cieszy się w Polsce dużą popularnością. Kto jeszcze się o tym nie przekonał, szybko powinien to nadrobić!