Odwilż

Do najmroźniejszej wsi świata wreszcie dotarła odwilż

3 kwietnia 2016, 08:07

Mieszkańcy wsi Ojmiakon, leżącej we wschodniej Syberii, doczekali się wreszcie pierwszego prawdziwego powiewu wiosny. Dzisiaj po raz pierwszy od 6 miesięcy temperatura w cieniu była dodatnia. Jednak czy jest to już definitywny koniec surowej zimy?

Prognoza 16-dniowa: Czy zima jeszcze do nas powróci?

7 lutego 2016, 10:29

Bieżąca zima okazuje się dla nas wyjątkowo łaskawa. Dotychczas częściej przypominała jesień lub wiosnę niż prawdziwą zimę. Czy w dalszych dniach lutego się to zmieni? Czekają nas solidne mrozy i śnieżyce, a może wręcz przeciwnie, będzie coraz cieplej? Sprawdźmy.

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pierwsza połowa lutego?

31 stycznia 2016, 10:15

Tej zimy były już siarczyste mrozy i śnieżyce, ale również wyjątkowo wysokie temperatury, które bardziej przypominały wiosnę niż środek zimy. Przed nami luty. Czy będzie bardziej zimowy czy wiosenny? Jakiej pogody powinniśmy się spodziewać? Sprawdźmy prognozę.

20 stopni w cieniu jeszcze w lutym? Już się tak zdarzyło

29 stycznia 2016, 09:14

Czy to możliwe, aby w lutym temperatura sięgała w cieniu 20 stopni i byśmy mogli nadzwyczaj wcześnie poczuć na swej twarzy pierwsze powiewy wiosny? Oczywiście. Tak było ostatnim razem w 1990 roku, może się też zdarzyć i w tym sezonie.

Prognoza 16-dniowa: Jak długo potrwa ocieplenie?

24 stycznia 2016, 11:23

Rozpoczyna się odwilż, a wraz z nią śnieg zacznie się roztapiać. Prawie połowa uczniów spędza ferie zimowe. Czy mogą oni liczyć na zimową aurę przynajmniej w górach? Czy ciepło utrzyma się aż do lutego, czy szybko wróci mróz i śnieg? Sprawdźmy prognozę.

Zaczyna się odwilż. Wkrótce będzie nawet 10 stopni na plusie

22 stycznia 2016, 10:02

Kilka dni temu pogoda na przełomie stycznia i lutego znajdowała się pod znakiem zapytania. Albo miały nas ścisnąć siarczyste mrozy, albo też miało się zrobić wyjątkowo ciepło. Sytuacja wreszcie się wyklarowała i dziś wiemy już, że ziści się ten drugi scenariusz.

Odwilż rozpocznie się już w niedzielę? Jak długo potrwa?

20 stycznia 2016, 08:35

Przed nami jeszcze kilka dni z mrozem, który jednak nie będzie bardzo silny. Od niedzieli rozpocznie się odwilż, która będzie postępować na cały kraj. Czy będzie to trwałe ocieplenie czy też jedynie przejściowe? Jak wysokich temperatur można się spodziewać?

Na Grenlandii dużo cieplej niż w Polsce. Jak to możliwe?

18 stycznia 2016, 09:32

11 stopni na plusie pokazały wczoraj termometry w cieniu na południowych wybrzeżach Grenlandii. Największa wyspa świata, w znacznej mierze skuta lodem, jest teraz dużo cieplejsza niż nasze miejscowości. Jaka jest przyczyna tego pogodowego fenomenu?

Prognoza 16-dniowa: Co nas czeka do początku lutego?

17 stycznia 2016, 10:27

Pierwsza połowa stycznia w całym kraju była mroźna, ale już śnieżnie tylko miejscami. Czy druga połówka będzie cieplejsza, a może równie zimna lub jeszcze mroźniejsza? Jaka aura uraczy nas na ferie zimowe? Sprawdźmy najnowszą prognozę aż do początku lutego.

30 stopni mrozu, a może plus 10 stopni? Co nas czeka?

14 stycznia 2016, 10:11

Pogoda w ostatnim czasie nie pozwala nam odetchnąć. Najpierw mieliśmy rekordowo ciepły grudzień, a zaraz po nim nadeszły 20-stopniowe mrozy, które pozbawiły życia ponad 50 osób. Druga połowa stycznia też nie obejdzie się bez niespodzianek. Jakich?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca stycznia?

10 stycznia 2016, 11:05

W ostatnim czasie zima dała nam poważnie popalić. Mieliśmy siarczyste mrozy, a miejscami solidnie poprószył śnieg. Jednak rozpoczęła się odwilż, a śnieg zaczyna się roztapiać. Czy zimowa aura wróci do nas na ferie, czy też czeka nas dłuższe ocieplenie?

Odwilż rozszerza się na kolejne regiony. Kiedy będzie cieplej?

7 stycznia 2016, 10:03

Rozpoczęła się odwilż, która z każdym kolejnym dniem docierać będzie do kolejnych regionów naszego kraju. Nie od razu jednak zrobi się ciepło. Najpierw czekają nas dobowe wahania temperatury, zjawiska lodowe i kolejne porcje opadów śniegu.

Zaczyna się odwilż. Poprószy śnieg i zrobi się ślisko

5 stycznia 2016, 07:31

Największe spadki temperatury są już na szczęście za nami. Z każdym następnym dniem będzie coraz cieplej, aż mróz całkowicie ustąpi. Jednak to nie koniec zmagań ze zjawiskami zimowymi, bo będzie prószyć śnieg, który z lodem pokryje drogi i chodniki.

Która zima lepsza: Sroga czy łagodna? Ich plusy i minusy

4 stycznia 2016, 11:16

Jakie są korzystne strony surowej i łagodnej zimy? Poznajmy najważniejsze argumenty tych, którzy chcą, aby mroźna i śnieżna aura pozostała z nami aż do wiosennych roztopów, oraz tych, którzy najbardziej zadowoleni są, gdy zimy w ogóle nie ma.

Prognoza 16-dniowa: Zima żegna się, ale czy jeszcze wróci?

3 stycznia 2016, 11:16

Po rekordowo ciepłym grudniu, dopiero co chwycił mróz i poprószył śnieg, a już z niecierpliwością wypatrujemy ocieplenia. Czy nadchodzące dwa tygodnie przyniosą nam odwilż, a może zima rozpakowała swe walizki na dobre? Sprawdźmy najnowszą prognozę.