Wiosna

Czy jesień jest najbardziej mokrą porą roku?

30 września 2017, 08:05

Mamy jesień, czyli okres, który większość z nas uważa za najbardziej deszczowy spośród wszystkich czterech pór roku. Czy rzeczywiście jesień jest aż tak wilgotna, jak ją sobie wyobrażamy? A może to tylko mit? Sprawdźmy, co mówią na ten temat klimatolodzy.

Astronomiczne straty w rolnictwie z powodu niepogody

15 sierpnia 2017, 10:59

Niepogoda, która w tym sezonie dotknęła nasz kraj, powoduje gigantyczne szkody na polach i w sadach, które sięgają miliarda złotych. Przyczyną jest głównie najzimniejszy kwiecień od 14 lat, który przyniósł wyjątkowo późną falę przymrozków i śnieżyc.

Jaka była wiosna? Ciepła czy zimna? Mokra czy sucha?

20 czerwca 2017, 10:34

Tak kapryśnej pogody, jak minionej wiosny, nie mieliśmy od dawna. Były okresy bardzo deszczowe, ale też suche. Raz było bardzo ciepło, a innym razem przeszywająco zimno i to do tego stopnia, że prószył śnieg. Pora więc na szczegółowy bilans wiosny w Polsce.

Wiosna i jesień cieplejsze od lata? Czy to możliwe?

4 maja 2017, 07:48

Najwyższe temperatury w ciągu roku notowane są w 99 procentach przypadków w lipcu lub sierpniu. Jednak anomalie pogodowe mogą sprawić, że wystąpią one w najmniej oczekiwanym czasie, chociażby we wrześniu. Mieliśmy już takie przypadki. Poznajmy je.

Prognoza 16-dniowa: Szalona pogoda podczas majówki

23 kwietnia 2017, 12:50

Kwiecień nie zachwycił nas pogodą, bo było zimno i deszczowo, nie brakowało też przymrozków i śniegu. Czy maj przyniesie nam totalną odmianę aury? Czy doczekamy się wreszcie ciepłych i słonecznych dni? Jaki będzie długi majowy weekend? Sprawdźmy.

Co z tą pogodą? Dlaczego jest tak zimno i sypie śnieg?

19 kwietnia 2017, 08:01

W ostatnim czasie zmagamy się niemal z całym arsenałem pogody. Pada deszcz, śnieg, grad i krupa śnieżna, są też burze. Jakby tego było mało to jeszcze nocami i rankami temperatura spada poniżej zera. Czy to normalna aura, jak na drugą połowę kwietnia?

Wielkanoc z identyczną pogodą jak Boże Narodzenie?

7 kwietnia 2017, 11:17

Często zastanawiamy się dlaczego Wielkanoc w każdym roku obchodzona jest w innych dniach. Raz wypada w marcu, gdy potrafi leżeć śnieg, a innym razem w kwietniu, gdy bywa gorąco. Kto wyznacza jej datę i jakie są najnowsze prognozy pogody na Święta?

Do najmroźniejszej wsi świata wreszcie dotarła odwilż

3 kwietnia 2017, 08:39

Mieszkańcy wsi Ojmiakon, leżącej we wschodniej Syberii, doczekali się wreszcie pierwszego prawdziwego powiewu wiosny. W miniony weekend po raz pierwszy od 6 miesięcy temperatura w cieniu była dodatnia. Jednak czy jest to już definitywny koniec surowej zimy?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do Wielkanocy?

2 kwietnia 2017, 17:39

Po ciepłym marcu, kwiecień powitał nas jeszcze cieplej. Termometry sięgnęły nawet 25 stopni. Jednak czy równie ciepło będzie także w dalszych dniach? A może czeka nas zapłata za udany weekend w postaci chłodów, a nawet śniegu? Jaka będzie Wielkanoc? Sprawdźmy.

Ciepło, pogodnie, ale też burzowo. Wkrótce przyjdzie ochłodzenie

1 kwietnia 2017, 09:01

Weekend zapowiada się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli o tej porze roku, a więc bardzo ciepło i słonecznie. Jednak do pełni szczęścia będzie trochę brakować, bo miejscami może przelotnie popadać i zagrzmieć, głównie popołudniami. Po weekendzie ochłodzi się.

Końcówka marca będzie bardzo ciepła i słoneczna

24 marca 2017, 08:35

Chociaż kalendarzowa wiosna rozpoczęła się kilka dni temu, to jednak w pełni jej powiewów nie mogliśmy jeszcze poczuć. To się zmieni na początku przyszłego tygodnia, gdy spodziewamy się dużego ocieplenia, a do tego pogodnego, błękitnego nieba w całej Polsce.

Wiosny są coraz krótsze. Jaka jest tego przyczyna?

23 marca 2017, 08:50

Wiosna i lato należą do najbardziej lubianych przez nas pór roku. O tyle, o ile lato jest zdecydowanie najdłuższą porą roku i wciąż przybywa mu dni, to wiosna stale się kurczy. Dlaczego tak się dzieje? Rozwiązaniem tej zagadki są zjawiska astronomiczne.

W niedzielę Słońce wzejdzie i zajdzie godzinę później

22 marca 2017, 06:14

Czekają nas spore zmiany, dla wielu z nas bardzo kłopotliwe, bowiem od najbliższej niedzieli Słońce będzie się wyłaniać zza horyzontu i za nim się chować, godzinę później niż dzisiaj. Co zyskamy, a co stracimy na zmianie czasu z zimowego na letni?

Krzewy wiśniowe zakwitły w Tokio

21 marca 2017, 17:57

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje: redakcja@twojapogoda.pl

Pierwsze dni wiosny ze śniegiem i mrozem, albo niemal upalne

21 marca 2017, 11:04

Początki wiosny w naszym klimacie mogą przynosić bardzo kapryśną pogodę. Zdarzało się nam witać kwitnącą porę roku mrozem i pod śnieżną pierzynką, a rok później błękitem nieba i temperaturą zbliżającą się w cieniu do 30 stopni. A jak będzie w tym roku?