Prognoza

W weekend zmiana pogody. Gwałtowne burze i ochłodzenie

20 maja 2017, 07:03

Niestety, gorąca i słoneczna aura, która panuje od kilku dni, nie zdoła się utrzymać przez cały weekend. Przyczyną będą burze, które nie dość, że mogą być gwałtowne i powodować szkody, to jeszcze przyniosą ochłodzenie i to nawet o 10-15 stopni.

Nadchodzi pierwszy upał w tym roku. Gdzie i kiedy?

16 maja 2017, 09:09

Kwiecień dał nam popalić chłodami i deszczami. Marzy nam się wiele ciepłych i słonecznych dni, które mogłyby poprawić nam humor. Prognozy są wyjątkowo optymistyczne. Chłody zmienią się gorąc, bo temperatura pierwszy raz w tym roku zbliży się do 30 stopni. Kiedy?

Prognoza 16-dniowa: Nadchodzi pierwszy w tym roku upał

14 maja 2017, 12:05

W ostatnim czasie mieliśmy prawdziwą pogodową karuzelę. Najpierw przymroziło i spadł śnieg, a później przeżyliśmy gigantyczne ocieplenie, któremu gdzieniegdzie towarzyszą burze. Czy druga połowa maja będzie wreszcie ciepła i słoneczna? Sprawdźmy prognozę.

Czy wiadomo, gdzie pojawi się tornado? Jak je przewidzieć?

13 maja 2017, 09:38

Trąby powietrzne zdarzają się w Polsce coraz częściej, powodują zniszczenia i odbierają ludzkie życie. Czy mamy jakąkolwiek możliwość ich wcześniejszego przewidywania, aby uniknąć ofiar? A może powinniśmy brać przykład z Amerykanów i ich doświadczenia?

Weekend będzie bardzo ciepły, ale z gwałtownymi burzami

13 maja 2017, 07:36

Do Polski napływa nareszcie bardzo ciepła masa powietrza, która na większym obszarze kraju podniesie temperaturę powyżej 20 stopni w cieniu. Jednak powietrze jest też niestabilne, a to oznacza, że poza Słońcem spodziewamy się też gwałtownych burz.

Putinowi nie udało się rozpędzić chmur. Spadł deszcz i śnieg

11 maja 2017, 08:44

Czy człowiek potrafi zmieniać pogodę? Odpowiedź na to pytanie dostarczyło nam rosyjskie wojsko, które 9 maja, z okazji rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej, próbowało rozpędzić chmury nad Moskwą. Nie dość, że nie wstrzymało deszczu, to jeszcze spadł śnieg.

Koniec chłodów, wraca wiosna. W weekend 25 stopni

10 maja 2017, 11:16

Tak dużych przymrozków i tak późnych opadów śniegu nie było w maju od kilkunastu, a nawet od kilkudziesięciu lat. Jednak pogoda wynagrodzi nam swoje kaprysy bardzo ciepłą drugą połową tygodnia i dalszymi dniami. Będzie więcej słońca i nawet 25 stopni.

Prognoza 16-dniowa: Od mrozu i śniegu aż po przyjemne ciepło

7 maja 2017, 11:15

Czy kolejne dni maja przyniosą nam wreszcie suchą, słoneczną i ciepłą pogodę czy w dalszym ciągu będzie się chmurzyć, często padać i wiać zimnem z północy. Czy "zimni ogrodnicy" przyniosą przymrozki? Sprawdźmy najnowszą prognozę na 2 tygodnie.

Skąd się biorą przymrozki w czasie zimnych ogrodników?

7 maja 2017, 09:26

Zimni ogrodnicy są wiosennym przeciwieństwem babiego lata. Najbardziej obawiają się ich rolnicy i sadownicy, ponieważ przymrozki powodują szkody wśród upraw. Dlaczego w maju dochodzi do tak znacznych ochłodzeń i czy w tym sezonie będą one niszczycielskie?

Zimni ogrodnicy nadejdą wcześniej. Będzie mróz i śnieg

5 maja 2017, 09:18

W maju napływ powietrza pochodzenia arktycznego oznacza zawsze duże ochłodzenie, a nawet nocne i poranne przymrozki, które mogą się skończyć fatalnie dla upraw na polach, w ogródkach czy sadach. Za kilka dni nadejdą nie tylko przymrozki, ale i opady śniegu.

Prognoza miesięczna: Czy maj też będzie chłodny i mokry?

5 maja 2017, 08:09

Maj jest ostatnim miesiącem w pierwszym półroczu, który może przynieść akcenty zimowe, a więc zarówno mróz, jak i śnieg. Zdarzało się jednak, że maje raczyły nas pierwszymi upałami i to nawet do 33 stopni. Jak będzie w tym roku? Sprawdźmy najnowszą prognozę.

Pogoda znów nas zawiedzie. Ulewy, burze i podtopienia

4 maja 2017, 09:02

Nie myślcie, że aura popsuła się tylko na święta. Następne dni wcale nie zapowiadają się lepiej. Będzie pochmurno, miejscami przejdą ulewy i burze, możliwe są też lokalne podtopienia. Temperatura nadal będzie popadać w skrajności. Sprawdźcie szczegóły.

Wracają ulewy, będą też gwałtowne burze. Gdzie tym razem?

2 maja 2017, 08:31

Nawet nie mamy co liczyć na uspokojenie się pogody, mimo iż mamy już maj i niczego nie pragnęlibyśmy bardziej niż ciepła i pogodnego nieba. Jednak do końca tygodnia czekają nas kolejne ulewy, które mogą powodować podtopienia. Będą też burze. W których regionach?

Ile jeszcze ludzi może pomieścić Ziemia? Odpowiedź szokuje

1 maja 2017, 09:10

Ciągle słyszymy o grożącym nam przeludnieniu, bo liczba mieszkańców naszej planety rośnie w zastraszającym tempie. Tymczasem okazuje się, że połowa ludności świata zamieszkuje zaledwie na 1 procencie powierzchni lądów. Jak to możliwe?

Putin chce wstrzymać deszcz nad Moskwą. Czy mu się uda?

1 maja 2017, 08:13

Putin nakazał wojsku, aby zrobiło wszystko, żeby na uczestników parady z okazji Święta Pracy oraz Dnia Zwycięstwa Armii Czerwonej nad Trzecią Rzeszą, nie spadła kropla deszczu. Czy tym razem ingerencja w pogodę powiedzie się czy będzie wielka kompromitacja?