Śnieżyca

Śnieżyca półwiecza w rejonie najsuchszej pustyni świata

10 czerwca 2017, 08:34

Dotąd najsuchsze miejsce na świecie, słynna Pustynia Atacama w Chile, bez wątpienia przeżywa nietypowe zmiany klimatyczne, które objawiają się coraz częstszymi opadami, zarówno deszczu, jak i śniegu, które paraliżują życie miejscowej ludności.

Po śnieżycach przyjdzie mróz. Kiedy śnieg się roztopi?

19 kwietnia 2017, 09:33

Południe Polski jest zasypane śniegiem. Miejscami pokrywa białego puchu ma grubość nawet 30 cm. To jednak nie koniec akcentów zimowych, ponieważ zaraz po ustąpieniu opadów nadejdzie mróz i to spory. Kiedy wreszcie się ociepli, a śnieg roztopi się na dobre?

Do końca tygodnia w pogodzie czeka nas prawdziwy bigos

31 stycznia 2017, 13:19

W najbliższych dniach Polska znajdować się będzie na przemian pod wpływem wyżów, jak i zawiązanych z niżami frontów atmosferycznych. To oznacza częste i spore zmiany w pogodzie. Będą śnieżyce, ulewy, gęste mgły, wiatr halny, mróz, ale też odwilż.

Zaczyna się odwilż. Będzie sypać śnieg i porywiście wiać

11 stycznia 2017, 09:01

Rozpoczyna się odwilż. Jednak zanim termometry pokażą dodatnie temperatury, czekają nas zawieje śnieżne i to miejscami bardzo intensywne, w dodatku połączone z dużym spadkiem ciśnienia. W których regionach kraju zmiana pogody najbardziej da nam się we znaki?

Nadciągają potężne zawieje śnieżne, a po nich tęgie mrozy

3 stycznia 2017, 09:04

Druga połowa tygodnia przyniesie nam zimę, krótką, ale treściwą. W tym czasie czekają nas potężne zawieje śnieżne, podczas których może spaść nawet 15 cm białego puchu. Później nadejdzie fala mrozów, która nocami może przynieść nawet minus 20 stopni. Gdzie?

Ofiary i wiele domów bez prądu po nocnych nawałnicach

2 grudnia 2016, 12:13

To była bardzo niespokojna noc. W wielu regionach kraju szalały wichury i zawieje śnieżne. 2 osoby zginęły, setki tysięcy odbiorców jest pozbawionych prądu, a wiele dróg jest nieprzejezdnych. Pora na bilans żywiołu i prognozy na następne dni.

Ranking najbardziej niebezpiecznych województw

19 listopada 2016, 09:15

Sprawdziliśmy, w których województwach mieszkańcy są statystycznie najbardziej narażeni na gwałtowne zjawiska atmosferyczne, a gdzie w Polsce żyje się najspokojniej. Ujawnia to nasz specjalny ranking. Sprawdź, gdzie znalazł się Twój region.

Spadło 15 cm śniegu, a to dopiero początek powiewu zimy

10 listopada 2016, 09:17

Pierwsze w tym sezonie opady śniegu pojawiają się w kolejnych regionach naszego kraju. Miejscami sypie tam obficie, że dochodzi do paraliżu na drogach. Obecnie najbardziej zasypany jest północny wschód, ale lada chwila podobnie będzie też na...

Na południu Polski przejdą śnieżyce. Zrobi się zimowo

3 października 2016, 10:02

W górach panuje już jesień, która lada dzień zmieni się w zimę. Spodziewamy się intensywnych opadów śniegu, podczas których pokrywa białego puchu może mieć grubość nawet kilkudziesięciu centymetrów. Czy śnieg poprószy też na nizinach? Sprawdźmy.

Poznaj zjawiska, które zmieniły bieg historii

11 sierpnia 2016, 10:17

Historia zna wydarzenia, które po prostu nie mieszczą się nam w głowach. Śnieżyce w krajach w których nigdy nie widziano śniegu, powodzie tam, gdzie dotąd panowała susza czy też sztormy, które zaskoczyły nawet najstarsze wilki morskie. Oto kilka takich przykładów.

Tak niespokojnej wiosny nie było od ponad 10 lat

7 czerwca 2016, 08:03

Pogoda na naszym kontynencie w ostatnich tygodniach była wyjątkowo nieprzyjazna. Najpierw bardzo wczesna fala upałów, a później gwałtowne burze z gradem, ulewami, a nawet trąbami powietrznymi, które skończyły się powodziami. Bilans okazuje się ponury.

Fatalny poniedziałek. Śnieżyce, ulewy i porywisty wiatr

28 lutego 2016, 07:13

Chyba nikt nie lubi poniedziałku, a ten jutrzejszy będzie wyjątkowo kiepski, bo czeka nas ostre załamanie pogody. Nie dość, że spadnie ciśnienie, to jeszcze będzie intensywnie padać śnieg, deszcz lub deszcz ze śniegiem, a do tego porywiście wiać.

Spadło nawet 30 cm śniegu. Nieprzejezdne drogi i brak prądu

11 lutego 2016, 08:05

Alarmujące prognozy sprawdziły się. Na południu i wschodzie kraju temperatura spadła do zera i sypnęło śniegiem. Miejscami pokrywa ma grubość nawet 30 cm. Wiele dróg jest nieprzejezdnych, nawet głównych. Tysiące domów nie ma prądu. Kiedy śnieg roztopi się?

Ponad tysiąc ofiar gwałtownej pogody szalejącej w Europie

8 lutego 2016, 10:04

Pogoda na naszym kontynencie w ubiegłym roku była wyjątkowo nieprzyjazna. Łagodna zima przyniosła nam wichury i powodzie, a letnie upały przerywane były gwałtownymi burzami z gradem, ulewami, a nawet trąbami powietrznymi. Bilans okazuje się ponury.

Rekordowa śnieżyca paraliżuje życie milionów ludzi

24 stycznia 2016, 09:55

Jedna z największych śnieżyc w dziejach meteorologii pustoszy wschodnie wybrzeże USA. Miejscami spadło już 86 cm śniegu i nadal sypie. Sparaliżowane jest codzienne życie ponad 50 milionów ludzi w największych metropoliach. Zobaczcie śnieżny kataklizm na zdjęciach.