Obiekt

12 października w Ziemię uderzy 40-metrowa planetoida?

14 lipca 2017, 08:40

2 lata temu świat obiegła elektryzująca wiadomość, że 12 października 2017 roku do Ziemi na wyjątkowo niewielką odległość może się zbliżyć planetoida 2012 TC4. Zaliczono ją do grona tych najbardziej groźnych. Nowe obliczenia są jeszcze bardziej niepokojące.

Tajemniczy przybysz coraz bliżej Ziemi. Co się stanie 25 lutego?

13 lutego 2017, 09:53

Obiekt o kryptonimie 2016 WF9 spędza sen z powiek nie tylko internautom, lecz również naukowcom, ponieważ wciąż nie wiadomo czym tak naprawdę jest. Tymczasem zbliża się do Ziemi. Co może zdarzyć się 25 lutego, gdy znajdzie się najbliżej nas?

Tajemniczy przybysz zbliża się do Ziemi. Czy nam zagraża?

8 stycznia 2017, 07:19

2017 rok zaczyna się bardzo ciekawie, pod względem wydarzeń mających miejsce nad naszymi głowami. Otóż przez Układ Słoneczny będą podróżowały dwa intrygujące ciała niebieskie. Jeden z obiektów spędza sen z powiek naukowców, bo nie wiadomo czym jest.

Zobacz i uwiecznij galaktykę Andromedy oraz planety i Księżyc

22 sierpnia 2016, 08:19

Nasz czytelnik sfotografował jeden z najbardziej malowniczych obiektów ziemskiego nieba. To galaktyka Andromedy, która choć jest oddalona o miliony lat świetlnych, to jednak można ją dostrzec gołym okiem i sfotografować. Nasz poradnik Wam to ułatwi.

Planetoida wybuchła nad Arizoną! "Noc zmieniła się w dzień"

3 czerwca 2016, 09:13

Jak informuje NASA, w nocy nad Arizoną w USA eksplodowała niewielka planetoida. Obiekt był 10 razy jaśniejszy niż Księżyc w pełni, przez co noc zmienił się w dzień. Zobaczcie filmiki z tego zdarzenia, które przypominało to, co miało miejsce w Czelabińsku w Rosji.

Bolid eksplodował nad Atlantykiem. "Nikt go nie zauważył"

24 lutego 2016, 09:38

W chwili, gdy wszyscy emocjonują się tym, czy 8 marca planetoida niebezpiecznie zbliży się do Ziemi, nieoczekiwanie nad Atlantykiem eksplodował bolid, który przemknął przez ziemską atmosferę całkowicie niezauważony. O czym to może świadczyć?

Planetoida zbliża się do Ziemi. Co się zdarzy 8 marca?

18 lutego 2016, 07:18

W ostatnim czasie w pobliżu Ziemi przeleciało kilka dużych planetoid. W naszym kierunku zmierza kolejna, której losy są niepewne, bo wciąż nie znamy jej dokładnej trajektorii. Wiadomo, że może być o połowę większa od bolidu, który wybuchł nad Czelabińskiem.

W Wigilię w Ziemię uderzy gigantyczna planetoida?

9 grudnia 2015, 09:23

Serwisy społecznościowe zawrzały po tym, jak NASA opublikowała informację, że w Wigilię do Ziemi zbliży się olbrzymia planetoida. Niektórzy sądzą, że wywoła ona trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów, a nawet uśmierci większą część ludzkości. Ile jest w tym prawdy?

Planetoida przeleci dziś bardzo blisko Ziemi. Co nam grozi?

31 października 2015, 09:23

Dzisiaj wyjątkowo blisko Ziemi przeleci planetoida, której orbita jest na tyle nieprzewidywalna, że może stanowić dla nas zagrożenie. Gdyby kosmiczna skała na nas spadła, mogłaby zrównać z ziemią obszar wielkości Polski. Czy jest się czego obawiać?

Wiemy już co wybuchło na niebie nad Syberią

21 stycznia 2015, 09:06

Wiemy już czym był obiekt, który kilkukrotnie wybuchł, powodując donośny huk, a następnie rozpadł się na niebie nad Błagowieszczeńskiem w Rosji. Mieszkańcy sądzili, że był to meteor, jakich w ostatnim czasie było wiele. Ale rozwiązanie zagadki jest inne.

Tajemniczy obiekt przeciął niebo nad wschodnią Rosją

18 stycznia 2015, 09:07

Minionej nocy nad rosyjskim miastem Błagowieszczeńsk nad Amurem widziano zagadkowy obiekt. Przypominał on meteor, ponieważ kilkukrotnie eksplodował jasnym światłem, a pozostawiona przez niego smuga utrzymywała się aż przez dwie godziny.

Tajemniczy samolot nad Mazurami. "Nie było go widać"

23 lipca 2014, 10:46

Na niebie nad Mazurami pojawił się tajemniczy samolot. Jak informuje nasz czytelnik, maszyna była niewidzialna, ale pozostawiała za sobą smugi kondensacyjne, które zdradzały jej pozycję. Zdjęcia tego obiektu są naprawdę zaskakujące. Zobaczcie.

W nocy czeka nas spektakularny "deszcz meteorów"

23 maja 2014, 09:03

Ziemia wchodzi w strumień materiału skalnego pozostawionego wiele lat temu przez kometę 209P/LINEAR. Naukowcy prognozują, że nadchodzącej nocy możemy się stać świadkami spektakularnego deszczu meteorów.

24 maja czeka nas spektakularny "deszcz meteorów"

11 marca 2014, 07:07

W maju Ziemia wejdzie w strumień materiału skalnego pozostawionego wiele lat temu przez kometę 209P/LINEAR. Naukowcy prognozują, że możemy się stać świadkami spektakularnego deszczu meteorów.

Wieczorem bardzo blisko Ziemi przeleci 10-metrowa skała

6 marca 2014, 07:14

Wczoraj byliśmy świadkami przelotu dużej planetoidy, która znalazła się bliżej naszej planety niż Księżyc, a dzisiaj wieczorem jeszcze bliżej Ziemi znajdzie się następna. Czy coś nam z tego powodu grozi?