Odwilż

Zima się wycofuje. Nadchodzi odwilż z deszczem i wiatrem

30 grudnia 2014, 11:32

Godziny zimowej aury są już policzone. Do Polski zbliża się ocieplenie, a wraz z nim deszcze, gęste mgły i porywiste wiatry. Niestety, pierwsze godziny panowania odwilży będą niebezpieczne. Będzie ślisko i bardzo mglisto. Czy ocieplenie będzie krótkotrwałe?

Sylwestrowa noc będzie groźna. Gęste mgły i gołoledź

30 grudnia 2014, 08:02

Jeśli zamierzacie spędzić sylwestrowy wieczór "pod chmurką", to koniecznie sprawdźcie jakiej pogody spodziewamy się, gdy wybije północ, bo może Was ona nieprzyjemnie zaskoczyć. Czy będzie sypać śnieg, lać deszcz, a może mocno wiać? A co z temperaturą?

Tylko w jednym miejscu w Polsce nie ma mrozu. Gdzie?

30 grudnia 2014, 07:42

Od kilku dni niemal w całej Polsce panuje całodobowy mróz. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują miejscami nawet minus 9 stopni. Jest jednak miejsce, gdzie w pełni dnia mrozu nie ma, a termometry pokazują 3 stopnie na plusie. Które to miejsce?

Prognoza miesięczna: Czego spodziewać się w styczniu?

29 grudnia 2014, 10:05

Przed nami najzimniejszy oraz jeden z najsuchszych i najbardziej śnieżnych miesięcy w roku. Czy aura będzie się sugerować statystykami, a może zamiast zimy poczujemy na twarzy powiewy wiosny? Sprawdźmy najnowszą prognozę sezonową.

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do połowy stycznia?

28 grudnia 2014, 18:00

W święta jesień zmieniła się w zimę. Temperatura niemal z dnia na dzień spadła o 10-15 stopni. Noce i ranki mijają z tęgim mrozem. Czy początek nowego roku przyniesie kontynuację zimy, a może powrót ciepłej i deszczowej aury? Sprawdźmy prognozy.

W święta nadejdzie zima. Chwyci mróz i sypnie śniegiem

23 grudnia 2014, 10:03

Jedni pragnęli na święta ciepłej aury, inni zaś śnieżnych i mroźnych krajobrazów. Pogoda sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie, bo święta rozpoczną się bardzo ciepło, a skończą zimno i z białymi widokami. Gdzie i kiedy może sypnąć śniegiem?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do początku stycznia?

21 grudnia 2014, 12:11

Przed nami święta i szampańskie zakończenie roku. Czy pogoda spełni nasze oczekiwania? Czy przyniesie prezent tym, którzy nie mogą sobie wyobrazić świąt bez białych krajobrazów? Czy Nowy Rok powitamy w strugach deszczu? Sprawdźmy.

Dlaczego mamy łagodną zimę? Czy tak już pozostanie?

16 grudnia 2014, 09:45

Co się dzieje z zimą, już drugi sezon z rzędu? Czy znów będzie łagodna, a o dużych ilościach śniegu i tęgim mrozie możemy zapomnieć? A może zjawi się później niż zwykle i mocno da nam w kość? Spróbujemy odpowiedzieć na pytania, które nam zadajecie.

Zima wycofuje się z Europy. Wraca jesień. Na jak długo?

15 grudnia 2014, 10:07

Prognozy nie pozostawiają żadnych złudzeń. Zima pakuje walizki i wraca tam skąd przyszła. W najbliższym czasie nawet w zachodniej Rosji, gdzie zwykle o tej porze roku jest iście zimowo, mrozu nie będzie przez całą dobę, a spadły wcześniej śnieg roztopi się.

Jakie są plusy i minusy łagodnej i srogiej zimy?

15 grudnia 2014, 09:30

Jakie są plusy ostrej i łagodnej zimy? Przekonajmy się, jakie są argumenty tych, którzy chcą, aby nadeszła i już pozostała z nami mroźna i śnieżna aura oraz tych, który najbardziej zadowoleni są, gdy zimy w ogóle nie ma, tak jak obecnie.

Prognoza 20-dniowa: Jaka będzie pogoda do końca roku?

14 grudnia 2014, 17:14

W długoterminowej prognozie sprawdzimy jakiej pogody powinniśmy się spodziewać podczas Wigilii i świąt Bożego Narodzenia oraz w sylwestrową noc i pierwszy dzień 2015 roku. Czy nasze przewidywania sprzed tygodnia się potwierdzą? Sprawdźmy.

Prognoza 20-dniowa: Jaka będzie Wigilia i Boże Narodzenie?

7 grudnia 2014, 12:20

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy prognozę pogody na następne 20 dni, która sięga Wigilii i Bożego Narodzenia. Jakie będą w tym roku święta? Śnieżne i mroźne, a może ciepłe, wietrzne i deszczowe? Sprawdźcie, a wszystko będzie jasne.

11 stopni ciepła u stóp Sudetów. Co dalej z ociepleniem?

5 grudnia 2014, 10:07

Całodobowy mróz, po prawie tygodniu, opuszcza nasz kraj, ponieważ od południa jest wypychany przez wiatr spływający znad gór w doliny, który ogrzał powietrze nawet do 11 stopni. Czy w następnych dniach czeka nas ochłodzenie, czy wręcz przeciwnie?

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pierwsza połowa grudnia?

30 listopada 2014, 12:12

Zima rozpakowała walizki na wschodzie kraju, gdzie jest nie tylko mroźno, lecz również śnieżnie. W pozostałych regionach zima objawia się tylko mrozem. Czy w pierwszej połowie grudnia zima wyniesie się z Polski, czy też na dobre za nami pozostanie?

Jak długo potrwają mrozy i kiedy nadejdzie ocieplenie?

28 listopada 2014, 10:36

Przed nami kilka naprawdę mroźnych dni i nocy. Temperatura może spadać nawet do kilkunastu stopni poniżej zera. Czy będzie sypać śnieg? Kiedy nadejdzie ocieplenie i czy długo się ono utrzyma? Poszukaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania.