Ocieplenie

Ochłodziło się o nawet 20 stopni. Będzie zimniej?

11 kwietnia 2017, 09:05

Wczoraj 23 stopnie, a dzisiaj miejscami już tylko 7 stopni. Jeszcze większy spadek odnotowaliśmy w temperaturze odczuwalnej, bo na skutek porywistego wiatru ochłodziło się o prawie 20 stopni. Czy będzie jeszcze zimniej i czy mogą wrócić akcenty zimowe?

Ochłodziło się nawet o kilkanaście stopni. Co będzie dalej?

7 kwietnia 2017, 09:44

Kwietnie przyzwyczaiły nas do gwałtownych i częstych zmian pogody. Mało który miesiąc jest równie kapryśny. Jeszcze kilka dni temu cieszyliśmy się przeszło 20 stopniami, a już ochłodziło się o kilkanaście stopni i spadła krupa śnieżna. Co nas czeka niebawem?

Odwilż pełną gębą. Jest 14 stopni, a będzie jeszcze cieplej

15 lutego 2017, 19:57

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęła się odwilż, która tak prędko się nie skończy. Przed nami nie tylko ciepłe, ale też słoneczne chwile. Termometry już pokazują 14 stopni, a w przyszłym tygodniu będzie jeszcze cieplej. Czy zima ma zamiar do nas powrócić?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca lutego?

12 lutego 2017, 11:19

Mamy już najświeższą prognozę pogody do końca lutego. Czy zima spakuje swoje pełne śniegu i mrozu walizki i wyniesie się na dobre na wschód? Czy jeszcze w lutym poczujemy w powietrzu zapachy zbliżającej się wiosny? Sprawdźmy prognozę.

Już w niedzielę rozpocznie się odwilż. Czy to już wiosna?

9 lutego 2017, 11:19

Wielu naszych czytelników czeka już na pierwsze oznaki wiosny w pogodzie i przyrodzie. Najnowsze prognozy dały nadzieję na rychłe ocieplenie i pożegnanie zimy, która dała nam w ostatnich tygodniach w kość. Jednak czy rzeczywiście tak się stanie? Sprawdźmy.

Do końca tygodnia w pogodzie czeka nas prawdziwy bigos

31 stycznia 2017, 13:19

W najbliższych dniach Polska znajdować się będzie na przemian pod wpływem wyżów, jak i zawiązanych z niżami frontów atmosferycznych. To oznacza częste i spore zmiany w pogodzie. Będą śnieżyce, ulewy, gęste mgły, wiatr halny, mróz, ale też odwilż.

Zaczyna się odwilż. Będzie sypać śnieg i porywiście wiać

11 stycznia 2017, 09:01

Rozpoczyna się odwilż. Jednak zanim termometry pokażą dodatnie temperatury, czekają nas zawieje śnieżne i to miejscami bardzo intensywne, w dodatku połączone z dużym spadkiem ciśnienia. W których regionach kraju zmiana pogody najbardziej da nam się we znaki?

Nadciąga duże ocieplenie. Będzie kilkanaście stopni

7 grudnia 2016, 09:07

Szykują się spore zmiany w pogodzie. Od zachodu nadciąga znaczne ocieplenie, które sprawi, że za kilka dni po śniegu będą już tylko wspomnienia. Termometry pokażą nawet kilkanaście stopni powyżej zera. W których regionach kraju będzie najcieplej? Sprawdźmy.

Nadciąga duże ocieplenie. Będzie nawet 15 stopni

15 listopada 2016, 08:02

Rozpoczął się duży spadek ciśnienia, który jest pierwszą oznaką zbliżającego się sporego ocieplenia. Na termometrach miejscami ujrzymy nawet 15 stopni, a mrozu nie będzie nawet w nocy. Jednak musimy się też liczyć ze sporymi opadami i porywistym wiatrem.

Grenlandia rozpływa się. Tak ciepłego lata jeszcze nie było

18 września 2016, 10:22

Minione lato na Grenlandii okazało się najcieplejszym od kiedy prowadzi się ciągłe pomiary meteorologiczne. Wysokie temperatury spowodowały, że lądolód zaczął się roztapiać na niespotykaną wcześniej skalę. Czy globalne ocieplenie przyspieszyło?

Na Górnym Śląsku padają historyczne rekordy ciepła

26 kwietnia 2016, 08:26

Park Śląski, nazywany zielonymi płucami Górnego Śląska, zapewniający chwilę odpoczynku milionom mieszkańców regionu, jest od ponad półwiecza stale monitorowany pod względem panującego tam mikroklimatu. Okazuje się, że ten systematycznie ociepla się.

W weekend ociepli się. Miejscami będzie nawet 15 stopni

3 marca 2016, 09:22

Planujecie spacer podczas weekendu lub pracę na działce lub w polu, a może udacie się na zakupy? Swoją decyzję uzależniacie od pogody? Pora więc sprawdzić co nas czeka pod koniec tygodnia. Czy nadal będzie padać, a jeśli tak, to co? Ile będzie stopni?

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do połowy marca?

28 lutego 2016, 14:00

Zbliżający się początek marca sprawia, że zaczynamy marzyć o nadejściu wczesnej wiosny. Jednak zanim będziemy się cieszyć naprawdę ciepłymi i słonecznymi dniami, czekają nas jeszcze ostatnie powiewy zimy i to nie byle jakie. Jakie będą następne 2 tygodnie?

Mocno popada śnieg i deszcz, porywiście powieje, będzie ciepło

18 lutego 2016, 10:36

Pogoda zmienną jest, o czym świadczy ostatnich kilkadziesiąt godzin. Mieliśmy wahania ciśnienia, rozpogodzenia, ale też burze śnieżne. Przed nami jeszcze spore opady deszczu i śniegu, porywisty wiatr oraz duże ocieplenie. Kiedy aura się ustabilizuje?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca lutego?

14 lutego 2016, 10:52

Pierwsza połowa lutego zapisała się wśród najcieplejszych w historii pomiarów. Czy druga połowa będzie równie ciepła i zamiast zimy będziemy czuć na swej twarzy powiewy wczesnej wiosny? A może ściśnie mróz i spadnie śnieg? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.