Zdjęcie

Takiego zdjęcia jeszcze nie widziałeś. 18 metrów od pioruna

14 lipca 2017, 11:22

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Austriacki fotograf bardzo długo polował na błyskawice. Chciał je uwiecznić z bliska, dlatego korzystał ze sprzętu wykonującego zdjęcia z dużej rozdzielczości. Wreszcie udało mu się zrobić zdjęcie swojego życia.

Zobacz w jaki sposób możesz zrobić takie efektowne fotografie

11 czerwca 2017, 08:23

Fotograficzne triki sprawiają, że to, co jest nierealne, staje się rzeczywistością. Toczenie czy podtrzymywanie Księżyca lub też obejmowanie Słońca, to fajna zabawa, którą sprawić może sobie każdy z nas. Ale jak się za to zabrać? Zobaczcie nasz poradnik.

Spektakularne tornado hitem w sieci. Zobacz nagranie

6 czerwca 2017, 08:41

Niezwykle malownicze tornado nawiedziło kanadyjską Albertę. Pasjonaci tych zjawisk podkreślają, że rzadko kiedy zdarza się tak spektakularny lej. To nie pierwszy przypadek, gdy kanadyjskie tornado staje się hitem internetu. Skąd się bierze ten fenomen?

Oto najciemniejsze państwo na świecie okiem satelitów

15 maja 2017, 08:01

Podczas, gdy sąsiednie państwa toną w blasku miejskich świateł, kraj ten pozostaje na ponad pół doby pogrążony w całkowitych ciemnościach. Poznajcie najciemniejsze państwo na świecie, które ujawnione zostało przez krążące po orbicie satelity.

Dlaczego chmury kłębiaste tak lubią wisieć nad wyspami?

6 maja 2017, 07:33

Podczas lotu na Kretę nasz czytelnik uwiecznił chmury wiszące nad greckimi wyspami i półwyspami, mimo iż nad morzem ich nie było. Dlaczego chmury kłębiaste o nazwie Cumulus wyjątkowo upodobały sobie ląd, a nie wodę? Znacie odpowiedź?

Satelita zrobił nowe zdjęcie Ziemi w nocy. Zobacz na nim Polskę

14 kwietnia 2017, 10:04

Efekty obecności człowieka widoczne są z ziemskiej orbity. Chociaż wydaje się, że w nocy najmniej rzuca się to w oczy, to jednak właśnie wtedy, kiedy zapadają ciemności, ujawnia się to ile nas jest i jak bardzo jesteśmy rozproszeni po świecie. Zobaczcie to na zdjęciu.

30 lat czekaliśmy na zupełnie nowy, cyfrowy Atlas Chmur

23 marca 2017, 09:20

Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) opublikowała nowy Międzynarodowy Atlas Chmur. Na jego łamach znaleźć możemy chmury, które dotąd nie zostały sklasyfikowane. Po raz pierwszy wszystkie chmury zobaczymy także na filmach oraz w trójwymiarze.

Zobacz, jak wstaje dzień w Europie na zdjęciu satelitarnym

17 stycznia 2017, 07:50

Wczoraj pokazaliśmy Wam, jak nad Europą zapada zmrok. Dzisiaj dla odmiany pokażemy, jak wstaje dzień. Jak myślicie? W którym regionie Polski najwcześniej zaczyna się robić jasno, a gdzie najpóźniej? Jak duże są różnice czasowe? Zobaczcie animację zdjęć satelitarnych.

Zobacz, jak zapada zmrok w Europie na zdjęciu satelitarnym

16 stycznia 2017, 08:09

Dnia systematycznie przybywa już od przeszło 3 tygodni, jednak mimo to wciąż mamy najkrótsze dni w całym roku. Ściemnia się po godzinie 16:00. Zobaczmy na zdjęciach satelitarnych, jak zmrok pędzi do nas od strony Rosji i pogrąża kolejne regiony Polski.

Polak zrobił niesamowite zdjęcie. Jak tego dokonał?

14 stycznia 2017, 07:13

Bartosz Wojczyński, polski fotograf, wykonał fantastyczne zdjęcie, podczas swojego pobytu w obserwatorium astronomicznym Teide na Teneryfie na Wyspach Kanaryjskich. Co ono przedstawia i w jaki sposób udało mu się uwiecznić to ciekawe zjawisko?

Satelita uwiecznił Polskę pod śniegiem. "Jest jak śnieżynka"

12 stycznia 2017, 09:07

Wczoraj niebo wreszcie rozpogodziło się jednocześnie w niemal wszystkich regionach naszego kraju, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, gdzie od nieco ponad tygodnia leży sobie pokrywa śnieżna, a które obszary są od niej wolne. Zobaczcie.

Gdzie jest zima? Na urlopie w... Afryce. Na Saharę spadł śnieg!

22 grudnia 2016, 09:46

Przyzwyczailiśmy się, że grudnie bardziej przypominają jesień niż zimę. Ale przecież gdzieś musi być bardziej zimowo. I rzeczywiście jest, ale tam, gdzie być nie powinno. Śnieg zamiast do nas powędrował na Saharę, gdzie spadł po raz pierwszy od prawie 40 lat.

Tak na tle historii Ziemia wyglądała na zdjęciach z satelitów

15 grudnia 2016, 08:31

Człowiek fotografuje Ziemię z kosmosu już od lat 40. ubiegłego wieku. Wraz z rozwojem techniki otrzymujemy coraz dokładniejsze i coraz piękniejsze zdjęcia. Prześledźmy fascynującą historię zdjęć Błękitnej Planety z przestrzeni kosmicznej.

Zobacz Polskę pod białym puchem w obiektywie satelity

13 listopada 2016, 08:41

Niektóre regiony naszego kraju znalazły się pod śniegiem. Nie jest go bardzo dużo, ale jego obecność zarejestrowana została przez satelity meteorologiczne należące do NASA. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, gdzie dokładnie leży śnieg, a gdzie nie ma jego śladu.

Tak wyglądała jesień w tym samym dniu na tle ostatnich 12 lat

19 października 2016, 09:23

Niezwykły projekt. Jedno miejsce, jeden dzień, za każdym razem inna jesień. Już od 12 lat porównujemy krajobraz w jednych z wrocławskich parków w dniu 18 października. Czy w tym roku kolorowa jesień nadeszła wcześniej czy później niż w poprzednich latach?