Pogodynka

Czy to już koniec pseudo-pogodynek? A może początek...

28 stycznia 2017, 09:27

Dzisiaj prognozy pogody to istna rewia mody. Prezenterki są ubrane skąpo i bardzo często nie znają nawet podstawowych zasad poprawnej polszczyzny. Jeszcze kilkanaście lat temu prognozy wyglądały zupełnie inaczej. Zobaczcie jak się zmieniły.

Dzień Meteorologii. Tak prognozowano pogodę przed laty

23 marca 2016, 06:55

Obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Meteorologii to wyśmienity moment, aby przyjrzeć się temu, jak wyglądało przewidywanie pogody lata temu i co się od tamtego czasu zmieniło. Przy okazji powspominamy największe telewizyjne ikony polskiej prognozy pogody.

Afera w IMGW. Wiceszef zatrzymany za korupcję

30 października 2014, 09:45

Od jakiegoś czasu w IMGW działy się niepokojące rzeczy. Właśnie nastąpiła ich kulminacja. ABW weszła do budynku IMGW. Dokonano przeszukań, aresztowano Łukasza L., byłego wicedyrektora. Postawiono mu zarzut przywłaszczenia pieniędzy i korupcji.

Święto Meteorologii. Tak prognozowano pogodę przed laty

23 marca 2014, 08:10

Święto Meteorologii to wyśmienity moment, aby przyjrzeć się temu, jak wyglądało przewidywanie pogody lata temu i co się do dziś zmieniło. Przy okazji powspominamy ikony polskiej prognozy pogody.

A gdyby prognozy miały 100 procent sprawdzalności...

14 lutego 2014, 07:04

Zawsze narzekamy, że prognozy pogody się nie sprawdzają. Co jednak by się stało, gdyby prognozy nagle zaczęły się sprawdzać w 100 procentach. Czy czasem nie mielibyśmy większych problemów niż teraz?

Zmarła słynna pogodynka

30 grudnia 2013, 06:24

Nie żyje jedna z najbardziej niezapomnianych i uwielbianych przez widzów pogodynek sprzed lat. Lucyna Grobicka swoim pięknym uśmiechem uświetniała każdą prognozę pogody od lat 80. ubiegłego wieku.

Nadchodzi koniec pseudo-pogodynek?

6 listopada 2013, 08:14

Dzisiaj prognozy pogody do istna rewia mody. Prezenterki są ubrane skąpo i bardzo często nie znajdą podstawowych zasad poprawnej polszczyzny. Jeszcze 10 lat temu prognozy wyglądały zupełnie inaczej...

Pogodynki na temat ocieplenia klimatu

14 lutego 2012, 13:07

Zdanie większości naukowców na temat globalnego ocieplenia znamy wszyscy. Jednak to nie naukowcy, lecz telewizyjne pogodynki codziennie przekazują nam informacje o pogodzie. Warto poznać ich zdanie na temat jednego z największych dylematów współczesnej nauki.

Szokujący finał prognozy pogody

6 stycznia 2012, 04:33

Do niezwykłego zdarzenia doszło podczas emisji prognozy pogody na żywo w jednej z amerykańskich stacji informacyjnych. Telewizyjna pogodynka Jenna Lee Thomas zapamięta tę prognozę do końca życia.

Prawie naga prognoza pogody

10 października 2011, 01:36

Widzieliśmy już pogodynki z lat 90., które w pełnej garderobie po samą szyję prezentowały pogodę z wiedzą książkową. Później pokazaliśmy Wam pogodową rewię mody. Jaka czeka nas przyszłość telewizyjnych prognoz pogody? Odpowiedź brzmi: naga.

Tak się to robiło przed laty...

5 października 2011, 14:06

Dzisiaj prognozy pogody do istna rewia mody. Prezenterki są ubrane skąpo i bardzo często nie znajdą podstawowych zasad poprawnej polszczyzny. Jeszcze 10 lat temu prognozy wyglądały zupełnie inaczej. Która wersja bardziej Wam odpowiada?

Najśmieszniejsza pogodynka świata

10 lutego 2011, 15:05

Pogodynki nie tylko coraz bardziej skąpo się ubierają, nawet z poważnych prognoz pogody robiąc rewie mody, ale również potrafią nas rozśmieszyć do łez. Oto najbardziej zabawna pogodynka na świecie.

Nietypowy prezenter pogody na Podlasiu

7 stycznia 2011, 06:08

Ostatnio nie dawaliśmy spokoju telewizyjnym pogodynkom, które z prognoz pogody robią pokaz mody. Mamy dla nich fantastyczną ewentualność. Spokojnego, ułożonego i ciekawie opowiadającego pogodynka spoza naszych granic.

Pogodynki odsłaniają coraz więcej...

9 grudnia 2010, 10:35

Niedawno poruszaliśmy temat polskich pogodynek, które na telewizyjnej antenie urządzają sobie prawdziwą rewię mody. Jednak nie mogą się one równać ze swoimi koleżankami zza granicy, które prezentują pogodę w stroju plażowym.

Naga prawda o pogodynkach

8 listopada 2010, 01:02

Polskie pogodynki to modelki, aktorki i specjalistki od marketingu. Często prezentują się na pierwszych stronach pism dla mężczyzn. Czy są wiarygodne i czy powinny przekazywać poważne informacje o pogodzie?