Prognoza

Wracają burze. Gdzie się pojawią i czy będą gwałtowne?

15 czerwca 2017, 08:04

Po kilku dniach odpoczynku od burz, do Polski znów zaczyna napływać niestabilna masa powietrza, która będzie się objawiać nie tylko podwyższoną wilgotnością oraz sporym zróżnicowaniem temperatury, ale również burzami. Czy mamy się czego obawiać?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca czerwca?

11 czerwca 2017, 10:36

Najwyższa pora sprawdzić szczegółową prognozę pogody na całą drugą połowę czerwca, a więc również na pierwsze dni wakacji. Czy będzie wreszcie ciepło i słonecznie, a może aura znów będzie nam płatać psikusy sprowadzając chłody, deszcze i silne wiatry? Sprawdźmy.

Maj był bardzo suchy. Czy mamy już suszę rolniczą?

7 czerwca 2017, 10:20

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) opublikował pierwszy w tym roku raport, w którym analizowana jest sytuacja na polach uprawnych w stosunku do panujących w ostatnich tygodniach zjawisk atmosferycznych. Czy w Polsce mamy suszę rolniczą?

Nawałnice przeszły nad Polską. 2 osoby ranne, 700 interwencji

6 czerwca 2017, 23:34

W wielu regionach kraju przeszły we wtorek burze, które miejscami były gwałtowne, a przez to powodowały lokalne szkody materialne i stanowiły zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Strażacy interweniowali 700 razy, ranne zostały co najmniej 2 osoby.

Trwa sprzątanie po nawałnicach, a już nadciągają następne

5 czerwca 2017, 08:10

Po wczorajszych burzach, które przetoczyły się nad południowymi i centralnymi regionami Polski, wiele miejscowości było podtopionych, a tysiące odbiorców nie miało prądu. Dzisiaj chwila odpoczynku, a jutro kolejna fala burz, które znów mogą być niszczycielskie.

Prognoza 16-dniowa: Tropikalny upał i przeszywający ziąb

4 czerwca 2017, 15:08

Rozpoczął się czerwiec, pierwszy miesiąc meteorologicznego lata, od którego większość z nas oczekuje gorących i słonecznych dni. Jednak my swoje, a pogoda swoje. Przez następne 2 tygodnie nadal będzie kaprysić, przynosząc największe skrajności.

Weekend przyniesie załamanie pogody z gwałtownymi burzami

3 czerwca 2017, 08:01

Pogoda podzieli weekend na dwie części. Sobota będzie słoneczne, sucha i bardzo ciepła. Niestety, niedziela przyniesie nam ostre załamanie pogody z wędrującymi przez Polskę gwałtownymi burzami. Gdzie tym razem zjawiska będą najbardziej niebezpieczne?

Kalendarz wędkarski na czerwiec. Kiedy ryby będą brały?

1 czerwca 2017, 12:03

Wędkarze dobrze wiedzą, że to, czy ryby dobrze biorą, nie zależy tylko od pogody, lecz warunków astronomicznych. Właśnie na podstawie ich analiz każdego miesiąca powstaje nasza prognoza wędkarska. Sprawdź, kiedy warunki do brania ryb będą najlepsze.

We wtorek przejdą najsilniejsze burze od początku tego roku

30 maja 2017, 08:17

Od kilku dni ostrzegamy, że wtorek przyniesie nam gwałtowne burze, z którymi jeszcze w tym roku nie mieliśmy do czynienia. Będą ulewy i podtopienia, spadnie grad wielkości jajek, a wiatr będzie zrywać dachy i łamać drzewa. Gdzie burze będą najsilniejsze?

Nadciągają groźne burze z ulewami, gradem i wichurami

28 maja 2017, 20:00

Następnych kilkadziesiąt godzin zapowiada się niespokojnie z powodu nadciągających chmur burzowych, które przyniosą ze sobą błyskawice, ulewy, gradobicia i wichury. Temperatura pozostanie bardzo wysoka, a to oznacza, że będzie parno i duszno.

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pierwsza połowa czerwca?

28 maja 2017, 10:45

Koniec maja wreszcie przynosi bardzo ciepłą i słoneczną pogodę. Jednak już za kilka dni czeka nas jej załamanie. Mocno się ochłodzi i będzie obficie padać i grzmieć. Czy pierwsza połowa czerwca przyniesie nam powrót słonecznej i gorącej aury? Sprawdźmy.

Znów będzie gorąco. Temperatura może przekraczać 30 stopni

26 maja 2017, 09:00

Najpierw upał wlał się do Hiszpanii, właśnie teraz jest we Francji, a niebawem dotrze do Niemiec, a stamtąd do Polski. Termometry znów mogą pokazać 30 stopni w cieniu. Gdzie tym razem będzie najcieplej, a gdzie na upał nawet nie ma co liczyć?

Setki interwencji strażackich po gwałtownych burzach

24 maja 2017, 15:30

Kilkaset razy strażacy interweniowali od wtorkowego przedpołudnia w całej południowej połowie naszego kraju, aby usuwać szkody powstałe po przejściu gwałtownych burz. Gdzie burze mogą siać spustoszenie w najbliższym czasie?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do początku czerwca?

21 maja 2017, 10:55

Maj przynosi nam prawdziwą karuzelę pogodową. Rozpoczął się bardzo zimno, a miejscami nawet śnieżnie. Jednak ostatnio zrobiło się bardzo ciepło i słonecznie. A jaka będzie końcówka miesiąca i początek czerwca? Czym nas zaskoczą? Sprawdźmy prognozę.

W każdej chwili USA może nawiedzić katastrofalny wstrząs

21 maja 2017, 07:28

Naukowcy nie kryją się już ze swoimi złowieszczymi prognozami, pomimo faktu, że mogą one spowodować niepokoje społeczne. Niemal w każdej chwili najgęściej zaludnione metropolie w Stanach Zjednoczonych może nawiedzić niszczycielskie trzęsienie ziemi.