Imgw

Można było zapobiec tragedii w Suszku i uratować dzieci

14 sierpnia 2017, 09:04

Służby odpowiedzialne za wczesne ostrzeganie przed gwałtowną pogodą nie spisały się tak, jak powinny. O możliwym kataklizmie wiedziały już kilka godzin wcześniej, ale nic nie zrobiły, pozostawiając młodych harcerzy w Suszku i tysiące innych ludzi samych sobie. Dlaczego?

Coś przeleciało nad Polską i zrzuciło groźne chaffy

1 czerwca 2017, 08:18

Zagadkowa smuga, niewidoczna dla ludzkiego oka, ale odnotowana przez sieć radarów meteorologicznych, wczoraj przez wiele godzin przemieszczała się nad Polską. Czym było to zjawisko, skąd się wzięło i czy mogło być dla nas niebezpieczne?

Tak się prognozowało pogodę przed laty

23 marca 2017, 11:23

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje: redakcja@twojapogoda.pl

Panika we Wrocławiu po tym, jak na most spadł balon meteo

1 sierpnia 2016, 09:34

Balon meteorologiczny jest niezastąpionym urządzeniem do badania warunków pogodowych panujących w ziemskiej atmosferze. Choć wypuszcza się go od wielu lat, to jednak jego widok wciąż potrafi zaskoczyć, a nawet całkowicie sparaliżować życie dużego miasta.

Ważna informacja dla rolników. Zmiany w monitoringu suszy

1 kwietnia 2016, 09:34

Ministerstwo rolnictwa przygotowało rozporządzenie, które ma zmienić wartości progowe Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW), na podstawie którego przygotowuje się raporty i ogłasza wystąpienie suszy. Jakie zmiany czekają rolników i czy będą one korzystne?

Nadchodzi rewolucja. IMGW udostępni nam wszystkie dane

23 marca 2016, 07:13

Dostęp do aktualnych pomiarów meteorologicznych, obrazów radarowych i danych archiwalnych był dotąd bardzo utrudniony. Jednak od początku 2017 roku czeka nas rewolucja. Każdy otrzyma na żądanie dane zbierane przez IMGW. Czy to początek większych zmian w dotąd skostniałym Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej?

Dzień Meteorologii. Tak prognozowano pogodę przed laty

23 marca 2016, 06:55

Obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Meteorologii to wyśmienity moment, aby przyjrzeć się temu, jak wyglądało przewidywanie pogody lata temu i co się od tamtego czasu zmieniło. Przy okazji powspominamy największe telewizyjne ikony polskiej prognozy pogody.

IMGW ustawiło przetarg na sprzęt meteo dla lotnisk?

3 marca 2016, 08:24

Nie widać końca afer w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) informuje, że wart prawie 25 milionów złotych przetarg na stacje meteo dla 7 lotnisk, został ustawiony. Zarzuty usłyszał m.in. wicedyrektor IMGW.

Spodki na Śnieżce zamknięte. Znowu grożą zawaleniem?

5 listopada 2015, 09:09

Obserwatorium na Śnieżce jest w coraz gorszym stanie technicznym. Najpierw doszło do zawalenia się części górnego dysku, a teraz zagrożenie stanowią także dwa pozostałe. IMGW postanowił wyremontować obiekt i zamknął go dla turystów do odwołania.

Przewidzisz tornado? Dostaniesz pracę marzeń w IMGW

7 września 2015, 08:13

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) znów znalazł się na cenzurowanym. Tym razem z powodu zupełnego braku ostrzeżeń przed trąbami powietrznymi, które zabiły 3 osoby i poczyniły wielomilionowe straty. Odzew ze strony IMGW był szokujący.

Tajne prognozy IMGW wieszczą dramatyczną suszę?

26 sierpnia 2015, 08:23

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na zlecenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) przygotował długoterminową prognozę pogody, która dostała podpis "tajna" i została ukryta przed opinią publiczną. Co się próbuje przed nami ukryć?

Coraz bliżej rekordów upału. 38 stopni na zachodzie Polski

7 sierpnia 2015, 17:28

Wkroczyliśmy z szczytową fazę fali upałów. Temperatury na większym obszarze kraju wskazały dzisiaj po południu od 34 do 36 stopni, a miejscami na zachodzie nawet do 38 stopni. Ludzie mdleją, karetki jeżdżą jak szalone, a jutro będzie jeszcze goręcej.

Afera w IMGW. Wiceszef zatrzymany za korupcję

30 października 2014, 09:45

Od jakiegoś czasu w IMGW działy się niepokojące rzeczy. Właśnie nastąpiła ich kulminacja. ABW weszła do budynku IMGW. Dokonano przeszukań, aresztowano Łukasza L., byłego wicedyrektora. Postawiono mu zarzut przywłaszczenia pieniędzy i korupcji.

Czy Polacy powinni budować schrony przeciw tornadom?

21 sierpnia 2014, 10:23

Czy powinniśmy budować schrony przeciw tornadom? Czy sezony wakacyjne będą coraz cieplejsze? Czy surowe zimy mamy już za sobą? Czy Polsce grozi susza, a może powodzie? Odpowiedzi poszukamy w rozmowie z Michałem Kowalewskim, klimatologiem IMGW.

Za rok nowoczesny radar ostrzeże nas przed nawałnicą

1 lipca 2014, 06:16

Z wieloma problemami, ale wreszcie udało się wyłonić konsorcjum, które zbuduje najnowocześniejszy radar meteorologiczny w Polsce. Urządzenie, które pomoże przewidywać m.in. trąby powietrzne, stanie na Górze Św. Anny na Opolszczyźnie.