Prognoza

Prognoza 16-dniowa: Czym zaskoczy nas początek kwietnia?

19 marca 2017, 11:25

Nasza prognoza długoterminowa sięga nie tylko pierwszych dni astronomicznej wiosny i zarazem ostatniej dekady marca, lecz również pierwszych dni kwietnia. Czy możemy liczyć na prawdziwie wiosenne temperatury, czy wciąż jeszcze będą wracać akcenty zimowe?

Po nawałnicach dziesiątki tysięcy domów bez prądu

19 marca 2017, 07:40

Zapowiadaliśmy sztormowy weekend i taki też jest. Wędrujący nad Polską niż przyniósł burze, wichury oraz opady deszczu, śniegu, krupy śnieżnej i gradu. Nawałnice łamały gałęzie, zrywały dachy i pozbawiały prądu. Poznajmy szczegółowy bilans żywiołu.

W przyszłym tygodniu przyjdzie wiosna. Będzie 20 stopni

15 marca 2017, 09:42

Już za niecały tydzień rozpoczyna się astronomiczna i kalendarzowa wiosna. Mimo, że nie zawsze mają one wiele wspólnego z aktualną pogodą, to jednak tym razem będzie inaczej. Przyszły tydzień zapowiada się słonecznie i ciepło. Termometry pokażą nawet 20 stopni.

Kiepski weekend. Sobota czy niedziela? Która ładniejsza?

15 marca 2017, 09:03

Tuż przed weekendem zrobi się ciepło i słonecznie, ale na krótko, bo w sam weekend pogoda załamie się. Będzie obficie padać, porywiście wiać, a temperatura mocno się obniży. Zdarzą się jednak wyjątki. W który dzień weekendu aura w Twojej okolicy będzie najlepsza?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca marca?

12 marca 2017, 10:56

Dotychczas marzec zapisuje się ciepło, szczególnie na południu i wschodzie kraju, gdzie temperatura odbiega on normy najbardziej. Czy druga połowa miesiąca będzie równie ciepła, a może przyniesie nam jeszcze akcenty zimowe? Sprawdźmy najnowszą prognozę.

Krajobrazy znów mogą się zabielić. Gdzie tym razem?

10 marca 2017, 11:08

W ostatnich dniach krajobrazy zabieliły się miejscami na północy Polski. Jednak z powodu dodatnich temperatur za dnia, śnieg szybko się roztopił. Niebawem znów czeka nas ochłodzenie, a to oznacza, że krajobrazy mogą się ponownie zabielić. Gdzie tym razem?

Prognoza 16-dniowa: Czy zima jeszcze do nas wróci?

5 marca 2017, 15:57

Rozpoczął się marzec, miesiąc w którym witamy astronomiczną wiosnę. Jednak czy pogoda zasugeruje się kalendarzem i będziemy mogli liczyć na słoneczne i ciepłe dni? A może wręcz przeciwnie, wróci zima, poprószy śnieg i chwyci mróz? Sprawdźmy prognozę.

Ponury bilans nawałnic w Polsce. Ucierpiało 8 osób

3 marca 2017, 07:40

Nad Polską przeszły nawałnice z burzami i ulewami. Wiatr dochodził do 110 km/h. Wichury łamały drzewa i zrywały dachy. Zginęła 1 osoba, a 7 zostało rannych. Strażacy interweniowali tysiące razy, a dziesiątki tysięcy odbiorców zostało pozbawionych prądu.

Prognoza miesięczna: Czego spodziewać się w marcu?

2 marca 2017, 10:41

Od kilku tygodni cieszymy się wysokimi temperaturami, dochodzącymi nawet do 18 stopni w cieniu. Jednak czy to już wstęp do prawdziwej wiosny, która pozostanie z nami na dobre, a może dopiero przedwiośnie, które jeszcze przyniesie nam trochę śniegu i mrozu?

Kalendarz wędkarski na marzec 2017: Kiedy ryby będą brały?

1 marca 2017, 13:05

Wędkarze dobrze wiedzą, że to, czy ryby dobrze biorą, nie zależy tylko od pogody, lecz warunków astronomicznych. Właśnie na podstawie ich analiz każdego miesiąca powstaje nasza prognoza wędkarska. Sprawdź, kiedy warunki do brania ryb będą najlepsze.

Weekend będzie wiosenny. Słonecznie i prawie 20 stopni

1 marca 2017, 12:03

Zapowiada się naprawdę przyjemny weekend. Poczujemy wiosnę, ponieważ w wielu regionach kraju będzie słonecznie, a przy tym bardzo ciepło, miejscami prawie 20 stopni. W których miejscach pogoda będzie najlepsza do wypoczynku na świeżym powietrzu?

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pogoda do połowy marca?

26 lutego 2017, 11:03

Ferie zimowe dobiegły końca, więc zaczynamy już myśleć o nadciągającej wiośnie. Koniec lutego i początek marca przyniesie nam naprawdę ciepłe i słoneczne dni. A co będzie dalej? Czy cała pierwsza połowa marca będzie równie wiosenna? Sprawdźmy prognozę.

Orkan Tomasz: Pozrywane dachy i połamane drzewa

24 lutego 2017, 10:51

Szalejący nad Polską orkan Tomasz przynosi wichury, ulewne deszcze i śnieżyce, a nawet burze. Strażacy interweniowali już ponad pół tysiąca razy, kilkadziesiąt miejscowości jest pozbawionych prądu, a kilka podtopionych. Kiedy pogoda wreszcie się uspokoi?

Tomasz przyniesie groźne wichury, ulewy, a nawet burze

23 lutego 2017, 07:27

Przed nami wyjątkowo niespokojne godziny pod względem pogody. W nocy nad wybrzeżem przemknie niż imieniem Tomasz, który nie dość, że przyniesie najniższe ciśnienie od 16 miesięcy, to jeszcze ulewne deszcze, niszczące porywy wiatru, a także burze.

Deszczowo i wietrznie w całej Polsce, a to dopiero początek

21 lutego 2017, 09:25

Zapowiadaliśmy mokry i wietrzny tydzień, bez mrozu w pełni dnia. Przyczyną są układy niskiego ciśnienia, które wędrują nad Skandynawią. W najbliższych dniach padać i wiać będzie jeszcze mocniej. Dopiero na koniec tygodnia czeka nas ochłodzenie. Jak duże?