Aparat

Zobacz i uwiecznij galaktykę Andromedy oraz planety i Księżyc

22 sierpnia 2016, 08:19

Nasz czytelnik sfotografował jeden z najbardziej malowniczych obiektów ziemskiego nieba. To galaktyka Andromedy, która choć jest oddalona o miliony lat świetlnych, to jednak można ją dostrzec gołym okiem i sfotografować. Nasz poradnik Wam to ułatwi.

Zobacz i uwiecznij galaktykę Andromedy

27 sierpnia 2013, 06:52

Nasz czytelnik sfotografował jeden z najbardziej malowniczych obiektów ziemskiego nieba. To galaktyka Andromedy, która choć jest oddalona o miliony lat świetlnych, to jednak można ją dostrzec gołym okiem. Nasz poradnik pomoże Wam nie tylko ją zobaczyć, lecz również uwiecznić na zdjęciu.

Jak fotografować Księżyc i planety?

23 maja 2013, 01:31

Jak zrobić zdjęcia ciał niebieskich i ciekawych zjawisk astronomicznych? Czy koniecznie potrzebny jest nam do tego teleskop, czy też wystarczy sam aparat fotograficzny? Odpowiedź znajdziecie w naszym poradniku.

Jak można zrobić takie zdjęcie?

8 stycznia 2013, 04:28

Włoski fotograf-amator uwiecznił samolot przelatujący przed słoneczną tarczą w okolicach rzymskiego lotniska. Niezwykłe zdjęcie udało się mu wykonać w bardzo prosty sposób. Jaki?

Śnieżna apokalipsa minuta po minucie

11 grudnia 2011, 10:24

Niektórzy z nas ucieszyliby się, gdyby na polskie miasta spadło tyle śniegu ile przed rokiem podczas "śnieżnej apokalipsy" na wschodnich wybrzeżach USA. Mielibyśmy totalny paraliż. Zobaczcie, jak zmieniają się krajobrazy, gdy w jedną dobę spada tak dużo śniegu.

Śnieżny kataklizm minuta po minucie

29 grudnia 2010, 18:11

Niektórzy z nas ucieszyliby się, gdyby na polskie miasta spadło tyle śniegu ile na Manhattanie. Mielibyśmy totalny paraliż. Zobaczcie, jak zmieniają się krajobrazy, gdy w jedną dobę spada tak dużo śniegu.