Prognoza

Potężne ulewy na południu kraju. Możliwe podtopienia!

21 września 2017, 10:37

Na południu kraju do piątkowego poranka będą przechodzić intensywne opady, podczas których może spaść ponad 100 mm deszczu. Tak duże sumy opadów mogą powodować gwałtowne wezbrania na rzekach oraz podtopienia. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

Coraz zimniejsze noce. W przyszłym tygodniu pierwsze przymrozki?

19 września 2017, 10:00

Napływ powietrza polarno-morskiego i większe rozpogodzenia sprawiły, że miniona noc przyniosła nam najniższe temperatury w tym sezonie. Miejscami temperatura spadła w pobliże zera, a trawy i szyby aut pokrył szron. Wkrótce może być jeszcze zimniej.

Prognoza 16-dniowa: Jaki będzie początek października?

17 września 2017, 10:43

Pierwsza połowa września była przeważnie pochmurna, deszczowa i niezbyt ciepła. Czy druga połowa będzie cieplejsza i pogodniejsza? Czy mamy jeszcze szansę poczuć na swych twarzach ostatnie powiewy prawdziwie letniej pogody? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Sebastian przyniesie nam porywisty wiatr i sztorm na Bałtyku

13 września 2017, 09:04

Sebastian to pierwszy w tym sezonie orkan, który przeszedł nad Wyspami Brytyjskimi i zmierza nad Bałtyk. Na Śnieżce w Karkonoszach porywy wiatru osiągają już 130 km/h. Niż przyniesie nam duży spadek ciśnienia, porywisty wiatr, a na morzu sztorm.

Wracają ulewy. Znów może spaść 50 mm deszczu. Gdzie tym razem?

11 września 2017, 09:39

Polska podzielona została przez front atmosferyczny, który ciągnie się przez całą Europę, miejscami przynosząc gwałtowne burze, potężne ulewy i związane z nimi powodzie. Są ofiary śmiertelne. U nas też będzie mocno padać? W których województwach?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca września?

10 września 2017, 10:49

Czy dalsza część września wypieści nas słoneczkiem i przyjemnym ciepłem, a może przyniesie nam pierwsze powiewy jesieni z przeszywającym chłodem, deszczem i silnym wiatrem? Czy możemy liczyć na dłuższy okres pogodnego nieba? Sprawdźmy prognozę.

Nacieszmy się ciepłem, bo w tym roku może się już nie powtórzyć

9 września 2017, 10:03

Weekend i początek przyszłego tygodnia w całym kraju przyniesie temperatury przekraczające 20 stopni, a miejscami dochodzące w cieniu do niemal 30 stopni. Pierwszy raz od wielu dni będzie też dużo pogodnego nieba. Gdzie ochłodzi się najszybciej?

Jest nadzieja na bardzo ciepły i słoneczny weekend?

5 września 2017, 10:10

Pogoda ostatnio wyjątkowo zmienną jest, ale mamy świetną wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że nasza prognoza 16-dniowa sprawdzi się i pierwszy weekend roku szkolnego będzie ciepły, miejscami nawet gorący, a do tego słoneczny. Gdzie będzie najcieplej?

Kolejny huragan zdewastuje USA. Gdzie uderzy Irma?

4 września 2017, 07:20

Huragan Harvey zdewastował Teksas, przynosząc tam największą powódź w historii. Jednak szykuje się kolejne uderzenie natury na USA. Nad Atlantykiem narodził się nowy huragan, tym razem imieniem Irma, który za tydzień zrujnuje któryś region USA. Który?

Prognoza 16-dniowa: Będzie jeszcze gorąco i słonecznie?

3 września 2017, 11:14

Czy wrzesień przyniesie nam jeszcze ciepłe i słoneczne dni? Czy lato przedłuży się, a może wręcz przeciwnie? Jesień nadejdzie wcześniej niż w poprzednich latach, a wrzesień zapisze się ponuro, deszczowo, wietrznie i przeszywająco chłodno? Sprawdźmy prognozę.

Kalendarz wędkarski na wrzesień. Kiedy ryby będą brały?

1 września 2017, 16:13

Wędkarze dobrze wiedzą, że to, czy ryby dobrze biorą, nie zależy tylko od pogody, lecz warunków astronomicznych. Właśnie na podstawie ich analiz każdego miesiąca powstaje nasza prognoza wędkarska. Sprawdź, kiedy warunki do brania ryb będą najlepsze.

Koniec słonecznej i ciepłej pogody. Idą burze, ulewy i chłód

31 sierpnia 2017, 08:23

Długo ciepłą i słoneczną aurą się nie nacieszymy, bo od zachodu nad Polskę wkracza front atmosferyczny, a wraz z nim ulewne deszcze, burze i duże ochłodzenie, nawet o 15 stopni z dnia na dzień. Gdzie tym razem zjawiska będą najbardziej gwałtowne i niebezpieczne?

Prognoza na miesiąc: Czego spodziewać się we wrześniu?

30 sierpnia 2017, 10:08

Z czym kojarzy się nam wrzesień? Z deszczem, mgłami, przymrozkami i opadającymi liśćmi? A może z upałem, błękitnym niebem i ani jedną kroplą deszczu? Sprawdźmy, jaki zazwyczaj jest wrzesień i jaki będzie tym razem, bo być może nas zaskoczy.

Znamy pogodę na ostatni weekend wakacji i początek roku szkolnego

29 sierpnia 2017, 10:23

Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji, dlatego mamy nadzieję, że pogoda w ostatnich dniach sierpnia dopisze tak, jak choćby dzisiaj. Jaki będzie ostatni weekend wakacji? Czy lato zrobi nam niespodziankę i przeciągnie się na pierwsze dni września? Zobacz prognozę.

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pierwsza połowa września?

27 sierpnia 2017, 10:51

Kończą się wakacje, a zaczyna rok szkolny i sezon jesienny, który w ostatnich latach nie raz przynosił nam kontynuację ciepłej i słonecznej, prawdziwie letniej aury. Czy w tym roku też tak będzie? A może jesień nadejdzie wcześniej? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.