Andromeda

Zobacz i uwiecznij galaktykę Andromedy oraz planety i Księżyc

22 sierpnia 2016, 08:19

Nasz czytelnik sfotografował jeden z najbardziej malowniczych obiektów ziemskiego nieba. To galaktyka Andromedy, która choć jest oddalona o miliony lat świetlnych, to jednak można ją dostrzec gołym okiem i sfotografować. Nasz poradnik Wam to ułatwi.

Zobacz i uwiecznij galaktykę Andromedy

27 sierpnia 2013, 06:52

Nasz czytelnik sfotografował jeden z najbardziej malowniczych obiektów ziemskiego nieba. To galaktyka Andromedy, która choć jest oddalona o miliony lat świetlnych, to jednak można ją dostrzec gołym okiem. Nasz poradnik pomoże Wam nie tylko ją zobaczyć, lecz również uwiecznić na zdjęciu.

Coś zderzyło się z naszą Galaktyką

16 sierpnia 2012, 01:50

Jak wynika z najnowszych badań naukowych nieznany bliżej obiekt uderzył w naszą Galaktykę około 100 milionów lat temu. Co więcej skutki tej kosmicznej kolizji mogą trwać aż po dziś dzień.

W naszym kierunku pędzi Andromeda

1 czerwca 2012, 01:54

Nasza galaktyka Droga Mleczna zderzy się ze swoim najbliższym sąsiadem, galaktyką Andromedy – takich informacji dostarczyli nam astronomowie analizujący dane z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a.

Andromeda to kosmiczny kanibal

27 maja 2011, 04:09

Galaktyka Andromedy, która często określana jest jako siostra naszej galaktyki, okazała się być kosmicznym kanibalem. Teraz czai się na Drogę Mleczną. Ile zostało nam czasu?

Galaktyki często łączą się w gromady

13 kwietnia 2011, 04:07

Galaktyki są niczym wyspy pośród bezmiaru nicości. Składają się z miliardów gwiazd, które czasem się od siebie oddalają, a innym razem na siebie wpadają. Zdarza się, że łączą się w większe gromady.