Ełk

Ełk, największe miasto na Mazurach, to magiczne miejsce. Są o tym przekonani jego mieszkańcy, a potwierdzają to tysiące turystów, którzy poddali się jego urokowi. Można go łatwo określić jednym słowem – Ełk jest po prostu ładny. Zielony, żywy, urokliwy - trudno na Mazurach znaleźć przyjemniejsze miejsce do wypoczynku.

Głównym atutem miasta jest oczywiście położenie. Ełk leży nad Jeziorem Ełckim, jeziorem Sunowo i rzeką Ełk. To usytuowanie nie tylko czyni miasto przyjemnym dla oka, ale stwarza też wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Żeglowanie, spływy kajakowe, rowery i narty wodne – ze wszystkich tych atrakcji bez problemu możemy skorzystać. W mieście organizowane są też liczne wycieczki rowerowe oraz turnieje sportowe. Nie brakuje tam bowiem kortów tenisowych, boisk, siłowni i wypożyczalni sprzętu sportowego i wodnego. W Ełku funkcjonuje Park Wodny. Miłośnicy aktywnych wakacji z pewnością będą usatysfakcjonowani!

A co dla fanów zwiedzania? Oni także znajdą w Ełku coś dla siebie. W mieście znajduje się kilka cennych zabytków. Jednym z nich jest XIX-wieczna Katedra pw. św. Wojciecha, innym Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, również z XIX wieku. Warto obejrzeć też ruiny XIV-wiecznego zamku krzyżackiego na wyspie Jeziora Ełckiego. Ważnymi miejscami w mieście są Park Solidarności oraz plac i pomnik Jana Pawła II. Odwiedzając Ełk nie można przegapić przejażdżki wyjątkową zabytkową kolejką wąskotorową. Koniecznie trzeba też przejść się promenadą wzdłuż Jeziora Ełckiego oraz odwiedzić kolorowy most, który zadziwia zwłaszcza nocą.

Gratką dla turystów jest też możliwość uczestniczenia w seansach Mazurskiego Kina pod Gwiazdami. W wakacje co tydzień emitowane są filmy nad promenadą obok fontanny. Warunkiem jest oczywiście dobra pogoda. Zainteresowanych nigdy nie brakuje!

W mieście każdego lata odbywa się cykl imprez w ramach Mazurskiego Lata Muzycznego. Na Plaży Miejskiej organizowane są wtedy koncerty najpopularniejszych polskich i zagranicznych gwiazd muzycznych. Impreza ściąga tłumy z miasta i okolic, zdecydowanie urozmaicając wakacje.

Ełk to jedno z wielu miast regionu, które warto odwiedzić. Wakacje w tym mazurskim mieście z pewnością będą przyjemnym i dobrze wykorzystanym czasem.