Prognoza

Wracają silne burze. Będą ulewy, grad, a nawet tornada

3 sierpnia 2017, 07:01

Przed nami kolejny dzień z bardzo niespokojną pogodą. Spodziewamy się gwałtownych burz, które poza ulewami mogą przynosić gradobicia i wichury. Nie można też wykluczyć pojawienia się trąby powietrznej. Które regiony są najbardziej zagrożone nawałnicami?

Pogoda się nad nami zlituje. Fala upałów odpuści szybciej

1 sierpnia 2017, 08:39

Dzisiaj czeka nas apogeum fali upałów, która rozleje się po większym obszarze kraju. Termometry na południu mogą pokazać w cieniu powyżej 35 stopni. W kolejnych dniach fronty atmosferyczne wkroczą w głąb Polski, dzięki czemu upały opuszczą nas szybciej.

Alarm pogodowy! Możliwe gradobicia i trąby powietrzne

1 sierpnia 2017, 06:55

Niezwykle rzadko wydajemy czerwony alarm burzowy. Dzisiaj jest ten dzień, a to oznacza, że czekają nas wyjątkowo gwałtowne burze z nawalnym deszczem, dużym gradem i wichurami, które mogą lokalnie powodować szkody. W których regionach będzie najgroźniej?

Kalendarz wędkarski na sierpień. Kiedy ryby będą brały?

1 sierpnia 2017, 03:15

Wędkarze dobrze wiedzą, że to, czy ryby dobrze biorą, nie zależy tylko od pogody, lecz warunków astronomicznych. Właśnie na podstawie ich analiz każdego miesiąca powstaje nasza prognoza wędkarska. Sprawdź, kiedy warunki do brania ryb będą najlepsze.

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pierwsza połowa sierpnia?

30 lipca 2017, 11:01

W ostatnich tygodniach albo było chłodno i deszczowo, albo też gorąco i burzowo. Aura płata nam tego lata figla za figlem, utrudniając spokojny wypoczynek. Czy pierwsza połowa sierpnia przyniesie nam spokojniejszą aurę? Sprawdźmy najnowszą prognozę.

Susza zmniejsza zasięg, ale nadal pustoszy uprawy

29 lipca 2017, 10:07

Mamy dość niezwykłą sytuację, ponieważ w jednych regionach kraju jest nadzwyczaj mokro, a w innych bardzo sucho. W tym samym czasie, gdy na zachodzie i północy ulewy spowodowały podtopienia, to na południowym wschodzie susza rolnicza pustoszy pola.

Nadciąga fala upałów. Jak długo potrwa i jak gorąco będzie?

28 lipca 2017, 10:24

W północnej połowie kraju w tym roku upału jeszcze nie było, jednak zaległości zostaną szybko nadrobione, bo jeszcze przed końcem tego tygodnia zrobi się naprawdę gorąco. Ile stopni zobaczymy na termometrach, jak długo upał się utrzyma i czy będzie burzowo?

Gigantyczne ulewy nad morzem, ale też w innych regionach

27 lipca 2017, 10:01

Od kilku dni w różnych regionach kraju występują ulewne deszcze, które powodują liczne podtopienia. Niestety, przed nami kolejne obfite opady, zwłaszcza w popularnych kurortach nadbałtyckich, ale nie tylko. Kiedy wreszcie przestanie padać?

Ulewy i podtopienia. W 2 dni spadło więcej niż przez miesiąc

25 lipca 2017, 09:05

Ulewy nawiedziły niektóre regiony naszego kraju. Zgodnie z ostrzeżeniami spadło tam nawet 100 mm deszczu, czyli więcej niż powinno przez miesiąc, co doprowadziło do licznych podtopień. Strażacy mają ręce pełne roboty, a to jeszcze nie koniec zmagań z żywiołem.

Nadchodzą ulewy, które mogą prowadzić do dużych podtopień

24 lipca 2017, 07:42

Pierwsza połowa tygodnia zapowiada się wyjątkowo deszczowo. Z jednej strony przelotne ulewy związane z burzami, a z drugiej wielogodzinne ulewy. W obu przypadkach mogą one prowadzić do podtopień o dużym zasięgu. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

Niespokojny weekend z powodu burz i ulew. Gdzie tym razem?

22 lipca 2017, 11:21

Nie mamy co liczyć na przynajmniej kilka dni z rzędu ze słoneczną i suchą pogodą. Przyczyną są wciąż wędrujące nad nami fronty atmosferyczne, które przynoszą burze i ulewy. W ten weekend znów będzie niespokojnie. W których regionach najbardziej?

Pogoda nad Polską szaleje. Upał, chłód, burze i ulewy

20 lipca 2017, 09:37

Nie możemy liczyć na dłuższe ustabilizowanie się pogody. W części kraju będzie upalnie, w innych regionach nietypowo chłodno, spodziewamy się także gwałtownych burz i intensywnych opadów, miejscami z gradem i silnym wiatrem. Sprawdźmy szczegóły.

Od środy będzie upalnie i burzowo. Poznajcie szczegóły

18 lipca 2017, 09:08

Od połowy tygodnia do Polski zacznie napływać gorące i wilgotne powietrze, które sprawi, że temperatura popołudniami może miejscami przekraczać 30 stopni w cieniu, a orzeźwienie przynosić nam będą burze, chwilami gwałtowne. Jak długo utrzyma się taka aura?

Xavier przyniesie nam wichury, ulewy i zaledwie 15 stopni

12 lipca 2017, 09:11

Było już gorąco, a teraz będzie chłodno, a nawet zimno, bo nad Polską przemknie niż imieniem Xavier, za sprawą którego będzie ulewnie padać i porywiście wiać, a temperatura może nie przekraczać 15 stopni. Szczególnie nieprzyjemnie będzie w nocy i rano.

Jeszcze nie usunięto szkód po burzach, a już nadciągają kolejne

11 lipca 2017, 08:09

Pogoda nie da nam nawet chwili wytchnienia. Strażacy i energetycy jeszcze nie odespali pracowitej doby, a już nadciągają kolejne burze, które mogą dzisiaj łamać drzewa, zrywać dachy, pozbawiać prądu i podtapiać. Gdzie aura będzie najbardziej gwałtowna?